Deprecated: Non-static method plgSystemYt::nameOfSJTemplate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/home/Sayed/domains/lmegypt.pl/public_html/plugins/system/ytshortcodes/ytshortcodes.php on line 93 ABU GALUM + “BLUE HOLE 39$

ABU GALUM + “BLUE HOLE 39$

Dzień: Piątek, Niedziela

Cena: osoba dorosła - 39 USD
dzieci - 20 USD

Zalecenia: paszport, wygodna odzież, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, woda.

Safari Abu Galum to pełna niespodzianek podróż safari jeepami przez pustynię Półwyspu Synaj pośród wiosek beduińskich.Wizyta w przepięknej oazie pośrodku gór, następnie przejażdżka wielbłądami brzegiem Zatoki Akaba z widokiem na wybrzeże Arabii Saudyjskiej. Odwiedziny na Blue Hole, to atrakcja w ramach której przewidziane jest pływanie połączone z oglądaniem jednej z najsłynniejszych raf koralowych na świecie. To miejsce na środku, którego głębia wody sięga stu metrów. Po niezapomnianych wrażeniach na plaży przewidziany jest obiad w restauracji beduińskiej. Wizyta w Dahab, to z kolei możliwość zrobienia zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach. W Dahab zobaczyć można ulubione miejsce windsurferów na Synaju – „złotą lagunę„. Jest to bardzo ciekawe miasteczko zamieszkałe w większości przez Beduinów, którzy niegdyś zajmowali się głównie rybołówstwem w tych rejonach. Obok Dahab odkryto niedawno ślady portu sprzed 2 tysięcy lat, co świadczy o tym, jak dawno temu wiodły tędy morskie szlaki handlowe – z tego miejsca na pustynię Synaju wyruszały karawany.

Program:

Wyjazd jeepami z hotelu około godz. 7. Przejazd jeepami do Doliny Wadi Mandar na pustyni, wizyta w wiosce beduińskiej, przejazd do oazy na zatoką Akaba. Przejażdżka wielbłądami (30 minut) wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego, plaża Blue Hole. Czas na snorkeling ok. 1,5 godz. Lunch na plaży w beduińskiej restauracji. Przejazd do Dahab, czas na zakupy. Przejazd do Sharm el Sheikh. Powrót do hotelu około godz. 17.

Uwagi: Opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA. Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów, ręczników oraz masek i płetw (sprzęt do snorkelingu jest też dostępny odpłatnie na miejscu: maska 20 EGP, płetwy 20 EGP, kapok 60 EGP). Napoje w jeepie gratis w czasie przejazdu przez pustynię. Transport z hotelu w cenie wycieczki. Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.