Deprecated: Non-static method plgSystemYt::nameOfSJTemplate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/home/Sayed/domains/lmegypt.pl/public_html/plugins/system/ytshortcodes/ytshortcodes.php on line 93 JEROZOLIMA I BETLEJEM- 1 DZIEŃ SAMOLOTEM 290$

JEROZOLIMA I BETLEJEM- 1 DZIEŃ SAMOLOTEM 290$

Cena:

280$/osoba dorosła

Cena zawiera :

-transfer,
-przelot,
-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
-polskojęzycznego przewodnika,
-departure tax z Izraela,
-opłata przyjazdowa do Egiptu

Cena nie zawiera:

-obiadu (ok.10 USD),
-napojów do obiadu,
-napiwków dla przewodników, kierowców i obsługi

 

  • Zbiórka uczestników wycieczki około godziny 19:00.
  • Transfer na lotnisko w Hurghadzie.
  • Wylot do Taby-21:30.
  • Czas trwania lotu ok. 55 minut.
  • Przejazd autokarem na granice egipsko-izraelską w Tabie.
  • Przejazd do Jerozolimy-ok.3 godzin.

 

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd na Górę Oliwną, wznosi się na wschód od Starego Miasta. Jej zbocze wykorzystywano jako miejsce pochówku od III tysiąclecia p.n.e. Na wzgórzu jest tak dużo miejsc związanych z ostatnimi dniami Chrystusa, a ze szczytu można podziwiać wspaniałą panoramę Starego Miasta. Między murami miasta a wzgórzem rozciąga się Dolina Jozafata. Groby proroków. Na południowo-zachodnim zboczu Góry Oliwnej znajduje się wiele cmentarzy żydowskich. Następnie przejazd do Starego Miasta. Zwiedzanie Ściany Płaczu-najokazalsza pozostałość zachodniego odcinka murów otaczających Świątynię Jerozolimską, zburzoną przez Rzymian, największa świętość religijna i patriotyczna Żydów, cel ich pielgrzymek. Przejście drogą krzyżową-Via Dolorosa, ulica w starej części Jerozolimy, którą prawdopodobnie przemierzył Jezus Chrystus dzwigając krzyż na Golgotę.

Bazylika Grobu Świętego -Świątynia w Dzielnicy Chrześcijańskiej Jerozolimy, została wzniesiona w miejscu grobu Jezusa Chrystusa. W Bazylice Grobu Świętego znajduje się również fragment skały ze wzgórza Golgota, w który wetknięto Krzyż z ciałem Jezusa. Przejazd na Górę Syjon, pierwotnie południowo-wschodnie wzgórze z Jerozolimie, na którym według przekazu biblijnego znajdowała się twierdza Jebuzytów zdobyta przez Dawida, który umieścił tam Arkę Przymierza. Zwiedzamy Wieczernik oraz Grobowiec Króla Dawida. Wieczernik- pomieszczenie, w którym spożywano Ostatnią Wieczerzę.  

Grobowiec króla Dawida- budowla wzniesiona przez krzyżowców dwa tysiące lat po śmierci króla, nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Teraz czas na zwiedzanie Betlejem, no i oczywiście Bazylikę Narodzenia-wczesnochrześcijańska bazylika  zbudowana nad miejscem, gdzie miał się narodzić Jezus Chrystus, jeden z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących kościołów na świecie. Przerwa na obiad. Przejazd w kierunku Morza Martwego. Kąpiel w Morzu Martwym (prosimy o zabranie ze sobą kostiumów kąpielowych).

 

Przejazd do Taby.

Wylot do Hurghady około północy.

Przelot i transfer do hotelu.

 

UWAGA! Prosimy o zabranie paszportów. W związku ze świętami religijnymi oraz rozporządzeniami władz program może ulec zmianom.