Deprecated: Non-static method plgSystemYt::nameOfSJTemplate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /usr/home/Sayed/domains/lmegypt.pl/public_html/plugins/system/ytshortcodes/ytshortcodes.php on line 93 DANDARA A ABYDOS 75$

DANDARA A ABYDOS 75$

Wyjazd około 5.00 rano z Hurghady w kierunku Dendery. Po drodze 20 minutowy przystanek w górach Atbaj. O 11.00 dojazd do Dendery. Wizyta w kompleksie świątynnym bogini Hathor. Na terenie tego kompleksu można zwiedzić najlepiej zachowaną Świątynie Hathor ze słynnym Zodiakiem z Dendery, Świątynie Izydy, Mammisi Nektanebo, Nerona oraz kolorową salę hypostylową z kapitelami hatoryckimi. Po wizycie w kompleksie świątynnym przejazd do Abydos.

W Abydos udamy się na zwiedzanie cmentarza predynastycznego, gdzie odkryto grób tzw. Króla Skorpiona z bogatym wyposażeniem i tabliczkami z pismem hieroglificznym. Następnie udamy się na wizytę do Świątyni składającej się z siedmiu kaplic poświęconych bóstwom egipskim m in. Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi. Świątynia ta jest bezcennym źródłem informacji o historii I Władcach Egiptu. Powrót do Hurghady w godzinach wieczornych. Podczas tej wycieczki można wykupić obiad, ponieważ tam nie ma restauracji przystosowanych do przyjęcia większej ilości turystów.