Krótka wycieczka na tamten świat

Krótka wycieczka na tamten świat Kategoria: Powieści i opowiadania Nowa książka jednego z najciekawszych polskich pisarzy. Kiedy w 1999 roku umiera dziadek Janek. okazuje się. że był również dziadkiem Iwanem i tak naprawdę miał trzy życia. Babcia Irenka była jego trzecią żoną. a Jan był bigamistą – pierwszą i drugą żonę miał jednocześnie. Trójkę dzieci…

Published by admin in20 lutego 2023
Tagi: , , , , ,

Krótka wycieczka na tamten świat

Kategoria: Powieści i opowiadania

Nowa książka jednego z najciekawszych polskich pisarzy.

Kiedy w 1999 roku umiera dziadek Janek. okazuje się. że był również dziadkiem Iwanem i tak naprawdę miał trzy życia. Babcia Irenka była jego trzecią żoną. a Jan był bigamistą – pierwszą i drugą żonę miał jednocześnie. Trójkę dzieci zostawił w Związku Radzieckim. Miał także dzieci z drugiego małżeństwa w Warszawie. a z trzeciego – jednego syna. który jest ojcem Julka. To właśnie Julek postanawia odnaleźć potomków dziadka. Tak rozpoczyna się jego podróż po byłych republikach ZSRR: Białorusi. Północnej Osetii i Kazachstanie.

„Krótka wycieczka na tamten świat” to powieść o poszukiwaniu i próbie uleczenia rodziny. w której wszyscy mężczyźni zawsze uciekali.

Juliusz Strachota – jako prozaik debiutował na łamach „Czasu Kultury”. Swoje teksty publikował w czasopismach „Ha!art”. „Lampa”. „Polityka” czy „Gazeta Wyborcza”. W czerwcu 2014 roku na łamach „Dużego Formatu” przyznał się publicznie do uzależnienia od przeciwlękowego leku Xanax. Mechanizm uzależnienia jest głównym tematem powieści „Relaks amerykański”. wydanej w 2015 roku. W 2019 jego powieść „Turysta polski w ZSRR” została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Gdynia.

Autor: Juliusz Strachota

Cena: 16.90

Juliusz Strachota: MP3


Last to Know

Kategoria: Pozostałe

Townsend Heights is the perfect small town. just the kind of place Tasha Banks longed for when she left her big-city career for full-time motherhood. But now her dream is turning into a nightmare as a serial killer stalks Tashas friends. One by one they are dying in horrific ways. and terror is transforming her peaceful existence into one of fear and foreboding . . . where evil lurks behind the mask of a familiar facea face that may be the last one Tasha ever sees.

Autor: Wendy Corsi Staub

Cena: 115.90

Wendy Corsi Staub: MP3krótka historia o tym jak spieprzyliśmy wszystko, red faction 2, andrzej maleszka magiczne drzewo czerwone krzesło, cialo i ducha ratowac zywieniem dabrowska, snajper grom, selma lagerlof cudowna podróż, repetytorium ósmoklasisty angielski pdf, wiedźmin szpony i kły audiobook, słowacki hymn smutno mi boże, michał królikowski aktor, jacek pałka, matura rozszerzona angielski zadania pdf, nieziszczalny pomysł, diuna seria, star sex pl, pan lodowego ogrodu tom 1 pdf…