Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych Kategoria: Poradniki Lepszej lektury do łóżka nie można sobie wymarzyć. Międzynarodowy bestseller. Książka roku według „Times Literary Suplement”. „Observera”. „Sunday Timesa”. „Financial Timesa” i „Guardiana”. Jaki wpływ na sen mają kofeina i alkohol? Co naprawdę dzieje się podczas fazy REM? Dlaczego z wiekiem zmieniają się zwyczaje związane…

Published by admin in16 grudnia 2022
Tagi: , , , , ,

Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

Kategoria: Poradniki

Lepszej lektury do łóżka nie można sobie wymarzyć.

Międzynarodowy bestseller. Książka roku według „Times Literary Suplement”. „Observera”. „Sunday Timesa”. „Financial Timesa” i „Guardiana”.

Jaki wpływ na sen mają kofeina i alkohol? Co naprawdę dzieje się podczas fazy REM? Dlaczego z wiekiem zmieniają się zwyczaje związane ze snem? Jak popularne wspomagacze snu działają w dłuższej perspektywie?

Sen jest jednym z najważniejszych. a zarazem najmniej zbadanych aspektów życia. odpowiadającym za dobre samopoczucie i długowieczność. Do niedawna nauka nie znała odpowiedzi na pytanie. dlaczego śpimy. ani dlaczego bezsenność tak szkodzi zdrowiu. Jednak liczne odkrycia naukowe pozwoliły spojrzeć na sen z zupełnie nowej perspektywy. Matthew Walker pokazuje. jak sen wpływa na zdolność uczenia się. zapamiętywania i podejmowania logicznych decyzji. Jak reguluje emocje. wzmacnia odporność. poprawia metabolizm i apetyt. Sny łagodzą bolesne wspomnienia i tworzą wirtualną rzeczywistość. w której mózg łączy nową i nabytą wcześniej wiedzę. by pobudzać kreatywność.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i badawczej – dr Walker założył Instytut Badań nad Snem – pokazuje. jak poprawić swoje życie.

Wystarczy się zdrzemnąć?

Nie. to znacznie ciekawsze!

Autor: Matthew Walker

Cena: 39.90

Matthew Walker: MP3


Siła nawyku

Kategoria: Poradniki

Charles Duhigg aplikuje nam niezbędną dawkę socjologii i psychologii. wyjaśniając uroki i pułapki nawyków w oparciu o wiele dziedzin. od marketingu. poprzez zarządzanie. po ruch praw obywatelskich… Siła nawykujest fascynującą lekturą. a Duhigg umiejętnie osiąga wszystko. czego oczekujemy od reportera magazynu „Times”: ze swadą prowadzi nas od sceny do sceny. od odkrycia do odkrycia. od dyscypliny do dyscypliny. przeobrażając pozornie suche zagadnienie w serię pełnych życia opowieści – to interesujące ujęcie tematu. który powinien być ważny dla każdego.

Autor: Charles Duhigg

Cena: 9999

Charles Duhigg: MP3


pierwszą powieść napisał w wieku 17-nastu lat – był to Dywan (The Carpet People). wydany ostatecznie w roku 1971.W 1983 r. wydał pierwszą książkę z serii Świata Dysku (Discworld) – Kolor Magii (The Colour of Magic). Sukces serii rodził się w bólach – z powodu złej kampanii marketingowej książka sprzedała się wyjątkowo źle. Jednakże kolejny tom serii – Blask Fantastyczny (The Light Fantastic). stał się bestsellerem i początkiem wielkiego sukcesu całej serii. W roku 1998 za zasługi dla literatury został udekorowany przez królową angielską Orderem Imperium Brytyjskiego.

Książki Terry’ego Pratchetta odniosły światowy sukces – zostały przetłumaczone na 33 języki i sprzedane w ponad 40 milionach egzemplarzy.

Kategoria: Autor

Terry Pratchett

ISBN: 978-83-62686-36-0

Cena: 9999

978-83-62686-36-0:


hwa. Dla mnie to żadna nowość: spędzić noc między udami nieznajomej kobiety. Czasem nawet dwóch lub trzech w ciągu dwunastu godzin. Lecz dziś to trochę co innego. Jest 3.42 nad ranem i sytuacja nie rozwija się podręcznikowo. Siedzę na odległość strzału bezpośredniego od tej konkretnej pochwy i czuję się tak. jakbym gapiła się w lufę broni. Poród to zawsze ryzyko. fizjologiczna rosyjska ruletka. ale każda położna ma nadzieję. że akurat ją kula ominie.
— Już nie mogę! — wyje bezcielesny głos.
W tej samej chwili tuż przede mną pojawia się oślizgły placek ciemnych włosków.
— Ależ możesz. przecież właśnie to robisz! — odkrzykuję.
(fragment)

Leah Hazard – Urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Studiowała na Harvardzie. W 1999 roku przeniosła się do Wielkiej Brytanii. gdzie ukończyła studia reżyserskie. Pracowała w szkockim oddziale B

Kategoria: Historia i literatura faktu

Bez snu przez dwadzieścia godzin. Bez jedzenia przez dziesięć godzin. Oddział pełen rodzących kobiet.

Witamy w świecie położnych.


Leah Hazard opisuje swoje doświadczenia związane z pracą położnej. którą podjęła jako matka dwójki dzieci szukająca nowej ścieżki rozwoju zawodowego. Z pasją opowiada zarówno o blaskach. jak i cieniach pracy na oddziale położniczym. Jako położna widziała już chyba wszystko. w tym ciężarne nastolatki. wcześniaki urodzone na granicy dwudziestego czwartego tygodnia ciąży. uchodźczynie. ofiary handlu ludźmi czy kobiety. których narządy rodne zostały okaleczone na skutek praktyk religijnych. Pośród tego tygla ludzi. kultur i problemów położne starają się zachować profesjonalizm. empatię i poczucie humoru. ratujące je przed kompletnym wyczerpaniem. 

Kolejna noc. kolejna poc

ISBN:

Cena: 9999

:marta witecka, krzywa sweetmana, rick riordan apollo, endo shusaku, suka smieje sie ostatnia pdf, wyzwanie vanessa, kucówna zofia, mit o stworzeniu świata pdf, jęki mp3, złe miejsce haner pdf, egzamin ósmoklasisty pdf, czerwony kapturek do słuchania, pakt z diabłem meghan march pdf doci…