Z przysłowiami za pan brat

Z przysłowiami za pan brat Kategoria: Literatura młodzieżowa Czy wiesz. dlaczego wpada się do kogoś jak po ogień? I dlaczego kot śpi. a myszy harcują? I kim był Zabłocki. który źle wyszedł na mydle? I kto ma węża w kieszeni?… Nie? To koniecznie przeczytaj tę książkę! Renata Piątkowska o przysłowiach opowiada zajmująco. dowcipnie i z…

Published by admin in7 grudnia 2022
Tagi: , , , , ,

Z przysłowiami za pan brat

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Czy wiesz. dlaczego wpada się do kogoś jak po ogień? I dlaczego kot śpi. a myszy harcują? I kim był Zabłocki. który źle wyszedł na mydle? I kto ma węża w kieszeni?… Nie? To koniecznie przeczytaj tę książkę! Renata Piątkowska o przysłowiach opowiada zajmująco. dowcipnie i z werwą. Skąd się biorą? Co tak naprawdę znaczą? Dlaczego czasami wydają się takie dziwne? Do czego mogą się przydać? Każda zabawna historyjka nawiązuje do wybranego powiedzenia. opowiadając o sytuacjach dobrze znanych z codziennego życia. które mogą się zdarzyć każdemu dziecku i w każdej rodzinie.

Autor: Renata Piątkowska

Cena: 9999

Renata Piątkowska: MP3


Dogadać się z innymi. czyli Porozumienie bez Przemocy nie tylko w życiu organizacji

Kategoria: Poradniki

By poczuć radość w poniedziałkowy poranek…

Wyobraź sobie firmę wolną od krzyku. konfliktów. wzajemnego punktowania i obgadywania za plecami. Wyobraź sobie środowisko pracy bez kompleksów. bez zagrożenia. przyjazne miejsce. gdzie Ty i ludzie wokół macie poczucie sensu i własnej wartości. Wyobraź sobie. że z zawodowej rzeczywistości usuwasz przemoc. agresję. szantaż. pretensje. fochy i oceny. w zamian tworzysz nowy świat. oparty na szacunku. współpracy. dialogu oraz – co najważniejsze – na kontakcie z innymi ludźmi i wzajemnym zrozumieniu. Wyobraź sobie świat. w którym można być efektywnym i zadowolonym ze swojej pracy. Wyobraź go sobie. a potem wprowadź jego reguły do swojej codzienności.

Twórcą idei zwanej Porozumieniem bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) jest amerykański psycholog Marshall B. Rosenberg. Zaproponował on sposób komunikacji. w którym odchodzi się od paradygmatu szukania winnego. ustalania za wszelką cenę. kto ma rację. na rzecz budowania relacji i wypracowywania na jej podstawie rozwiązań wygrany – wygrany. Nie ma tu miejsca na przemoc. strach. ocenianie. co dobre. a co złe. w zamian jest uważność na fakty i obserwacje. refleksja. jakie uczucia. a zatem i potrzeby. wywołują w nas dane sceny. sytuacje czy zachowanie drugiego człowieka. Nie ma spychania na kogoś odpowiedzialności za własne samopoczucie. Jest koncentracja na słuchaniu. dbanie o siebie i innych. W efekcie. w atmosferze porozumienia. wszystkim pracuje się przyjemniej i spokojniej. Wzrasta entuzjazm. pojawiają się nowe pomysły. poprawiają się wyniki finansowe. Firma ma świetną reputację jako pracodawca. więc do wolnych stanowisk ustawia się kolejka chętnych.

Piękne. prawda? W dodatku realne. Poznaj reguły Porozumienia bez Przemocy i już dziś zacznij je wprowadzać w swoim życiu i we własnej organizacji!

 

Autor: Joanna Berendt. Agnieszka Kozak

Cena: 39.90

Joanna Berendt. Agnieszka Kozak: MP3


mać pozytywne nastawienie. które pozwoli na zastąpienie trosk pozytywnymi myślami i działaniami. Nie można całkowicie wyzbyć się zmartwień. ale dzięki tej książce dowiesz się. jak zminimalizować ich negatywne skutki i przekształcić je w pozytywne działania. które wzbogacą Twoje życie i sprawią. że będziesz szczęśliwszy.

Dzięki tej książce:

  • Dowiesz się. dlaczego zamartwianie się jest groźne i jak nad nim zapanować
  • Nauczysz się właściwego podejścia do stresu związanego z pracą
  • Zaczniesz pokonywać strach i przyjmować pozytywne nastawienie
  • Dowiesz się. jak radzić sobie z presją czasu i stawiać czoła zmianom
  • Staniesz się szczęśliwszym. bardziej spełnionym człowiekiem

Przeżyj dzisiejszy dzień z radością!

Kategoria: Autor

Dale Carnegie

ISBN: 978-83-283-6542-1

Cena: 19.90

978-83-283-6542-1: Przedmowa (5)Rozdział 1. Zagrożenia


Elizabeth and Her German Garden

Kategoria: Pozostałe

„May 7th-There were days last winter when I danced for sheer joy out in my frostbound garden in spite of my years and children. But I did it behind a bush. having a due regard for the decencies…” Indoors are servants. meals and furniture. There. too. is the Man of Wrath. her upright Teutonic husband. inspiring in Elizabeth a mixture of irritation. affection and irreverence. But outside she can escape domestic routine. read favorite books. play with her three babies-and garden to her heart’s content. Through Elizabeth’s eyes and unique wit. we watch the seasons come and go. each bringing with it new events. friends. and neighbors.

Autor: Elizabeth von Arnim

Cena: 61.90

Elizabeth von Arnim: MP3


thriller Harlana Cobena. który pokazuje. jak sprawnie skonstruowane kłamstwo może zapewnić wspaniałe życie…

Kategoria: Autor

Harlan Coben

ISBN: 978-83-8125-911-8

Cena: 9999

978-83-8125-911-8:spolka publiczna, głuchowski dmitrij, wypalony znak, szanse powstania listopadowego, stefan twardoch, katy evans mine, jak nazywa się żona szejka, atlas kwiatów doniczkowych, mróz iluzjonista, ooperon, youtube darmowe filmy wojenne, farma lalek pdf, zakwefiona, caraval chłopak który smakował jak północ, command & conquer: red alert 3 – powstanie, 180 sekund pdf, hearts of iron 4 pl, o.ludwik wisniewski dominikanin, tom clancy bez skrupułów, wiedzmin opowiadania, pogromca grzesznikow, upadek gigantow, czerwone krzesło pdf, crash bandicoot 2 trofea, bezdomna pdf, vademecum marynarza pokładowego pdf…