Pan Tadeusz

Pan Tadeusz Kategoria: Literatura młodzieżowa Pan Tadeusz to epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej powstała w latach 1832-34 w Paryżu. Akcja utworu dzieje się na Litwie w 1811 i 1812 roku. „Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić. ten tylko się dowie. Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie…

Published by admin in13 listopada 2022
Tagi: , , , , ,

Pan Tadeusz

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Pan Tadeusz to epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej powstała w latach 1832-34 w Paryżu. Akcja utworu dzieje się na Litwie w 1811 i 1812 roku.

„Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie.
Ile cię trzeba cenić. ten tylko się dowie.
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję. bo tęsknię po tobie. …”

Autor: Adam Mickiewicz

Cena: 9.00

Adam Mickiewicz: MP3


Międzyczasowiec

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

 

W roku 1944 potęga Trzeciej Rzeszy zaczyna się chwiać. Niemieccy okupanci ponoszą porażki w odległych walkach. ale stają się również ofiarami ataków na dotychczas bezpiecznych tyłach. W okolicach Warszawy znaleziono zmasakrowane ciała niemieckich żołnierzy. Jedynym śladem pozwalającym domyślać się sprawców były wyryte na piersiach ofiar polskie nazwiska. Sugerowały one. że każdy z zabitych żołnierzy to zemsta za kogoś zamordowanego przez najeźdźcę. Kolejne morderstwa stają się nierozwiązywalną zagadką dla niemieckich służb. jak również przyczyniają się do powstania legendy „Mściciela”.

Ponad pół wieku później komisarz Przytuła poznaje historię Witka Kopeckiego. kolaboranta i volksdeutscha. który zaczynał od kradzieży kosztowności ofiarom więzień i obozów niemieckich. a skończył jako osoba walcząca z okupantem. Niektórzy twierdzili. że właśnie on był owy

:

Cena: 29.00

: MP3


Rytuały wody

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – „Cisza białego miasta”

Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. „Rytuały wody” to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż „Cisza białego miasta”. Nie brakuje w niej też oryginalnej domieszki baskijskiego klimatu.

W górach zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety w ciąży. Została utopiona w zabytkowym celtyckim kotle z wodą i powieszona za nogi na drzewie. Sprawca ewidentnie inspirował się pochodzącym sprzed wieków rytuałem potrójnej śmierci. Okazuje się. że śledczy Kraken znał ofiarę — to jego pierwsza dziewczyna.

Już pierwsze zabójstwo nasuwa przypuszczania. że mogą nastąpić kolejne. Wszystko wskazuje też na to. że na celowniku mordercy znajdują się przyszli rodzice. a jego ofiarą może stać się także sam Kraken. Śledztwo zostaje utajnione. policjanci boją się zbiorowej paniki. która ogarnęła Vitorię zaledwie kilka miesięcy wcześniej…

W „Rytuałach wody” Eva García Sáenz de Urturi w mistrzowski sposób łączy trzymające w napięciu wątki seryjnych morderstw i rodzinnych tajemnic z niezwykłymi opisami zabytkowego miasta i emblematycznych miejsc prowincji Álava.

Autor: Eva Garcia Saenz de Urturi

Cena: 49.90

Eva Garcia Saenz de Urturi: MP3


– tylko uważajcie. bohaterowie są nieco… złośliwi. – Magdalena Senderowicz. BookGeek

Kategoria: Autor

V.E. Schwab

ISBN: 978-83-7976-182-1

Cena: 9999

978-83-7976-182-1:


Kategoria: 9999

:

Cena:

:


Lean management po polsku. O dobrych i złych praktykach

Kategoria: Ekonomia i biznes

11 i pół powodu. dlaczego lean. six sigma i kaizen nie działają

Każdy przedsiębiorca chciałby. aby jego firma potrafiła działać bardziej elastycznie. nie marnowała zasobów i obniżyła swoje koszty. Odpowiedzią na tę potrzebę jest koncepcja szczupłego zarządzania. która okazała się niezwykle skuteczna w firmach motoryzacyjnych. Po trzydziestu latach od spopularyzowania lean management. six sigma i filozofii kaizen te metody stały się podstawowymi narzędziami usprawniania procesów w firmach produkcyjnych i usługowych.

Niestety. próby adaptowania w przedsiębiorstwach koncepcji zarządzania w duchu lean często kończą się niepowodzeniem. Dlaczego tak się dzieje? Tomasz Król dostrzega jedenaście i pół przyczyny. które wymienia w swojej książce. Autor od piętnastu lat pomaga działającym na polskim rynku przedsiębiorstwom doskonalić się w duchu „szczupłego zarządzania”. W trakcie swojej pracy zetknął się z wieloma przykładami udanych i nieudanych wdrożeń koncepcji lean. Jest współautorem skutecznego systemu wdrażania. który również opisuje w książce.

Skorzystaj z jego doświadczeń i rad przed przystąpieniem do usprawniania własnego biznesu!


Autor: Tomasz Król

Cena: 34.90

Tomasz Król: MP3


Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować. a inne nie

Kategoria: Ekonomia i biznes

Inspiruj ludzi. buduj silne zespoły. zostań genialnym przywódcą!

Wyczekiwana kontynuacja światowego bestsellera Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania. Jej autor. Simon Sinek. jest wizjonerem. optymistą i liderem kulturowej rewolucji DLACZEGO. Jego druga książka stanowi naturalną kontynuację „Zaczynaj od DLACZEGO” i przenosi zawarte w niej idee na poziom korporacyjny. W przypadku firmy odpowiedź na pytanie DLACZEGO ma także kluczowe znaczenie. ale to dopiero początek. Potem trzeba się zastanowić. jak zarazić członków zarządu swoją wizją. Jak inspirować pracowników do tego. by ufali i byli oddani firmie i sobie nawzajem? Sinek podaje przykład kultury Marines. w której mężczyźni i kobiety są gotowi zaryzykować życie. bo wiedzą. że inni zrobiliby dla nich to samo. Nie jest to wynikiem żadnego prania mózgu. lecz wykorzystania ludzkiej natury. bo istnieją środowiska i kultury. które naturalnie wydobywają z człowieka to. co w nim najlepsze. Jeśli firmie uda się wprowadzić taką mentalność. pracownicy będą chętniej podejmować ryzyko ze świadomością. że ich koledzy i szefowie staną za nimi murem. niezależnie od okoliczności. Sinek wyjaśnia na podstawie barwnych i przekonujących przykładów. jak kultywować firmowe DLACZEGO. uwzględniając w tym równaniu ludzi.

Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki? Menedżerowie marzą. by ich podwładni z entuzjazmem oddawali się pracy. jednak większość z nich nie ma pomysłu na kierowanie ludźmi. Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi. by dostrzec. że to. czego im potrzeba. to nie sprawny menedżer. ale przywódca z krwi i kości. Ktoś. kto nie tylko rozdzieli obowiązki. ale także pokaże ludziom. że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie.

Ludzie. którzy wierzą. że ich praca ma sens. którzy czują się doceniani i wiedzą. że mogą w każdej sytuacji polegać na swoich kolegach i przełożonych. to pracownicy. którzy z własnej inicjatywy zainwestują czas i wysiłek w naukę czy pracę na rzecz swojej firmy.

Czy to rzeczywiście jest aż takie proste? Ten model wykorzystują najlepsze przedsiębiorstwa na całym świecie – i osiągają dzięki niemu znacznie większe zyski. rozwijają się intensywniej i są znacznie bardziej konkurencyjne na niełatwym współczesnym rynku. Chcesz. by Twoja firma dołączyła do tego grona? Chcesz nadać tempo własnej karierze? Nie czekaj. aż wyprzedzą Cię inni!


Autor: Simon Sinek

Cena: 39.90

Simon Sinek: MP3


wa

Kategoria:

Format

MP3: Spis_tresci

Cena:

Spis_tresci:


Anaruk. chłopiec z Grenlandii

Kategoria: Lektury szkolne

Opowieść o życiu. obyczajach i wierzeniach mieszkańców Grenlandii – Eskimosów. Bohaterem audiobooka jest mały Eskimos od dzieciństwa przyzwyczajony do trudnej pracy myśliwego i życia w mroźnych warunkach polarnych.

 

Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

Autor: Czesław Centkiewicz

Cena: 15.90

Czesław Centkiewicz: MP3jak czytać ludzi radzi agent fbi pdf, ania z zielonego wzgórza (pdf), maja lidia kossakowska siewca wiatru, metro 2034 mobi, mistyczne ciało chrystusa, hania humorek audiobook, bajka o złotej kaczce, bossman vi keeland pdf, audiobook mp3 free, angele dei, planety odwiedzane przez małego księcia, konsekwencje pożądania pdf, fizjologia starzenia się pdf, tako rzecze zaratustra pdf, pucked helena hunting pdf, bliźnięta z lodu pdf…