Azyl

Azyl Kategoria: Fantastyka i fantasy Zaginone skarby Mistrza Wreszcie wszystkie opowiadania Grzędowicza w komplecie. W zeszłym wieku. któryś z wielkich pismaków powiedział. że kwintesencją zawodu jest to. że pisze się artykuł zdobywając informacje w pocie i znoju. a już wieczorem po opublikowaniu. efekty twojej harówki to już bezwartościowe śmieci. które wiatr rozwiewa po ulicach. Kiedy…

Published by admin in24 września 2022
Tagi: , , ,

Azyl

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Zaginone skarby Mistrza

Wreszcie wszystkie opowiadania Grzędowicza w komplecie.

W zeszłym wieku. któryś z wielkich pismaków powiedział. że kwintesencją zawodu jest to. że pisze się artykuł zdobywając informacje w pocie i znoju. a już wieczorem po opublikowaniu. efekty twojej harówki to już bezwartościowe śmieci. które wiatr rozwiewa po ulicach.

Kiedy pytano mnie dlaczego nie wydam tych starych. zaginionych tekstów. wykręcałem się zgodnie z prawdą. mówiąc. że nie mam ich fizycznie. Przepadły.

Trzeba było okrągłej daty mojego nastoletniego debiutu oraz entuzjazmu i benedyktyńskiej pracy ludzi z wydawnictwa „Fabryka Słów”. To było jak otwarcie kapsuły czasu. Wejście do zamkniętego od trzydziestu pięciu lat pokoju.

Postanowiłem ich za bardzo nie zmieniać. Nie przerabiać. nie dodawać im powagi. ani nie ulepszać.

Są moje. Kiedyś je napisałem. a

ISBN: 978-83-8087-215-8

Cena: 9999

978-83-8087-215-8: My robimy to inaczej


Kategoria:

:

Cena:

:


Jądro ciemności

Kategoria: Powieści i opowiadania

Wydana w 1899 r. powieść Josepha Conrada. zaliczana do kanonu literatury zachodniej.

Conrad podjął w tym krótkim utworze problem kolonializmu na przykładzie Wolnego Konga. należącego do belgijskiego króla Leopolda II. Pod koniec XIX w. pisarz odbył podróż do tego kraju. Zetknął się tam z ogromnym okrucieństwem. korupcją i wyzyskiem lokalnej ludności przez europejskie kompanie. Głównym bohaterem „Jądra ciemności” jest Charles Marlow. który opowiada swoim przyjaciołom o rejsie rzeką Kongo. Marlow odwiedzał kolejne handlowe placówki usytuowane w sercu afrykańskiej dżungli. przewoził kość słoniową. a także poszukiwał niejakiego handlarza Kurtza. Marlow jest świadkiem tego. jak upał. trudne warunki pracy. liczne choroby i niewolnictwo zmieniły cywilizowanych Europejczyków w ogarnięte żądzą zysku bestie.

„Jądro ciemności” w 1993 r. doczekało się adaptacji filmowej. Wcześniej Francis Ford Coppola. w filmie „Czas apokalipsy”. przeniósł fabułę powieści w czasy wojny w Wietnamie.

Autor: Joseph Conrad

Cena: 15.90

Joseph Conrad: MP3


Jak zapanować nad zmianą. Udane przedsięwzięcia w życiu zawodowym i osobistym

Kategoria: Poradniki

Autor bestsellera Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Ludzie nie lubią zmian i często się ich obawiają. To oczywiste – zmiany niosą ryzyko. że coś się pogorszy. a dostosowanie się do nowych warunków wymaga wysiłku. Tymczasem proces osiągania sukcesu w karierze ma dynamiczny charakter. Trzeba nie tylko akceptować zmiany. ale także niekiedy je inicjować. Dobrze jest również umieć przekonywać do nich współpracowników. zwłaszcza gdy się okazuje. że wypracowane i doskonalone latami metody są w danym momencie niewystarczająco dobre. Ponadto należy przyjąć. że bez względu na to. jak dobrze idzie dziś. warto przygotować się na zmianę sposobu działania w przyszłości.

Ta książka jest znakomitą pomocą w radzeniu sobie ze zmianą. Opisano tu powody. dla których ludzie się przed nią bronią. a także przedstawiono techni

Autor: Tomasz Kryszczyński

Cena: 39.90

Tomasz Kryszczyński: MP3



kraj mobutu sese seko, przewodnik do ćwiczeń z logiki dla prawników, ucieczka mickiewicz, krótkosc zywota, age of z poradnik, nypd warszawa, piotr sobański, multisport audiobook, blog kryminalny, trzynaście powodów książka, dom ciszy, którędy, małżeństwo z kalendarza, bardzo biała wrona pdf…