Cień templariuszy

Cień templariuszy Kategoria: Pozostałe 641. Aleksandria. Wojska arabskie zdobywają miasto. Kalif rozkazuje spalić słynną bibliotekę. Jeden z opiekunów ucieka wywożąc ze sobą najcenniejsze manuskrypty. 1307. Paryż. Filip IV Piękny skuszony bogactwem Templariuszy postanawia przejąć ich majątek. Jakub de Molay. Wielki Mistrz Templariuszy. w ostatniej chwili niweczy misterną intrygę króla i ukrywa zakonne skarby w sekretnym…

Published by admin in17 lipca 2022
Tagi: , , , ,

Cień templariuszy

Kategoria: Pozostałe

641. Aleksandria. Wojska arabskie zdobywają miasto. Kalif rozkazuje spalić słynną bibliotekę. Jeden z opiekunów ucieka wywożąc ze sobą najcenniejsze manuskrypty.

1307. Paryż. Filip IV Piękny skuszony bogactwem Templariuszy postanawia przejąć ich majątek. Jakub de Molay. Wielki Mistrz Templariuszy. w ostatniej chwili niweczy misterną intrygę króla i ukrywa zakonne skarby w sekretnym miejscu.

Czasy współczesne. Berlin. Bramą Brandenburską wstrząsa potężna eksplozja ukrytej w ciężarówce bomby. Kilkanaście osób ginie. a kilkadziesiąt zostaje rannych. Media zgodnie przypisują tragedię działaniom terrorystów.

Polska. okolice Torunia. Młoda francuska dziennikarka zostaje napadnięta przez tajemniczych mężczyzn. Z opresji ratuje ją Jan Flis. awanturnik i poszukiwacz przygód.

Czy spróbujesz. razem z bohaterami. rozwiązać sięgającą średniowiecza zagadkę?

Uważaj jednak na to. co może czaić się w cieniu… Templariuszy.

 

 

 

Piotr Żymełka – polski pisarz. autor powieści „Cień templariuszy”

Autor: Piotr Żymelka

Cena: 19.90

Piotr Żymelka: MP3


Klątwa gruzińskiego tortu

Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki

Posłuchaj audycji „Trójkowy znak jakości”. w której Michał Nogaś i Wojciech Mann rozmawiają o książce „Klątwa gruzińskiego tortu”: link do audycji »
 


Góry. wino. śpiew

Gruzini wierzą. że kraj podarował im Bóg. Gdy Stwórca dzielił ziemię między narody. oni przyszli ostatni.
— Spóźniliście się — rzekł do nich z wyrzutem Pan.
— Przepraszamy. ale piliśmy wino za Twoje zdrowie — tłumaczyli Gruzini.
— Cóż mam z wami począć. nie mam już ziemi. wszystko rozdałem — zatroskał się Pan Bóg. Gruzini pokornie pochylili głowy i trwali w milczeniu. Bóg pogładził swoją długą. siwą brodę. uśmiechnął się i rzekł: — Weźcie więc tę część. którą przygotowałem dla siebie.

I tak Gruzini dostali we władanie maleńki kawałeczek ziemi. wciśnięty między brzeg Morza Czarnego a góry Kaukazu.

 

 

Gruzja — mały. piękny kraj leżący u stóp Kaukazu. Niemal azjatycki. a jednak bardzo europejski. Kraj ludzi i wilków. któremu przed wiekami powierzono rolę obrońcy chrześcijaństwa przed zagrożeniem ze strony Persów. Arabów i Turków. Nie bez racji: Gruzini. jako drugi naród po Ormianach. już w VI wieku przyjęli chrześcijaństwo jako religię państwową. Ich średniowieczny król. Dawid Budowniczy tytułował się „Mieczem Mesjasza”. Dzieje tego dzielnego i niezależnego kraju to historia wojen z sąsiadami oraz najeźdźcami ze wschodu i zachodu. walki o niepodległość i własną tożsamość. Może pewne podobieństwo losów jest jednym z powodów. dla których Gruzini mają tak wiele sympatii dla Polaków? Jednak my sami niewiele wiemy o Gruzji i Gruzinach. Warto to zmienić. zwłaszcza. że ten kaukaski kraj staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnych wyjazdów. A przecież wstyd nie znać zwyczajów. jakie panują w domu gospodarza…

Zatem: Salami! Witajcie w Gruzji!

A więc taka jest Gruzja! I tacy są jej mieszkańcy?! Komu zawierzyć. jeśli nie Maćkowi Jastrzębskiemu. nie tylko świetnemu radiowcowi. ale też i… reporterowi „papierowemu”. Tą książką po raz kolejny udowadnia. że wie jak i potrafi obserwować. rozmawiać. słuchać. a następnie o tym wszystkim opowiedzieć.

Michał Nogaś. Program 3 Polskiego Radia

 

„Jastrząb” ciągle w świetnej formie! Po dialogach z Rosjanami w bardzo autentycznej Matrioszce. tym razem jesteśmy z autorem w Gruzji. Wnikliwy reporter. którego wrażliwość godna jest najwyższych nagród z literatury faktu. prezentuje obok wielkiego talentu także ogromną intuicję polityczną. Przywołując wypowiedzi byłego prezydenta Gruzji Saakaszwilego. z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i ogromną dokładnością rysuje przebieg nadchodzących wydarzeń na granicy Ukrainy i Rosji. Gorąco wierzę. że Maćkowi nie zabraknie wytrwałości w przemierzaniu bezdroży Kaukazu i opisywaniu napotykanych tam ludzi w następnych książkach.

Andrzej Person. senator RP

 

Maciej Jastrzębski napisał kolejną niezwykłą książkę. Przewodnikiem jest gruziński kierowca Dżaba. pełen fantazji inżynier. mający niecodzienne znajomości. Do ostatniej kropki zastanawiamy się. kim naprawdę jest młodzieńcza miłość Dżaby — fiołkowooka Nino. Tajemniczość przeplata się w tej książce z twardą polityką. taką jak wojna 2008 roku. której dokładny opis i konsekwencje nabierają nowego znaczenia w kontekście obecnego ukraińskiego kryzysu. Gorąco polecam!

Maria Przełomiec. autorka i prowadząca programu Studio Wschód w TVP Info

 

Jako Rosjanka i po prababce Gruzinka na wiele spraw poruszonych w książce Macieja Jastrzębskiego patrzę inaczej niż on. Jednak podobnie jak autor wiem. że trudno oprzeć się gruzińskiej gościnności. smakowi potraw. tradycji i cudownym pieśniom. Moja gruzińska prababcia mówiła. że najlepszy przepis na długie życie to częste podejmowanie gości. bo każdy spędzony z nimi dzień wydłuża nasze życie. Tacy są Gruzini. Warto więc odwiedzić Ich piękny kraj. Warto też zacząć podróż do Gruzji od książki „Klątwa gruzińskiego tortu”.

Ariadna Rokossowska. rosyjska dziennikarka

 

Książka Macieja Jastrzębskiego oprowadzi nas nie tylko po Gruzji dzisiejszej. Zapewni nam sporą porcję wiedzy historycznej. przybliży nie do końca jasne i oczywiste tło polityczne. a zarazem zachęci do zasmakowania w gruzińskim winie i specyficznej. ale niezwykle smacznej miejscowej kuchni. Ta książka to skąpana w winie i kaukaskim słońcu opowieść o Sakartwelo. kawałku boskiej ziemi podarowanej tym niezwykłym ludziom.

ks. Kazimierz Sowa. dziennikarz. publicysta i podróżnik

 

Jastrzębski niczym Dante wiedziony po gruzińskiej ziemi przez Dżabę – taksówkarza-przewodnika. szuka wyjścia z „ciemnego lasu” . by objaśnić wielowymiarowość Gruzji i pokazać. że Gruzini właśnie w Polakach widzą przyjaciół. ponieważ — jak sami mawiają — łączy ich wspólny stereotyp: „miłość do wódki i nienawiść do wspólnego wroga”. Jastrzębski kreśli obraz Gruzji z niesłychaną dociekliwością. wyjaśniając przy okazji . dlaczego darowany raj Gruzini utracili bezpowrotnie…

Janusz L. Wiśniewski. pisarz i naukowiec


Maciej Jastrzębski — włocławianin. który całe swoje zawodowe życie związał z Polskim Radiem. Dziennikarską przygodę rozpoczął w 1988 roku od współpracy z radiową Trójką. Później był reporterem rozgłośni regionalnej w Bydgoszczy. Od wielu lat jest korespondentem zagranicznym Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. Pracował w Mińsku na Białorusi. a obecnie mieszka w Moskwie i przekazuje najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w Rosji. Jest też specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia do Gruzji.

 

Autor: Maciej Jastrzębski

Cena: 31.99

Maciej Jastrzębski: MP3


kszą pewność siebie. poznasz więcej kobiet. z którymi zaczniesz flirtować i randkować. wreszcie – zaczniesz cieszyć się wspaniałym życiem seksualnym. Opisana w książce metoda pozwoli Ci komunikować się z ludźmi na głębszym poziomie. stać się interesującym i zabawnym rozmówcą i wywierać na kobietach ogromne wrażenie. Sprawiać. by już po kilku minutach znajomości dziewczyna poczuła do Ciebie nieodparty pociąg… A Ty? Będziesz sobie doskonale radzić w każdej sytuacji związanej z relacjami międzyludzkimi – czy to towarzyskimi. czy to erotycznymi.

W tej książce znajdziesz niezawodne strategie. aby z sukcesem:

  • podejść do kobiety i wzbudzić jej zainteresowanie
  • rozpocząć intrygującą rozmowę
  • zacząć budować więź z kobietą
  • flirtować i randkować
  • zastosować w praktyce cztery elementy zasad podrywu Casanovy
  • i w efekcie stać się niezwykle atrakcyjnym dla każdej kobiety. k

Kategoria: Poradniki

Zauważyłeś. że odpowiednio poprowadzona rozmowa oddziałuje na kobiety w magiczny sposób? Bywa. że zupełnie przeciętny gość. ani przystojny. ani bogaty. jeśli dobrze zacznie rozmowę z kobietą. potrafi zainteresować ją sobą znacznie bardziej niż pozornie atrakcyjniejsi mężczyźni. Czy to jednak oznacza. że jeśli jesteś raczej zamknięty w sobie. nie masz naturalnego talentu do zawierania znajomości i budowania głębszych relacji. nie jesteś bogaty. przystojny ani nie masz fascynującej pracy. pozostaje Ci samotność lub w ostateczności umawianie się z brzydkimi. zdesperowanymi kobietami. których nikt inny nie zechciał?

Na szczęście istnieje strategia. którą może stosować każdy mężczyzna chcący opanować sztukę konwersacji i nawiązywania kontaktu z kobietami. Rzecz jasna wymaga pracy i ćwiczeń. W efekcie jednak. jeśli zastosujesz zawarte tu wskazówki. poczujesz wię

Ilosc_stron:

Cena:

: 265601


Daleko od morza

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Powojenna zawierucha. trudne relacje międzyludzkie. a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo. przyjaźń. a wreszcie miłość.

Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka. Marianna Palińska. po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück. wraca do Polski. aby odnaleźć swojego brata. Kobieta pomaga Niemcom. którzy pozostali w kraju. spisując ich historie. co pozwala jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzje zaważą nie tylko nalosie lekarki. ale także jej najbliższych.

Opowieść z trudną historią w tle. niosąca nadzieję i przypominająca o tym. jak ważna jest pamięć i zrozumienie.

Przytoczone w powieści zdarzenia są oparte na faktach. a wiele scen zostało zainspirowanych opowieściami ocalałych albo rodzinną historią autorki.

Autor: Agnieszka Gładzik

Cena:

Agnieszka Gładzik: 9999


Blood. Ash. and Bone

Kategoria: Pozostałe

In the South. the past is never past. Tai Randolph doesn’t want to hear about homicide. She’s had enough of the dark and the dangerous and decides some time out of Atlanta is exactly what she needs to put the recent spate of corpses behind her. It’s an idyllic vision: selling her wares at the Savannah Civil War Expo. attending a few Confederate reenactments. and perhaps a little romantic rendezvousing with Trey. who has agreed to put aside the corporate security agent routine and join her for a long weekend in her hometown. But in the South. the past is never truly past; it tends to rise again. In Tai’s case. it shows up as her tattooed heartbreaker of an ex-boyfriend desperate for her help. He spins a tale of betrayal. deceit. and a stolen Civil War artifact that Tai agrees to help him recover. As it turns out. Trey’s on the case too. representing a wealthy competing client after the same prize. As the lovers square off against each other. Tai discovers

Wydawnictwo: Rok_wydania

Cena:

Rok_wydania: 1


ony środowisk prawicowych oraz niektórych pisarzy. Podczas wojny współpracowała z AK. w latach 50. została radną miasta Warszawy. W 1962 roku wyjechała z kraju: najpierw do Szwajcarii. następnie do Francji. gdzie mieszkała już do końca swego życia. W 1992 roku opublikowała swoją ostatnią. a zarazem najbardziej popularną. książkę – „Wyznania gorszycielki”.

Kategoria: Autor

Irena Krzywicka

ISBN: 978-87-26-82916-7

Cena: 9999

978-87-26-82916-7:przewodnik po usa, nora roberts niebo montany cda, programowanie obiektowe a strukturalne, ja potępiona audiobook, klaun cyrkowy, tess gerritsen klub mefista, psychologia poznawcza nęcka pdf, zalecenia po punkcji lędźwiowej, z niej kołki na wampira, operacja talos, konwerter plikow, zygmunt ziembiński logika praktyczna pdf, kobiety mafii do pobrania, czarne lustro zaraz wracam, to czego o mnie nie wiesz pdf…