Historia wilków

Historia wilków Kategoria: Powieści i opowiadania Dorastanie może być trudne i bolesne. zwłaszcza w świecie. który z każdej strony odrzuca młodego człowieka. Co by było. gdyby czternastoletnia Madeline zwana Lindą wychowała się w normalnej rodzinie. dobrze znała swoich rodziców i miała pewność. że jest dla nich najważniejsza na świecie? A gdyby w szkole znalazła bratnią…

Published by admin in2 czerwca 2022
Tagi: , , ,

Historia wilków

Kategoria: Powieści i opowiadania

Dorastanie może być trudne i bolesne. zwłaszcza w świecie. który z każdej strony odrzuca młodego człowieka. Co by było. gdyby czternastoletnia Madeline zwana Lindą wychowała się w normalnej rodzinie. dobrze znała swoich rodziców i miała pewność. że jest dla nich najważniejsza na świecie? A gdyby w szkole znalazła bratnią duszę wśród rówieśników i mądrego mentora wśród nauczycieli? Wreszcie. co by było. gdyby do domu po drugiej stronie jeziora wprowadziła się zwykła rodzina?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania muszą pozostać nieoczywiste. Rodzice dziewczyny. buntując się przeciw systemowi. wychowywali ją w komunie. lecz nie poświęcili jej wystarczająco dużo uwagi i uczuć. Rówieśnicy w szkole konsekwentnie Lindę odrzucali i dręczyli w nieprzyjemny sposób. Kiedy więc w domu po drugiej stronie jeziora zamieszkali nowi sąsiedzi. którzy od początku okazali jej sympatię i akceptację. Linda poczuła się. jakby od zawsze była jedną z nich. Wkrótce zaczęła opiekować się ich synkiem – czteroletnim Paulem. Gdy dziewczyna zapragnęła utwierdzić się w przekonaniu. że nareszcie znalazła swoje miejsce. okazało się. że musi zmierzyć się z czymś mocno osobliwym. stanąć twarz w twarz z tajemnicą i dokonać wyboru. którego konsekwencje będą dla niej nie do przewidzenia.

Powieść Historia wilków znalazła się w finałowej szóstce Nagrody Bookera 2017. czyli najbardziej prestiżowej nagrodzie literackiej w Wielkiej Brytanii. Ta z pozoru prosta historia rozwija się w wiele różnych wątków. opisanych oszczędnym. precyzyjnym językiem. To opowieść. która toczy się spokojnym biegiem nizinnej rzeki. niepokojąco wciąga. wytrąca z równowagi i pozostawia w stanie emocjonalnego niedosytu. Czytając ją. dowiesz się. jak na życie dorosłej kobiety wpływają nie do końca świadome wybory. których dokonywała jako odtrącona nastolatka. Wystarczy jeden rok. aby wszystko zmieniło się – nieodwracalnie…

Najważniejsze słowa pozostaną niewypowiedziane.

 

„Nigdy jeszcze nie spotkałem się z pierwszą powieścią. która byłaby tak wyborna. poetycka. złożona i rozdzierająco piękna.”

T. C. Boyle. autor The Harder They Come

„Nie sposób się oderwać. Historia wilków naprawdę się wyróżnia.”

„Sunday Telegraph”

„Pisarstwo Fridlund jest tak żywe… Pozwala odczuć opisywane miejsca w niezwykły sposób.”

„Daily Mail”

 

 

Olga Kowalska. Wielki Buk:  „Historia wilków” to opowieść diabelnie niepokojąca. drażniąca niemal wszystkie nerwy

 

Krótka Przerwa:  „Historia wilków” najlepszą książką pierwszego półrocza 2019

 

Marcin Okoniewski. Okoń w sieci: „Historia wilków” ma skłaniać do refleksji. Rzeczy niewypowiedziane niepokoją nas najbardziej

 

Autor: Emily Fridlund

Cena: 23.90

Emily Fridlund: MP3


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3sprawdzian sposób na alcybiadesa, grama to nie drama pdf chomikuj, narnia srebrne krzesło film, freedisc., bitwa nad czarnym nurtem, motywy dzuma, format ebook, królestwo kanciarzy pdf, 100 dni samotności, narzeczona ze stambułu odc 83 napisy pl, maciej szklarz, terry brooks kroniki shannary, i ze cie nie opuszczę, śnieg orhan pamuk, biurowy romans, tarot integra, przejdź opisane trasy a dowiesz się kto pierwszy znalazł się w przedstawionych miejscach, umysł lidera, walcz ze mną pdf, namietny pocałunek…