Teoria wszystkiego. czyli krótka historia wszechświata

Teoria wszystkiego. czyli krótka historia wszechświata Kategoria: Pozostałe Nie tak dawno temu w całkiem nieodległej galaktyce naukowcy postanowili zmierzyć się z siłami natury. zarówno tymi. których działanie możemy obserwować w życiu codziennym – elektromagnetyzmem i grawitacją. jak i tymi. których zasięg jest znacznie mniej zauważalny – silnymi i słabymi oddziaływaniami jądrowymi. Celem tej utarczki było…

Published by admin in9 kwietnia 2022
Tagi: , , ,

Teoria wszystkiego. czyli krótka historia wszechświata

Kategoria: Pozostałe

Nie tak dawno temu w całkiem nieodległej galaktyce naukowcy postanowili zmierzyć się z siłami natury. zarówno tymi. których działanie możemy obserwować w życiu codziennym – elektromagnetyzmem i grawitacją. jak i tymi. których zasięg jest znacznie mniej zauważalny – silnymi i słabymi oddziaływaniami jądrowymi. Celem tej utarczki było udowodnienie. że tak naprawdę wcale nie są to cztery odrębne typy oddziaływań. ale jedna siła. manifestująca się na różne sposoby.

Po co komu te wszystkie teoretyczne wywody? Naukowcy mają nadzieję. że dzięki temu uda się odkryć. czy wszechświat powstał według jakiegoś sensownego projektu. czy jest po prostu dziełem przypadku. Jedni twierdzą. że to rzucanie się z motyką na słońce. inni zaś uważają. że spójna i jednolita kwantowa teoria grawitacji. opisująca wszystkie cechy kosmosu i procesy w nim zachodzące. stanowi klucz do zrozumienia wszechświata oraz miejsca. jakie zajmuje w nim człowiek. Dlatego właśnie nazwano ją teorią wszystkiego.

Teoria wszystkiego według Hawkinga

Czy sformułowanie teorii wszystkiego jest rzeczywiście możliwe? Stephen Hawking przez wiele lat naukowej kariery był przekonany. że to zadanie wykonalne. A jednak nawet wielcy miewają czasem wątpliwości…

Niezwykły naukowiec w serii krótkich i pasjonujących wykładów referuje nam historię wszechświata od samych jego narodzin w chwili Wielkiego Wybuchu. W zajmujący sposób i z poczuciem humoru opowiada o tym. jak człowiek postrzegał kosmos setki. a nawet tysiące lat temu. i jak nasza wiedza stopniowo ewoluowała – od Arystotelesa. przez Kopernika i Galileusza. aż po Newtona. Einsteina i Hubble’a. Wyjawia. jak odkryto. że wszechświat wcale nie jest statyczny. lecz nieustannie się rozszerza. a także przewiduje konsekwencje tego procesu. Zdradza najściślej chronione tajemnice czarnych dziur. o których mówi. że badanie ich jest jak szukanie czarnego kota w piwnicy pełnej węgla. To dopiero początek całej zabawy… ale o tym musisz przeczytać już sam.

(…) przezwyciężył wyniszczającą chorobę. by stać się supergwiazdą światowej fizyki. Pozbawiony możliwości sprawnego mówienia i pisania. sięga wzrokiem poza Wielki Wybuch. podglądając „taniec geometrii”. którego efektem było powstanie wszechświata.

Timothy Ferris. „Vanity Fair”

(…) potrafi wyjaśniać zawiłości kosmologii w fascynującym stylu. będącym mieszanką klarowności i humoru. To umysł o niespotykanej sile.

„The New York Review of Books”

(…) bez wątpienia posiada wrodzone cechy dobrego nauczyciela – łagodne poczucie humoru i umiejętność ilustrowania nawet najbardziej skomplikowanych koncepcji analogiami zaczerpniętymi z życia codziennego.

„The New York Times”

Złoty wiek kosmologii

Zapraszamy Cię w fascynującą podróż po świecie niezwykłych i zaskakujących odkryć. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad genezą wszechświata. jeśli nurtuje Cię pytanie. jak to wszystko właściwie działa. ta książka udzieli Ci odpowiedzi. które pozwolą… zadać następne pytania.

Autor: Stephen W. Hawking

Cena: 29.90

Stephen W. Hawking: MP3


Tryumf Pana Kleksa

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Trzecia część cyklu powieściowego autorstwa Jana Brzechwy. którego bohaterem jest utalentowany profesor Ambroży Kleks.

Tym razem genialny wynalazca udaje się w podróż do Alamakoty. W ślad za nim podąża jego ulubiony uczeń Adaś Niezgódka oraz Weronik Czyścioch. by znów ramię w ramię stawić czoła psotom Alojzego Bąbla. Na bohaterów czekają też nowe niezwykłe znajomości m.in. z rodziną hodowcy róż. pana Anemona Lewkonika. ale i ciężkie wyzwania. Przyjdzie im zmierzyć się z zagadką tajemniczej przemiany ojca Adasia w… Chcecie dowiedzieć się w co? Posłuchajcie!

Autor: Jan Brzechwa

Cena: 14.90

Jan Brzechwa: MP3


Fałszywy pieśniarz

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Bezpośrednia kontynuacja „Szamanki od umarlaków” i „Demona Luster”.

Ekipa śledcza Wydziału Opętań i Nawiedzeń wkracza do ogrodu Kusiciela. aby odkryć ostatni element układanki. Ekshumacja zwłok nieznanego mężczyzny daje początek serii tragicznych wydarzeń. We Wrocławiu dochodzi do przerażających samobójstw. mroczna przeszłość Kruchego powraca. by upomnieć się o jego duszę. Ida zaś przekonuje się. że dar szamanki od umarlaków w niepowołanych rękach grozi katastrofą. a życzenia potrafią być niebezpieczne szczególnie wtedy. gdy się spełniają…

Autor: Martyna Raduchowska

Cena: 9999

Martyna Raduchowska:


ierciedlają rozmowy ze współpracownikami z Blanchard Training and Development Inc.. a także stanowią odbicie doświadczeń autorów i pomysłów. którymi dzielili się z nimi menedżerowie. Ta książka zapoczątkowuje nowe myślenie o przywództwie sytuacyjnym – dlatego przemianowano je na Przywództwo Sytuacyjne II.

Po raz pierwszy autorzy. wraz z Paulem Herseyem. przedstawili przywództwo sytuacyjne jako teorię cyklu życia przywództwa. później obszernie opisali je w podręczniku Management of Organizational Behavior: Utilizing Human Resources. wydanym przez wydawnictwo Prentice Hall (obecnie dostępne jest już jego siódme wydanie). Od tego czasu przywództwa sytuacyjnego uczono zarówno menedżerów wszystkich stopni w większości firm z listy Fortune 500. jak i kierowników w wielu szybko rozwijających się organizacjach nastawionych na przedsiębiorczość.

***

Najbardziej efektywni menedżerowie wied

Kategoria: Ekonomia i biznes

Jednominutowy Menedżer i przywództwo w jasny i prosty sposób uczy menedżerów sztuki Przywództwa Sytuacyjnego® – prostego systemu. w którym nie uznaje się tradycyjnej postawy. polegającej na traktowaniu wszystkich podwładnych w ten sam sposób. Dowiesz się z niej. dlaczego indywidualne dostosowywanie stylów kierowania do poszczególnych pracowników jest tak ważne. dlaczego warto wiedzieć. kiedy należy udzielać wskazówek. wspierać. a kiedy krytykować. oraz jak wybrać styl przywództwa najlepszy dla danej osoby. Dowiesz się także. jak konsekwentne stosowanie jednominutowych technik poprawi jakość zarządzania i przyczyni się do wzrostu motywacji wśród pracowników twojej firmy.

Ta godna uwagi. a zarazem łatwa w odbiorze książka zawiera podstawowe wiadomości i wskazówki na temat kreatywnego. spersonalizowanego przywództwa. dzięki

Autor: Katarzyna Bonda

Cena: 23.90

Katarzyna Bonda: MP3


wiele i wyjątkowo powściągliwie – co wcale nie powinno dziwić. Dlatego na podstawie udostępnionych mi. niepublikowanych dotąd dokumentów. [czasy te] opowiedziane są szczegółowo w niniejszej biografii”.

Ryszard Wolański

Kategoria: Autor

Ryszard Wolański

ISBN: 978-83-8194-022-1

Cena: 9999

978-83-8194-022-1:pięć lat kacetu pdf, mafia 2 rozdziały, ebook sklep, hejtoholik, agnieszka szczepańska instagram, podręcznik do historii liceum pdf, tadeusz różewicz przepaść, maybe not pdf, nieznośny milioner, syberia 1 poradnik, lee child zgodnie z planem, charlie donlea, romans po brytyjsku pdf pl, nr junior, epub na mobi, ranpo edogawa, saga o wiedźminie kolejność, trylogia różana…