Afryka Kazika

Afryka Kazika Kategoria: Pozostałe Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka. który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki. mrożące krew w żyłach. a niekiedy zabawne przygody. które zdarzyły się naprawdę. pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Kazimierz Nowak – pionier polskiego reportażu W latach…

Published by admin in19 lutego 2022
Tagi: , , ,

Afryka Kazika

Kategoria: Pozostałe

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka. który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki. mrożące krew w żyłach. a niekiedy zabawne przygody. które zdarzyły się naprawdę. pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

Kazimierz Nowak – pionier polskiego reportażu W latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo. rowerem. konno oraz czółnem). Wyczyn ten został zapomniany na kilkadziesiąt lat. Dzięki odnalezionym w grudniu 2006 roku nigdy nie opublikowanym materiałom oraz fotografiom możliwe było przygotowanie książki zawierającej kompletną relację z podróży Kazimierza Nowaka zatytułowaną „ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936”.

Autor: Łukasz Wierzbicki

Cena: 18.69

Łukasz Wierzbicki: MP3


Pełną parą!

Kategoria: Ekonomia i biznes

Odkryj ogromne pokłady energii w każdym pracowniku. Twoje zadanie jako menedżera polega na tym. by osiągnąć jak najwyższy zwrot z fizycznych. emocjonalnych i intelektualnych wysiłków swoich ludzi. W tym przypadku nie chodzi o zwrot z inwestycji. lecz o zwrot z energii. Jak jednak rozpalić ogień w każdym z pracowników. skoro z badań wynika. że większość z nich wykorzystuje zaledwie ułamek swojego potencjału? W swoim świetnym poradniku Brian Tracy. mistrz motywacji. podpowiada. jak rozbudzić gwiazdorski potencjał w każdym z członków zespołu roboczego. Odwołując się do wieloletnich badań i tysięcy godzin przepracowanych nad maksymalizacją wyników osobistych i organizacyjnych. formułuje proste i zwięzłe wskazówki dotyczące działań. które należy podejmować (lub których należy zaprzestać). aby inspirować pracowników do wybitnych osiągnięć. Książka Pełną parą! zawiera liczne sprawdzone oraz skute

39.90: 1

Cena:

1:


Szczerze

Kategoria: Historia i literatura faktu

Dzień po dniu towarzyszymy Donaldowi Tuskowi w roli Przewodniczącego RE. poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli. kryzys uchodźczy. śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki. od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona.
Ale „Szczerze” to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym. barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie. która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce. która bywa gorzkim rozczarowaniem.

„Nikt inny nie mógł napisać takiej książki. Przez ostatnie lata Donald Tusk – jako pierwszy i jedyny Polak – był w samym centrum europejskiej i światowej polityki. Ta książka to osobista. zaskakująco szczera i pełna pasji opowieść o kulisach wydarzeń. w których uczestniczył. i ludziach. z którymi miał do czynienia. Świat według Tuska jest rozedrgany. chaotyczny. trapiony kryzysami i fascynujący. Ale ta książka to zarazem wielkie wyznanie wiary w sens odpowiedzialnej polityki. Po jej lekturze łatwiej zrozumieć. dlaczego «prezydent Europy» nie zdecydował się ubiegać o urząd prezydenta Polski. Tuska można lubić lub nie. ale tę książkę trzeba przeczytać” – Jerzy Baczyński. „Polityka”

„Donald Tusk napisał książkę. jakiej żaden Polak nigdy nie napisał i długo nie napisze. To przewodnik po światowej i europejskiej polityce. To także wyznanie miłości – do Europy i do Polski. bo Polska jest tu i w tekście. i w kontekście. i w stylu. Żeby nie było za słodko. jest tu także niemal okrucieństwo w recenzjach wielu oponentów. w tym dawnych sojuszników. To lektura obowiązkowa dla wszystkich. którzy politykę lubią. a o Europie i o Polsce myślą poważnie. Co do tytułu – żaden polityk tej rangi nigdy bardziej szczery nie będzie” – Tomasz Lis. „Newsweek”

Autor: Donald Tusk

Cena: 39.99

Donald Tusk: MP3byłam kochanką arabskich szejków opinie, blanka lipińska mąż, pedagogika pracy pdf, lot nad kukułczym gniazdem pdf, bez opamiętania, ziarno prawdy audiobook, witowski pdf, alex kava fałszywy krok, shannon samantha, zemsta katarzyna michalak pdf, otwieranie plików epub, piętno mafii, przedmiot i cel badań pdf, aleksander jakowlew, katarzyna bella bona, zarys współczesnej ortodoncji pdf, jacek dresz, co to jest secesja…