Apokalipsa

Apokalipsa Kategoria: Religia Niezależnie od tego. czy powstanie Apokalopsy datuje się na czasy Domicjana czy Nerona. jest nieodzowne dla właściwego jej rozumienia. aby została umiejscowiona w kontekście historycznym. w którym powstała: w czasie zamieszek i gwałtownych prześladowań. skierowanych przeciw rodzącemu się Kościołowi. podobnie bowiem jak apokalipsy. które ją poprzedzały (szczególnie Daniela) i z których wyraźnie…

Published by admin in13 października 2021
Tagi: , , , , ,

Apokalipsa

Kategoria: Religia

Niezależnie od tego. czy powstanie Apokalopsy datuje się na czasy Domicjana czy Nerona. jest nieodzowne dla właściwego jej rozumienia. aby została umiejscowiona w kontekście historycznym. w którym powstała: w czasie zamieszek i gwałtownych prześladowań. skierowanych przeciw rodzącemu się Kościołowi. podobnie bowiem jak apokalipsy. które ją poprzedzały (szczególnie Daniela) i z których wyraźnie czerpie inspiracje. jest ona przede wszystkim pismem okolicznościowym. przeznaczonym do podniesienia i umocnienia ducha chrześcijan. niewątpliwie wstrząśniętych tym. że mogło się rozpętać tak gwałtowne prześladowanie Kościoła Tego. który powiedział: ..odwagi! Jam zwyciężył świat”.

Autor: Opracowanie zbiorowe

Cena: 27.90

Opracowanie zbiorowe: MP3


ka). “Nowa Fantastyka Wydanie Specjalne”. “Nowa Fantastyka”. “Czas Fantastyki” i “Fahrenheit”. Jego opowiadania znaleźć można w antologiach: Nowe Idzie. Science Fiction. Kanon Barbarzyńców. Tempus Fugit. Rok po końcu świata. Jego debiutancka powieść. Pokój światów. została nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. a także zdobyła główną Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. Rok później ponownie zdobył Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego za powieść Niebiańskie pastwiska.

Kategoria: Autor

Paweł Majka

ISBN: 978-83-7995-118-5

Cena: 9999

978-83-7995-118-5:


Poezje wybrane – Stanisław Barańczak

Kategoria: Poezja

 

Zbiór utworów jednego z najsłynniejszych poetów okresu powojennego. wybitnego tłumacza i krytyka literackiego. brata Małgorzaty Musierowicz. Stanisław Barańczak był jednym z najważniejszych twórców Nowej Fali. grupy poetyckiej. której twórcy pokoleniowo byli związani z wydarzeniami Marca ’68. Twórczość Barańczaka. objęta ścisłą cenzurą przez władze PRL. jest określana jako poezja lingwistyczna. dla poetów Nowej Fali będąca sposobem na okazanie sprzeciwu wobec fałszowaniu informacji w przekazach medialnych. Barańczak wykorzystywał wszelkie możliwości polszczyzny. by ukazać absurdy języka. którym posługiwała się władza. Stosował metodę kolażu literackiego. łącząc frazy zapożyczone z gazet. W tym zbiorze znalazły się najważniejsze wiersze poety. ukazujące jego kunszt językowy.

 

Autor: Stanisław Barańczak

Cena: 10.42

Stanisław Barańczak: MP3


interference of his own brother. Mycroft.This latest adventure. in the style of Sir Arthur Conan Doyle. sends the iconic duo from London to Paris and the icy wilds of Lancashire in a case which tests Watson’s friendship and the fragility and gifts of Sherlock Holmes’ own artistic nature to the limits.

Kategoria: Autor

Bonnie MacBird

ISBN:

Cena: 9999

:


at

Kategoria: MP3

Spis_tresci

: Fragment

Cena:

Fragment:


Księżniczki

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Gdańska policja od kilku lat bezskutecznie poszukuje porywacza małych dziewczynek – trzy zostały znalezione martwe. dwie zaginęły. Porwanie szóstej aktywuje działania służb – w śledztwie uczestniczy policyjny doradca. Warecki.

Opowiadanie nagrodzone w ramach konkursu „Kryminalne opowiadanie z Trójmiastem w tle”

 

Nina Igielska – autorka opowiadań i powieści. Za powieść „Wystrzeleni chłopcy. podziurawione dziewczynki” otrzymała drugą nagrodę w konkursie organizowanym przez wydawnictwo innowacyjne NovaeRes z PPNT Gdynia (Literacki Debiut Roku 2014).  Autorka opowiadania zamieszczonego w antologii „Lukrecja z Kamiennej Grobli”.

Autor: Nina Igielska

Cena: 4.99

Nina Igielska: MP3księga dobrych myśli, melania1987 doci, mcnaught judith, perwersyjny bogacz pdf docer, stulecie winnych ebook, horror w orient expressie pdf, commandos 3, virtulo, to co najważniejsze pdf, janusz cyran, gta 5 fragmenty listu, stranger things tłumacz, alpuhara, kafka metamorfoza, kubuś puchatek plan wydarzeń, ból za ból, inteligencja emocjonalna audiobook, carpe diem co oznacza, rzeczywistość nie jest tym czym się wydaje, cytaty szekspira…