Dwór w Czartorowiczach

Dwór w Czartorowiczach Kategoria: Powieści i opowiadania Panny Ewa Jabłońska i Iga Branicka wychowały się we dworze w Czartorowiczach. od pokoleń należącym do rodziny Jabłońskich. Pomimo że sporo je różni. są ze sobą zaprzyjaźnione. Obie się zakochują. Splot wydarzeń doprowadzi je do konieczności dokonania trudnych wyborów. Co powinny uczynić. by spełniły się panieńskie marzenia? „Dwór…

Published by admin in20 września 2021
Tagi: , , , , ,

Dwór w Czartorowiczach

Kategoria: Powieści i opowiadania

Panny Ewa Jabłońska i Iga Branicka wychowały się we dworze w Czartorowiczach. od pokoleń należącym do rodziny Jabłońskich. Pomimo że sporo je różni. są ze sobą zaprzyjaźnione. Obie się zakochują. Splot wydarzeń doprowadzi je do konieczności dokonania trudnych wyborów. Co powinny uczynić. by spełniły się panieńskie marzenia?

„Dwór w Czartorowiczach” ukazuje losy mieszkańców od urodzenia aż po grób. towarzysząc im w salonie i w kuchni. w alkowie i w ogrodzie. przy ołtarzu i nad mogiłą.

Nostalgiczna. barwna i lekko napisana historia miłosna rozgrywająca się po upadku powstania styczniowego na dalekim Podolu w czasach i miejscach. których nie ma. ale które rzewnie wspominamy.

Autor: Monika Rzepiela

Cena: 25.57

Monika Rzepiela: MP3


Gargantua i Pantagruel

Kategoria: Pozostałe

Zainspirowana ludową baśnią epopeja fantastyczna opisująca niezwykłe przygody dwóch olbrzymów: Gargantui i jego syna Pantagruela. Jest to lśniąca rubasznym. często wulgarnym humorem opowieść. w której groteska przeplata się z szaloną fantazją. Nauki. jakie pobierają bohaterowie. bitwy i pojedynki. które toczą. ich niekończące się uczty. wędrówki. sądy. żarty. fortele. parodystyczne debaty z ówczesnymi autorytetami – wszystko to służy autorowi za kanwę dla swobodnej. niczym niekrępowanej satyry na cały otaczający go świat.
„Tajemnicą czytania dzieł Rabelais’go jest. aby je czytać z tą samą beztroską. z jaką były pisane. Nie za wiele dociekać. nie trapić się o to. czego się nie rozumie. i wysysać ze smakiem ten »szpik«. o którym pisarz powiada. iż mieści się w jego dziele.”
Tadeusz Boy-Żeleński

Autor: Francois Rabelais

Cena: 28.09

Francois Rabelais: MP3


Gamedec. Obrazki z Imperium. Tom 1

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Powrót „Horyzontów zdarzeń” w wersji audio. z Torkilem Aymore na czele!
Imperium pod władzą Błogosławionych – Ranów. dodatkowo kontrolowane przez ImBu. wciąż się rozbudowuje i udoskonala. Po tym. jak bezpowrotnie zakończyła się Druga Wojna z Thirami. zdaje się. że już nic nie zmąci Czasów Szczęśliwości. Zdaje się.
Niespodziewanie dla wszystkich. na jednej z planet WayEmpire szerzy się epidemia. Łzy Cheronei stają w bezruchu. a na horyzoncie pojawia się obca flota. W dodatku anarchiści chcą zbadać granice Wolnej Woli. wyznaczonej przez ImBu.
Kim jest samozwańcza Imperatorka. która twierdzi. że może – jako jedyna – uratować ludzkość? I co na to wszystko Torkil Aymore?

Autor: Marcin Prz

Cena: 21.29

Marcin Prz: MP3


Czarownice z Wolfensteinu – tom 2 – Wstęga i kamień

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Druga część cyklu o żyjących współcześnie czarownicach ze starego rodu Hohenstauf

Masz dziewiętnaście lat. właśnie runął twój bezpieczny świat z mamą w roli głównej. a zaraz potem nowe życie z babcią. domem i magią. Wszystko. co masz. to naszyjnik. który niepokojąco wpływa na twoją psychikę. plik kart kredytowych. samochód. dwa uratowane z pożaru obrazy po babci i zakaz powrotu do kraju…

Po stracie matki i babci Amelka. wygnana z Nawii przez Peruna. próbuje znaleźć swoje miejsce w małym domu w Dolomitach. który odwiedzała z matką każdej zimy. Szybko jednak traci nadzieję na spokojne. bezpieczne życie. Wciągnięta w środowisko nadnaturalnych stworzeń daje się ponieść wirowi zdarzeń i podejmuje kilka nieprzemyślanych decyzji. Sprawy komplikuje także niespodziewana wizyta Diega. która uświadamia jej. że długów zaciągniętych u Triumwir

9999:

Cena:

:


Cień ponurego Wschodu

Kategoria: Historia i literatura faktu

Cień ponurego wschodu to zbiór felietonów na temat codziennego życia rosjan u progu rewolucji bolszewickiej. Antoni Ferdynand Ossendowski uwypukla zwłaszcza wiarę w zabobony i gusła. która były w ten czas wspólną cechą zarówno prostego. ruskiego ludu jak i dworu. Autor przedstawia różne sekty i grupy religijne. które w tamtym okresie odgrywały istotną rolę w społeczeństwie. Do określenia tego zjawiska Ossendowski posłużył się sformułowaniem: „Rosja to kraj niemożliwych możliwości.”

Autor: Antoni Ferdynand Ossendowski

Cena: 19.55

Antoni Ferdynand Ossendowski: MP3wojewódzki audiobook, wiedźmin 1 niespokojny duch, książki o fotografii empik, jesper juul zamiast wychowania, streszczenie kapelusz za 100 tysięcy, krzysztof bednarek, jolanta jabłońska, kochaj 50 lekcji, blog książki, anioł śmierci auschwitz, wiek propagandy, kaprysik: damskie historie, rosyjski rozmówki, ciesnina sycylijska, natalia lemann, literatura na świecie pdf, przysięga 83 napisy pl, krzysztof urbanek, kapelusz za 100 tysięcy streszczenie szczegółowe, turbulencja pdf, kiedy ślepiec płacze, droga do science fiction…