Władca Języków. czyli prawie wszystko o tym. jak zostać poliglotą

Władca Języków. czyli prawie wszystko o tym. jak zostać poliglotą Kategoria: Poradniki Naucz się uczyć i poznaj kolorowy. wielojęzyczny świat! Ty i języki. Twój stan. Twoje zasoby. czyli jak znaleźć najlepszą metodę nauki dla siebie komunikacja. Twój nauczyciel. Twoja szkoła. czyli jak wykorzystać w praktyce nawet najmniejszy zasób słów Twoje niekonwencjonalne narzędzia językowe. czyli jak…

Published by admin in14 września 2021
Tagi: , ,

Władca Języków. czyli prawie wszystko o tym. jak zostać poliglotą

Kategoria: Poradniki

Naucz się uczyć i poznaj kolorowy. wielojęzyczny świat!

  • Ty i języki. Twój stan. Twoje zasoby. czyli jak znaleźć najlepszą metodę nauki dla siebie
  • komunikacja. Twój nauczyciel. Twoja szkoła. czyli jak wykorzystać w praktyce nawet najmniejszy zasób słów
  • Twoje niekonwencjonalne narzędzia językowe. czyli jak rozwijać sztukę „dogadywania się” na wielu poziomach

Obowiązkowa znajomość języków to jedno z najtrudniejszych wyzwań. jakie stawia przed nami współczesny świat. Życie w globalnej wiosce zmusza do posługiwania się innymi językami. podejmowania prób zrozumienia innych kultur. tradycji. sposobów myślenia i postrzegania świata. Niestety. wbrew temu. co można usłyszeć w mediach. wbrew powszechnym działaniom edukacyjnym i nawet wbrew entuzjazmowi potencjalnych poliglotów nadal zbyt wielu ludzi nie jest w stanie opanować (w pełni albo chociażby na poziomie swobodnej komunikacji) żadnego nowego języka. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Doskonałej odpowiedzi na te pytania udziela właśnie ta książka. Bo od tej chwili nie ma już języków obcych – są tylko te. których jeszcze nie znasz.

Mariusz Włoch. trener kompetencji komunikacyjnych i językowych. wyczerpująco opisuje różne aspekty skutecznych i nieskutecznych metod uczenia się języków. a także proponuje swoje autorskie rozwiązania podstawowych problemów związanych z tą nauką. Dowiesz się stąd. co jest ważniejsze od opanowania zasad gramatyki i dlaczego nawet perfekcyjna znajomość języka nie zapewnia sukcesu w kraju. w którym jest to język urzędowy. Odkryjesz. jakie możliwości daje Ci swobodne porozumiewanie się z przedstawicielami innych narodów. Przeczytaj. zacznij się uczyć i… wytrwaj w postanowieniu!

Daj się uwieść językowi…

Autor: Mariusz Włoch

Cena: 39.90

Mariusz Włoch: MP3


Wespazjan. Tom II. Kat Rzymu

Kategoria: Pozostałe

 

Drugi tom cyklu opowiadającego o losach młodego człowieka. który mimo skromnego pochodzenia miał się stać jednym z najpotężniejszych cesarzy Rzymu

Tracja. 30 r. Nawet na obrzeżach rzymskiego świata Wespazjanowi nie udaje się ukryć przed burzliwą polityką pogrążonego w kryzysie cesarstwa. Na polecenie swoich patronów ma wykonać niezwykłe zadanie: potajemnie wydostać starego wroga z fortecy obleganej przez rzymski legion. Nad imperium niczym miecz Damoklesa wisi wojna domowa. a zeznania człowieka. którego rozkazano mu pojmać. mogłyby doprowadzić do upadku znienawidzonego powszechnie Sejana. Dowódca gwardii pretoriańskiej zaś marzy już wyłącznie o cesarskim tytule.

Misja jest śmiertelnie niebezpieczna – Wespazjan będzie musiał sobie poradzić z zasadzką w zaśnieżonych górach. z piratami na pełnym morzu i z otaczającymi go zewsząd szpiegami Sejana. Największe niebezpieczeństwo czai się jednak w przegniłym sercu imperium – na koszmarnym dworze cesarza Tyberiusza. rozpustnego. trawionego paranoją szaleńca…

***

„Druga część nie tylko dorównuje świetnemu pierwszemu tomowi. ale nawet go przewyższa. Od pierwszych stron wciąga nas skrytobójczo podstępny świat rzymskiej polityki. Cóż. dobrze napisane. panie Fabbri. niech Pan nie każe nam czekać zbyt długo na ciąg dalszy!”

www.bookgeeks.co.uk

***

„Zainteresowanie autora starożytnym Rzymem dobrze oddaje zarówno jakość literacka. jak też starannie zbadane historyczne tło fabuły. Bohaterowie wypadają niezwykle przekonująco. a śmiertelnie niebezpieczne realia rzymskiej polityki ukazane są z ogromną pieczołowitością”.

Mike Ashworth. www.historicalnovelsociety.org

Autor: Robert Fabbri

Cena: 19.90

Robert Fabbri: MP3


Stary człowiek i morze

Kategoria: Poradniki

Stary człowiek i morze to piękna opowieść o heroizmie i sile ludzkiej woli. Historia samotnego starca. żeglarza potrafiącego zmierzyć się z lękiem. słabością i wyznaczyć sobie cel godny podziwu – odmienić pechowy los. zawalczyć o szczęście. Santiago wyrusza daleko w morze. by spełnić swoje marzenie – złowić ogromną rybę. Jego spotkanie z olbrzymim merlinem jest walką ze sobą samym. ze zwątpieniem. To zręcznie ujęta przenośnia. która uzmysławia jak wiele zależy od nas samych.

Książka należy do kanonu lektur szkolnych.

Ernest Hemingway urodził się 21 lipca 1899 roku w Oak Park na przedmieściach Chicago. Wybitny pisarz amerykański. doskonały nowelista i autor opowiadań. W roku 1954 otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. W wieku 62 lat popełnił samobójstwo. Całe życie poszukiwał przygody. był sanitariuszem w I wojnie świ

Ilosc_stron:

Cena:

: 312508


Zanim zawisły psy. Trylogia OXEN cz. 1

Kategoria: Pozostałe

Człowiek zagadka

Niels Oxen. były żołnierz duńskich sił specjalnych. wielokrotnie odznaczany za odwagę. po powrocie z ostatniej misji w Afganistanie zamieszkał w jednej z dzielnic Kopenhagi. Tam wegetuje dręczony syndromem stresu pourazowego. utrzymując się ze zbierania butelek. Jedynym towarzyszem jego parszywego życia jest pies – tylko jemu ufa. tylko jego obecność toleruje. Pewnego dnia postanawia uwolnić się od wewnętrznych demonów i zaszyć się w głuszy. w lasach północnej Jutlandii. Niestety. szybko się okazuje. że wybrał najgorsze z możliwych miejsc.

Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie wpływowy polityk. właściciel pobliskiego zamku. Oxen staje się głównym podejrzanym. Zaczyna się prawdziwy koszmar.

Wbrew swojej woli zostaje wciągnięty w wir śledztwa. Wspólnie z agentką Margrethe Franck odkrywa kolejne części przerażającej układanki. Okazuje się. że niewyjaśnionych zabójstw było znacznie więcej. Łączy je jeden element: morderca zapowiadał swoje przybycie w szczególny. niezwykle makabryczny sposób…

Czy Nielsowi i Margrethe uda się powstrzymać falę zbrodni i dotrzeć do sedna ich tajemnicy? Czy Oxen oczyści się z podejrzeń? Kto tak naprawdę stoi za serią okrutnych morderstw?

Pierwsza część trylogii Oxen to inteligentna. intrygująca. mroczna opowieść. która na długo zapadnie Ci w pamięć. Czytaj i… czekaj na więcej.


 

Autor: Jens Henrik Jensen

Cena: 39.90

Jens Henrik Jensen: MP3oj ty rzeko, grzegorz kołodziejczyk, pracować inaczej, mapa red dead redemption 2, michał radomił wiśniewski, czarny humor pawlukiewicz, lina okrętowa krzyżówka, poirot słonie mają dobrą pamięć, motywacja bez granic pdf, sullustanin, czy cukrzycę można wyleczyć, horror thriller, internet czas się bać, napij się i zadzwoń do mnie pdf chomikuj, audiobuk, dieta sokowa przepisy pdf, niecierpliwość serca, lee child echo w płomieniach…