a także zadziwiającym posłuchem wśród okolicznych wieśniaków. I chociaż Mordimer Madderdin z przyjemnością daje się uwieść jej wdziękom. podejrzewa. że za jej wpływami stoją nieczyste moce.

a także zadziwiającym posłuchem wśród okolicznych wieśniaków. I chociaż Mordimer Madderdin z przyjemnością daje się uwieść jej wdziękom. podejrzewa. że za jej wpływami stoją nieczyste moce. Kategoria: Autor Jacek Piekara ISBN: 978-83-7878-055-7 Cena: 9999 978-83-7878-055-7: Manaslu. Góra Ducha. Góra Kobiet Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki Niniejsza książka to relacja z wyprawy autorki na znajdujący się…

Published by admin in31 sierpnia 2021
Tagi: , , , , , ,

a także zadziwiającym posłuchem wśród okolicznych wieśniaków. I chociaż Mordimer Madderdin z przyjemnością daje się uwieść jej wdziękom. podejrzewa. że za jej wpływami stoją nieczyste moce.

Kategoria: Autor

Jacek Piekara

ISBN: 978-83-7878-055-7

Cena: 9999

978-83-7878-055-7:


Manaslu. Góra Ducha. Góra Kobiet

Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki

Niniejsza książka to relacja z wyprawy autorki na znajdujący się w Himalajach ośmiotysiecznik Manaslu (8156 m n.p.m.). pod względem wysokości ósmą górę świata. Podobnie jak inne książki Moniki. nie jest to typowa relacja ze wspinaczki. uzupełnia ją zbiór różnego typu ciekawostek. anegdot i interesujących historii dotyczących zarówno himalaizmu. jak i przyrody czy życia Nepalczyków.

W TRAKCIE LEKTURY DOWIEMY SIĘ:

 • dlaczego Manaslu nazywane jest Górą Ducha;
 • jak wyglądały pierwsze polskie wyprawy na Manaslu (opowieści K. Wielickiego i R. Gajewskiego);
 • co sprawia. że Manaslu to góra o dość wysokim współczynniku śmiertelnych wypadków;
 • dlaczego wspinacze kojarzą Manaslu z samogonem;
 • czy sępy sępią i jak wygladą lokalna tarantula;
 • o czym opowiadają nepalskie bajki;
 • Autor: Beata Michalska-Dominiak. Piotr Grocholiński

  Cena: 39.90

  Beata Michalska-Dominiak. Piotr Grocholiński: MP3


  Grawitacja

  Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

  Na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej orbitującej wokół Ziemi wybucha zagadkowa epidemia. Astronauci i naukowcy. zaatakowani przez nieznany organizm nazwany Chimerą. reprodukujący się w alarmującym tempie. kolejno zapadają na straszliwą chorobę i umierają. Wśród załogi jest młoda lekarka. Emma i jej mąż. nie uczestniczący w misji. nie dają za wygraną starając się odkryć naturę Chinery i znaleźć skuteczny lek.

   

  Autor: Tess Gerritsen

  Cena: 37.90

  Tess Gerritsen: MP3


  Technical Leadership. Od eksperta do lidera. Wydanie II poszerzone

  Kategoria: Pozostałe

  „Dotąd nie było takiej książki na rynku”
  (z recenzji pierwszego wydania)

  Wybitne umiejętności techniczne i naturalny talent do zarządzania ludźmi nie zawsze idą w parze. A szkoda. bo losem świetnego programisty zatrudnionego na etacie jest. prędzej czy później. awans: z juniora na seniora. z seniora na lidera… I tu zaczyna się problem. Człowieka. który doskonale zna swój koderski fach. stawia się nagle przed koniecznością częściowego bądź całkowitego porzucenia go na rzecz zarządzania zespołem innych koderów – do tej pory kolegów z pracy. a teraz nagle podwładnych. Skąd czerpać wiedzę i inspiracje? W jaki sposób twarde umiejętności. które ma programista. uzupełnić o niezbędne na nowym stanowisku umiejętności miękkie? Czy każdy musi sam i w bólach przejść tę trudną drogę „od eksperta do menedżera”. czy też można liczyć na wsparcie i podpowiedzi bardziej doświadczonych technicznych liderów?

  Otóż można. a nawet należy. tyle tylko. że trzeba dobrze wybrać mentora. Proponujemy. by Twoim „mistrzem” stał się ten podręcznik. Jego autor od kilkunastu lat współpracuje z zespołami programistycznymi jako trener i konsultant. zna więc specyfikę branży. z którą związałeś się zawodowo. i jest świadom tego. jakie problemy stoją przed nowo mianowanym liderem technicznym. Co więcej. wie. co zrobić. by te problemy szybko i skutecznie rozwiązać. W tym podręczniku mówi o roli. jaką odgrywa lider techniczny. o różnicach między ekspertem a liderem. o tym. jak skutecznie pracować ze swoim zespołem oraz jak budować relacje z biznesem. Wskazuje. skąd czerpać motywację – dla siebie i powierzonych sobie ludzi. jak z nimi rozmawiać. by chcieli słuchać. i jak ich słuchać. by wyciągać budujące wnioski.

  Drugie wydanie książki wzbogacone zostało o rozdział poświęcony wdrażaniu zmian. czyli temu. co jest chlebem powszednim każdego lidera.

  Autor: Mariusz Sieraczkiewicz

  Cena: 39.90

  Mariusz Sieraczkiewicz: MP3  tylko umarli wiedzą, piękna i książe, arlena witt książka pdf, historia pszczół pdf, diabeł jest kobietą, bogielczyk, przesłuchanie krzyżowe, arkusz realizacji podstawy programowej w szkole podstawowej, amanda quick pdf, przestrzeni przestrzeni, wampir z sąsiedztwa, podaruj mi jutro, headlines fryzura przed i po, życie prywatne elit artystycznych drugiej rzeczypospolitej, planescape torment poradnik, piotruś pan musical, 50 twarzy greya2…