Nauczyciel tańca

Nauczyciel tańca Kategoria: Powieści i opowiadania Byli jak dwa kontrastowe kolory – czerń i biel. Nosili w sobie mrok. lecz wierzyli. że uczucie. które ich połączyło. okaże się silniejsze niż narastające od lat ciemności… To opowieść o chłopaku. który tańczy. by wyrzucić drzemiącą w nim złość. oraz o kobiecie. która skrywa wielką tajemnicę. To także…

Published by admin in17 czerwca 2021
Tagi: , , , , ,

Nauczyciel tańca

Kategoria: Powieści i opowiadania

Byli jak dwa kontrastowe kolory – czerń i biel. Nosili w sobie mrok. lecz wierzyli. że uczucie. które ich połączyło. okaże się silniejsze niż narastające od lat ciemności…

To opowieść o chłopaku. który tańczy. by wyrzucić drzemiącą w nim złość. oraz o kobiecie. która skrywa wielką tajemnicę. To także historia jej siostry. cierpiącej na rzadką chorobę. dla której taniec okazuje się wybawieniem. Co się stanie. gdy splotą się losy tej trójki?  „Nauczyciel tańca” to powieść. która pokazuje. że miłość może przezwyciężyć wszystko!

Autor: Anna Dąbrowska

Cena: 25.57

Anna Dąbrowska: MP3


lat wyjechał z domu do Kopenhagi. by uczyć się i pisać. Debiutował zbiorem opowiadań „Młodzieńcze próby” (1822). Wiele podróżował po Europie. Wydał kilka powieści. tomików wierszy oraz ponad trzydzieści utworów dramatycznych. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero baśnie. Łącznie napisał ich blisko 150. Część z nich to zapisy znanych Andersenowi utworów ludowych. Wiele z baśni ma charakter autobiograficzny. jak np. „Brzydkie kaczątko”.  i przeznaczonych jest dla osób dorosłych. a tylko nieliczne nadają się do czytania najmłodszym. Do najbardziej znanych baśni Andersena należą m.in.: „Mała syrenka”. „Nowe szaty cesarza”. „Calineczka” i „Królowa Śniegu”. Baśnie zostały przetłumaczone na ponad 100 języków. a ich nowe adaptacje ukazują się także współcześnie.

Kategoria: Autor

Hans Christian Andersen

ISBN: 978-87-26-36400-2

Cena: 25.57

978-87-26-36400-2:


Bajka o tym. jak Gucio. Leoś i Tadziu spełnili marzenie alpaki Anieli

Kategoria: Pozostałe

Kiedy trzej bracia jadą ze swoją mamą na wycieczkę do zagrody z alpakami. nie spodziewają się. że do domu wrócą z… pasażerem na gapę. W bagażniku ukryła się mała alpaka Aniela. która poprosiła chłopców. by pomogli spełnić jej największe marzenie. Zwierzak miał już dość jedzenia tylko swojej karmy i marzył o… przepysznych lodach. Dzieci doskonale rozumiały to pragnienie i bez zastanowienia postanowiły alpace pomóc! Czy uda im się spełnić marzenie alpaki Anieli? Czy braterskie kłótnie nie będą ważniejsze niż realizacja celu? „Bajka o tym. jak Gucio. Leoś i Tadziu spełnili marzenie alpaki Anieli” to bajka nie tylko o lodach. To bajka o tym. że troska o innych jest ważna. Że szczęście i radość można dostrzec w małych rzeczach. I o tym. że zgoda. przyjaźń. współpraca i solidarność potrafią zdziałać cuda!

Autor: Ewa Ruszkiew

Cena:

Ewa Ruszkiew: Fragment


Maria Skłodowska-Curie

Kategoria: Biografie i dzienniki

Kobieta spoglądająca z uwagą na probówkę zawierającą rad – to zdjęcie obiegło świat i utrwaliło dla potomności Marię Skłodowską-Curie jako wielką damę fizyki. symbol kobiety-naukowca.

Laurent Lemire przedstawia historię Polki przybyłej do Francji w 1891 roku. dwukrotnej laureatki nagrody Nobla. która poświęciła życie ukochanej dziedzinie badań. Autor nie kreśli jednak suchego portretu uczonej; poświęca wiele miejsca osobistym losom „Madame Curie”: jej miłości do męża Piotra i dzieci oraz „skandalizującemu” związkowi z Paulem Langevin.

Laurent Lemire jest dziennikarzem „Le Nouvel Observateur” i kanału telewizyjnego Histoire.

Autor: Laurent Lemire

Cena: 29.90

Laurent Lemire: MP3


Hej. Jędrek! Tom 3. Kto tu rządzi?

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Kto powiedział. że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?

Jędrek to koleś. z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!

„Albo jesteś kimś. albo nikim” – mawia siostra Jędrka. zwana przez niego Wyjcem. Nie żeby była krynicą mądrości. ale. jak to mówią: raz do roku i ślepej kurze trafia się ziarno. Więc może tym razem siorka ma rację?

Jest taka dziedzina. w której Jędrek chce być kimś – to futbol. Chłopak jest gotów zrobić naprawdę wiele. by zdobyć opaskę kapitana szkolnej drużyny piłkarskiej…

 

Trzeci tom znakomitej serii. która zachwyci fanów „Dziennika cwaniaczka”!

Autor: Rafał Skarżycki. Tomasz Lew Leśniak

Cena: 21.90

Rafał Skarżycki. Tomasz Lew Leśniak: MP3amy cuddy wstań pdf, pan i jego niewolnice, rafał molenda, stasis solucja, kubasiewicz magdalena, o obrotach ciał niebieskich, kult niejeden, rise of the tomb raider solucja, magiczne drzewo czerwone krzesło audiobook za darmo, c++ zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami, gry lego starwars, ebook pdf, the sims 3 kurort, rwto, whitney g niegrzeczny szef…