Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności

Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności Kategoria: Poradniki Koniec syzyfowych prac Czym jest Zen To Done (ZTD)? Odpowiemy na to pytanie nieco przewrotnie. nie tłumacząc bezpośrednio. lecz podając tylko jeden przykład: gdyby Syzyf zastosował ZTD. wtoczyłby na górę ten przeklęty kamień i ruszył do innych zaległych zadań. Autor tej książki był kiedyś osobą…

Published by admin in27 maja 2021
Tagi: , ,

Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności

Kategoria: Poradniki

Koniec syzyfowych prac

Czym jest Zen To Done (ZTD)? Odpowiemy na to pytanie nieco przewrotnie. nie tłumacząc bezpośrednio. lecz podając tylko jeden przykład: gdyby Syzyf zastosował ZTD. wtoczyłby na górę ten przeklęty kamień i ruszył do innych zaległych zadań.

Autor tej książki był kiedyś osobą niezwykle nieuporządkowaną. Na jego biurku zalegały stosy papierów. jego skrzynkę e-mailową zalewały setki wiadomości. na które nie był w stanie odpowiedzieć (czasem nawet nie wiedział. że je otrzymał!). zaś lista zadań „na dziś” nie miała końca. Był zły. zestresowany i brakowało mu poczucia mocy. Sfrustrowany. odkrył wreszcie Davida Allena z jego systemem Getting Things Done i… uprościł system. Tak powstał najprostszy sposób porządkowania spraw do załatwienia. który Leo Babauta nazwał Zen To Done. Poznaj go (poświęć mu chwilę. ta książka jest naprawdę krótka). zmień nawyki i ciesz się – Twoje życie stanie się o wiele prostsze!

Muszę dodać. że zmiana nawyków jest możliwa. Za pomocą technik opisanych tu i na mojej stronie – ZenHabits.net) – sam zmieniłem swoje nawyki: rzuciłem palenie. zacząłem biegać. zacząłem się zdrowiej odżywiać. przebiegłem maraton. podwoiłem swoje zarobki. uporządkowałem finanse. zostałem weganinem. niemal w zupełności pozbyłem się długów. ukończyłem triatlon. zrzuciłem ponad 10 kilo i założyłem popularny blog. Jak więc widać. zdecydowanie można zmienić swoje nawyki. Wystarczy zacząć skromnie. znaleźć odpowiednią motywację i zachować koncentrację.

(Leo Babauta. wstęp do książki)

Autor: Leo Babauta

Cena: 27.00

Leo Babauta: MP3


Błękitny młoteczek

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Kolejna książka z serii Rossa Macdonalda. uchodzącej za swoistą klasykę amerykańskiego kryminału. Główny bohater. detektyw Lew Archer. prowadzi skomplikowane śledztwa. rozwiązując kolejne makabryczne intrygi i wdając się przy tym w niejedną niebezpieczną potyczkę z przestępcami.

Dla Archera to kolejne mało emocjonujące zlecenie – musi odnaleźć obraz skradziony z domu Biemeyerów. Tego typu zdarzenia to nic szczególnego. zwłaszcza wśród nowobogackich rodzin z Kalifornii. Sprawa przybiera zupełnie inny obrót. gdy okazuje się. że zniknął także autor drogocennego dzieła.

Ross Macdonald. właśc. Kenneth Millar. to amerykański pisarz. autor powieści kryminalnych. Najważniejszą w jego dorobku jest seria o detektywie Archerze. Pisarz debiutował w 1949 roku. od razu zyskując sobie czytelnicze zainteresowanie. Jest autorem nie tylko powieści. ale także zbiorów opowiadań. Wiele jego

ISBN: 978-83-945179-3-9

Cena: 9999

978-83-945179-3-9:


Sekrety Sztokholmu

Kategoria: Pozostałe

Lennie Lee kieruje popularnym magazynem dla mężczyzn. mieszka w luksusowym apartamencie i nieustannie otaczają go piękne kobiety. Ale dobra passa się kończy. Nakład leci w dół. Przyjaciele odwracają się od niego. I kiedy wszystko wydaje się zmierzać w złą stronę. znajo­my biznesmen zleca mu zorganizowanie imprezy stulecia. Czy pieniędzy wystarczy na rozwiązanie wszystkich problemów Lenniego?

Młoda dziennikarka Solveig Berg. szukając sensacji. popełnia karygodny błąd. traci pracę i zostaje zepchnięta na boczny tor. Pustka i samotność budzą mroczne wspomnienia. Solveig zrobi wszystko. żeby wrócić do gry.

Kiedy policja znajduje zwłoki modelki i blogerki Jennifer Leone. drogi Lenniego i Solveig się przecinają. Nieoczekiwanie dochodzi do wielu wstrząsających zdarzeń.

Sekrety Sztokholmu to trzymający w napięciu thriller. którego

ISBN: 978-83-268-2799-0

Cena: 9999

978-83-268-2799-0:


Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe. Wydanie 2

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Roland z Gilead ma nowych towarzyszy krucjaty- Eddiego i Susannah. Zaczyna się dla nich czas nauki. zdobywania nowych umiejętności: tymczasem rewolwerowiec stopniowo traci zmysły. Bohaterowie podejmują nowy trop w poszukiwaniach Wieży. Szlak wędrówki wiedzie przez lasy. prerie. aż po dżunglę. Walczą z demoniczną sztuczną inteligencją sterującą naddźwiękowym pociągiem.

Autor: Stephen King

Cena: 33.00

Stephen King: MP3


9

Kategoria:

:

Cena:

:andersen słowik, zostań legendą, dziewięciu książąt amberu, wiedźmin 3 róża pamięci, maria simma pdf, mniejszy klucz salomona pdf, początek andrzej szczypiorski, morsztyn o swej pannie, szansa vi keeland, drugie życie bree tanner cda, georgina kincaid, statek łysiak, zwycięstwo prowokacji, czarny świt 2005, patrioci sana krasikov, pedagogika specjalna chrzanowska, tajemnica przeklętej harfy…