Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało

Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało Kategoria: Biografie i dzienniki Mam szczęście. bo ciągle żyję – tak mówi Krzysztof Wielicki. jeden z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu. Jego reporterska biografia to opowieść o determinacji w dążeniu do celu. sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach. śmierci. związanych z nią dylematach moralnych. miłości. a także cenie. jaką trzeba zapłacić…

Published by admin in11 maja 2021
Tagi: , , , , , ,

Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało

Kategoria: Biografie i dzienniki

Mam szczęście. bo ciągle żyję – tak mówi Krzysztof Wielicki. jeden z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu. Jego reporterska biografia to opowieść o determinacji w dążeniu do celu. sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach. śmierci. związanych z nią dylematach moralnych. miłości. a także cenie. jaką trzeba zapłacić za sukces.
Urodzony w 1950 roku KRZYSZTOF WIELICKI jest piątym człowiekiem na świecie. który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. jest też członkiem prestiżowego The Explorers Club. To legenda himalaizmu. obok Reinholda Messnera. Wojtka Kurtyki i Jerzego Kukuczki uważany za najlepszego himalaistę naszych czasów. Jako pierwszy człowiek na świecie (wraz z Leszkiem Cichym) zimą 1980 roku zdobył najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Również jako pierwszy wszedł na Lhotse (samotnie i w gorsecie. który musiał nosić po uszkodzeniu kręgosłupa). Zimą wspiął się również na Kanczendzongę (w 1986 roku wraz z Jerzym Kukuczką). Samotnie w ciągu jednej doby pokonał drogę baza–szczyt–baza na Broad Peaku. Wielicki był wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia. Jedną z ostatnich nagród było wyróżnienie księżnej Asturii w dziedzinie sportu (2018). W 2019 roku otrzymał Złoty Czekan – potocznie zwany wspinaczkowym Oscarem – za całokształt dokonań wspinaczkowych.
Autorami książki są DARIUSZ KORTKO i MARCIN PIETRASZEWSKI – duet. który na swoim koncie ma bestsellerową biografię Jerzego Kukuczki. To właśnie od premiery ich książki polski rynek wydawniczy owładnęła moda na literaturę górską! Autorzy napisali wspólnie także biografię Mirosława Hermaszewskiego „Cena nieważkości. Kulisy lotu Polaka w kosmos”.

Autor: Dariusz Kortko. Marcin Pietraszewski

Cena: 34.99

Dariusz Kortko. Marcin Pietraszewski: MP3


Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości

Kategoria: Historia i literatura faktu

Główną osią książki są relacje z wydarzeń 2014 roku. który miał być powrotem Rosji do „narodów pierwszej kategorii”. Walker zawsze znajduje się w centrum wydarzeń: obserwuje z bliska propagandowe zabiegi Rosji podczas zimowej olimpiady w Soczi i znajduje się wśród demonstrantów podczas Euromajdanu w Kijowie. Zapuszcza się na front w Donbasie. gdzie rozmawia zarówno z ukraińskimi rebeliantami. jak i z byłymi rosyjskimi żołnierzami. którzy utrzymują. że przyjechali tu walczyć z ukraińskim faszyzmem. Relacjonuje także aneksję Krymu. przy czym nie kreśli czarno-białej wizji świata. według której Rosja jest zła. a Ukraina dobra. Siła książki polega na pokazaniu tych dwóch krajów i dwóch narodów w tragicznym zwarciu.

Walker snuje opowieść. w której historia i współczesność przeplatają się ze sobą niemal na każdym kroku. Łączy pogłębio

Autor: Jacek Ostrowski

Cena: 37.90

Jacek Ostrowski: MP3


Sekret rodziny Von Graffów

Kategoria: Powieści i opowiadania

Współczesny Berlin. Śmiertelnie chory nestor arystokratycznego rodu zwierza się wnuczce z kłopotów i zwraca się do niej z nietypową prośbą. Nastawiona sceptycznie do spełnienia życzenia dziadka. Maria von Graff ostatecznie udaje się do Zamościa – miasta. które ma być kluczem do rozwiązania tajemnicy z przeszłości.

W Polsce. w poszukiwaniu informacji na temat wojennych losów swoich przodków. pomagają jej historyk Andrzej i archiwista Alfred. Wspólne odkrywanie historii rodu zbliża do siebie Marię i Andrzeja. Czy na tyle. by wyznać uczucia?

Każdy dzień przynosi bohaterom zaskakujące wiadomości. a wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu lat zmieniają ich spojrzenia na współczesność.

Czy uda im się odkryć. kim w rzeczywistości jest Hans von Graff?

Autor: Bożena Gałczyńska-Szurek

Cena: 14.90

Bożena Gałczyńska-Szurek: MP3


Litr ciekłego ołowiu

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Zbiory opowiadań tzw. „bezjakubowych” to kawałek prozy pisanej bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część twórczości Andrzeja Pilipiuka. Większość tekstów eksploruje tematykę historyczną. Jak w kalejdoskopie przewijają się mało znane epizody. artefakty innych epok. alternatywy historyczne. zapomniane wynalazki.

Ten zbiór także was nie zawiedzie. Zbierane skrzętnie okruchy przeszłości. tworzą mozaikę. od której podziwiania nikt nie może się oderwać.

Autor: Andrzej Pilipiuk

Cena: 39.90

Andrzej Pilipiuk: MP3


Cyberpunk Girls

Kategoria: Fantastyka i fantasy

„Cyberpunk Girls. Opowiadania” to zbiór opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych. i docenionych. i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.

KEIRA
Pandemia wcale się nie skończyła. Półżywa po zakażeniu koronawirusem. spłukana. bez jakichkolwiek perspektyw
na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.

RITA
Po odparciu inwazji Termeszów świat zmienił się na zawsze – pozostały po nich nie tylko tajemnicze struktury Kopców. Kiedy w Des Moines dochodzi do masowych porwań małych dzieci. sprawę przejmuje inspektor Rita McGee. By namierzyć sprawców. nagina procedury i decyduje się skorzystać z pomocy soreniczki – osoby posługującej się technologią obcych?

TYANA
Dziewczyna w króliczej masce jest kurierka. najczęściej nielegalnie przekazuje informacje. sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zlecenia odkrywa dziwne załamanie i podąża jego tropem. Czy każda tajemnice zawsze należy odkryć?

AMBER
Obszar Europa. 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami. które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?

RUBBLE
Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble. należąca do gangu Chimer. zaryzykuje wszystko. by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz. byle tylko stać się legendą.

Autor: Opracowanie zbiorowe

Cena: 20.90

Opracowanie zbiorowe: MP3


Sztuka komunikacji dla bystrzaków

Kategoria: Poradniki

Dowiedz się. jak:

 • zostać mistrzem komunikacji.
 • łatwo nawiązywać kontakty.
 • umiejętnie prowadzić negocjacje.
 • komunikować się z ludźmi. wykorzystując do tego nowoczesną technologię.

Słuchaj. buduj więź i toruj drogę do sukcesu

Twoja zdolność do komunikowania się z odwagą. zaangażowaniem i w sposób zrozumiały dla odbiorcy jest kluczem do sukcesu w pracy i w życiu prywatnym. Ten przyjazny poradnik pomaga wyzbyć się nieśmiałości w kontaktach z ludźmi i pokazuje krok po kroku. jak mądrze dobierać słowa i używać mowy ciała podczas ważnych dla nas rozmów.

W książce:

 • informacje na temat aktywnego słuchania.
 • pomoc w zrozumieniu różnych stylów komunikacji.
 • rady. jak budować sieć kontaktów. żeby odnieść sukces zawodowy.
 • wskazówki. jak negocjować z finezją.
 • spos

  ISBN: 978-87-26-51043-0

  Cena: 9999

  978-87-26-51043-0:  test na ajkju, płonące ziemie, dokumentacja medyczna w praktyce, programowanie obiektowe a strukturalne, nie umieraj do jutra, pasjans zwykły pobierz, herbert barbarzyńca w ogrodzie, stanisław wodzicki, procesy poznawcze psychologia pdf, atlas akupunktury pdf, quantum of solace online pl, kroniki krwi pdf, a de mello przebudzenie, angelfall pdf, co to jest literatura piękna, paula hawkins, kristen callihan…