Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów

Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów Kategoria: Historia i literatura faktu „Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów” to wciągająca i trzymająca książka napisana przez Izę Komendełowicz. To pełen obraz środowiska. które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek.Autorka rozmawia z postaciami ekstremalnie kontrowersyjnymi i zderza ze sobą skraje opinie specjalistów. Co takiego dzieje się w gabinetach ginekologicznych. że dla…

Published by admin in23 kwietnia 2021
Tagi: , , , , , , ,

Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów

Kategoria: Historia i literatura faktu

„Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów” to wciągająca i trzymająca książka napisana przez Izę Komendełowicz. To pełen obraz środowiska. które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek.
Autorka rozmawia z postaciami ekstremalnie kontrowersyjnymi i zderza ze sobą skraje opinie specjalistów.

Co takiego dzieje się w gabinetach ginekologicznych. że dla ponad połowy Polek wizyty w nich wiążą się ze wstydem. z traumą i upokorzeniem? Izabela Komendołowicz w swoich rozmowach z lekarzami oraz pacjentkami nie tylko ujawnia sekrety gabinetów – czasem zabawne. a czasem przerażające  –  ale porusza także kontrowersyjne i szalenie ważne tematy: aborcji. in vitro. dostępności antykoncepcji…
Czy można zmusić kobietę do porodu? Dlaczego Polki nie korzystają z darmowych badań w ramach profilaktyki nowotworowej?
Czy ginekologów powinna obowiązywać klauzula sumienia? To nieliczne z wielu pytań. które zadaje swoim rozmówcom Komendołowicz. Z ich odpowiedzi wyłania się skomplikowany obraz polskiej ginekologii. w której przekonania i wartości wyznawane przez lekarzy ścierają się z potrzebami i wymaganiami pacjentek.
To obowiązkowa lektura nie tylko dla kobiet. ale także dla ich mężów i ojców.

Iza Komendełowicz – dziennikarka z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. ma na koncie setki wywiadów i reportaży. Autorka Elki. biografii Elżbiety Czyżewskiej. współautorka Podwójnie urodzonego. wywiadu rzeki z Witoldem Pyrkoszem. Dziennikarstwo to jej praca. pasja i miłość. Ale kiedyś marzyła. żeby zostać lekarzem i ratować ludzi. I trochę to marzenie zrealizowała w trakcie zbierania materiałów do książki „Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów”.

Autor: Izabela Komendołowicz

Cena: 17.90

Izabela Komendołowicz: MP3


Twelfth Night

Kategoria: Pozostałe

David Tennant stars as Malvolio in Shakespeare’s comedy of disguise. madness and love.One of Shakespeare’s happiest plays. Twelfth Night is both a comedy of misrule and a trenchant attack on puritanism. Disguise and deceit leads to misadventure. madness and mistaken love. Orsino loves Olivia. but she loves Cesario. who really does love Orsino (for Cesario is actually Viola). But Malvolio believes his mistress. Olivia. loves him. as he is a victim of a trick played on him by those who would make him mad. Naomi Frederick and Paul Ready are Viola and Orsino in his sparkling BBC Radio 3 production.

Autor: William Shakespeare

Cena: 37.90

William Shakespeare: MP3


Transsyberyjska

Kategoria: Historia i literatura faktu

Wydanie nowe. poprawione i rozszerzone.

Nagroda Magellana 2014

9949 kilometrów po torach. 36 godzin na morzu

Piotr Milewski spełnia swoje marzenie z dzieciństwa i wyrusza w podróż koleją transsyberyjską. Zabiera czytelnika na wyprawę. która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji – spadkobierczyni niegdyś potężnego imperium. tygla kulturowego. Podlane wódką i serdecznością rozmowy ze współpasażerami oraz prawdziwy kalejdoskop postaci: kombatanci na obchodach Dnia Zwycięstwa. dzikie dzieci nad Bajkałem. młoda Buriatka szamanka czy kontuzjowany maratończyk dorabiający jako striptizer w klubie nocnym. A przede wszystkim droga w rytmie wybijanym przez koła pociągu.

Dzięki Piotrowi Milewskiemu. przeżyłem wielką przygodę kolejową. o której marzyłem od lat

Autor: Małgorzata Oliwia Sobczak

Cena: 20.90

Małgorzata Oliwia Sobczak: MP3


oby na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu.
 • podpowiedzi. jak wyrażać się w sposób zrozumiały i jednoznaczny.
 • przykłady komunikacji międzykulturowej.
 • Kategoria: Autor

  Elizabeth Kuhnke

  ISBN: 978-83-283-6281-9

  Cena: 9999

  978-83-283-6281-9: O autorce (7)Podziękowania od autorki (9)Wstęp (11) O tej książce (11) Naiwne założenia (12) Ikony użyte w tej książce (12) Co dalej? (13)Rozdział 1: Poszczególne aspekty doskonałej komunikacji (15) Komunikowanie się za pomocą całego ciała (16) Odpowiedni nastrój (16) Umiejętne korzystanie z oczu i uszu (16) Komunikowanie się w sposób zrozumiały (17) Przekazanie czytelnego komunikatu (18) Dostarczenie opinii zwrotnej (18) Jasne sprecyzowanie celów. potrzeb i preferencji (21) Rozmowy pr…


  Birthday Girl

  Kategoria: Pozostałe

  Penelope Douglas. autorka bestsellerów z list „New York Timesa”. przedstawia nową opowieść o zakazanej miłości…


  Jordan
  Przygarnął mnie. gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie. nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak. jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia. że czuję się zagrożona. Nie zapomina o mnie. Śmieje się razem ze mną. Patrzy na mnie. Słucha. Broni. Zauważa. Czuję na sobie jego oczy. gdy razem jemy śniadanie. Kiedy wraca z pracy. moje serce zaczyna bić szybciej na dźwięk parkującego na podjeździe samochodu. Muszę to zatrzymać. To się nie może wydarzyć. Siostra powiedziała mi kiedyś. że porządni faceci nie istnieją. a nawet jeśli na jakiegoś trafię. to i tak pewnie będzie zajęty. Sęk w tym. że to nie Pike Lawson jest zajęty. Tylko ja.


  Pikei
  Przygarnąłem ją. bo myślałem. że jej pomagam. W zamian czasem coś ugotuje i trochę posprząta. Jasny układ. Szybko zrozumiałem. że to wcale nie będzie takie proste. Muszę się powściągać. by o niej nie myśleć i przestać wstrzymywać oddech za każdym razem. gdy trafiamy na siebie w domu. Nie mogę jej dotknąć i nie powinienem tego pragnąć. Jednak za każdym razem. kiedy nasze ścieżki się przecinają. ona coraz bardziej staje się częścią mnie. Nie możemy sobie na to pozwolić. Ma dziewiętnaście lat. a ja trzydzieści osiem. Jestem ojcem jej chłopaka. I tak się niefortunnie składa. że oboje właśnie wprowadzili się do mojego domu.

  Autor: Penelope Douglas

  Cena: 20.90

  Penelope Douglas: MP3  książki online pdf, ręka umarlaka, kawa pdf, ten mężczyzna 6 pdf, doci domcia, romain su, jaszczur balzac, yey, nerve jeanne ryan, idealny partner, prawoznawstwo pdf, powiedz jakie znaczenie miał każdy z podanych dokumentów edykt nantejski, audobook, dary anioła 5, jeremi rogalewski, harari audiobook, robótki na drutach dla dzieci wzory, thor mitologia nordycka, rozpad imperium rzymskiego, mikołejko zbigniew, william dietrich, odgłosy borsuka mp3, zasada przejrzystości…