Papierowy motyl

Papierowy motyl Kategoria: Powieści i opowiadania Zwykła historia niezwykłej bohaterki. takiej jakich wiele. Takich. które nie mają czasu na stawianie pytań. muszą działać. by znaleźć wyjście ze śmiertelnego zagrożenia. Samotna matka. staje do walki. w której stawką jest życie jej córki. W tej opowieści nie ma sensacji. ani wyszukanej narracji. Prostota jest wynikiem nagiej prawdy…

Published by admin in16 kwietnia 2021
Tagi: , , , ,

Papierowy motyl

Kategoria: Powieści i opowiadania

Zwykła historia niezwykłej bohaterki. takiej jakich wiele. Takich. które nie mają czasu na stawianie pytań. muszą działać. by znaleźć wyjście ze śmiertelnego zagrożenia. Samotna matka. staje do walki. w której stawką jest życie jej córki. W tej opowieści nie ma sensacji. ani wyszukanej narracji. Prostota jest wynikiem nagiej prawdy o nas samych. gdy w sytuacji dramatycznej. próbujemy zachować twarz i żyć dalej.

Lidia mogłaby by uchodzić za młodą szczęśliwą matkę. spełniającą swoje pasje. żyjącą w obfitości. Pasje. które wielu wydają się kontrowersyjne. Po opuszczeniu bidula obiecuje sobie. że poukłada życie jak najlepiej będzie potrafiła. a nawet jeszcze lepiej. Zdrada nie pokrzyżuje jej planów na szczęście. Jednak zdarzy się coś. co na trwałe wpuści lęk do jej życia.

Papierowy motyl – wznowienie debiutanckiej powieści Mariki Krajniewskiej. nagradzanej polskiej pisarki poc

: Gillian Macmillan

Cena: 39.90

Gillian Macmillan: MP3


Text of the United States Constitution

Kategoria: Pozostałe

The United States Constitution established both a strong central power and protected states’ rights. But to say that something is of two parts is not to say that the parts are equal. Advocates of state sovereignty believed the Constitution created an executive power that was so strong it might as well have been a monarchy. while advocates of national government felt that a strong executive was essential to steer America through crisis. Between these two positions. the living body of the Constitution was sculpted. Over and over. the delegates to the Philadelphia Convention clashed and compromised. Slavery. a bill of rights. legislative representation-all the battles over these issues are enshrined in the language of the Constitution. To fully appreciate the Constitution. it is necessary to understand the questions it sought to resolve.

Autor: George H. Smith

Cena: 61.90

George H. Smith: MP3


Electric Barracuda

Kategoria: Pozostałe

Dorsey differs from writers such as Carl Hiassen. James Hall. and Elmore LeonardThese guys fire bullets. Dorsey makes sure his gun is filled with hollow-point.Sarasota Herald TribuneReaders who cant get enough of lovable serial killer Serge A. Storms can rejoice. Hes back in Electric Barracudathe latest outrageous romp through the Sunshine State by Tim Dorsey. master of the zany crime thriller. This time Serge is a fugitive running from the police. and murder and mayhem have never been more over-the-top hilarious. Tim Dorseys Electric Barracuda is not to be missed. The Miami Herald put it best: Nobody. but nobody. writes like this guy.

Autor: Tim Dorsey

Cena: 115.90

Tim Dorsey: MP3


Robin. Biografia Robina Williamsa

Kategoria: Biografie i dzienniki

Robin Williams był wyjątkowo utalentowanym aktorem. znanym i podziwianym za występy zarówno w komediowych stand-upach. jak i w bijących rekordy popularności filmach fabularnych. Jego kariera zaczęła się przełomową rolą w serialu „Mork i Mindy”. Serca widzów skradł występami w takich produkcjach. jak chociażby „Stowarzyszenie umarłych poetów”. „Pani Doubtfire” czy „Good morning. Vietnam”. Rola w „Buntowniku z wyboru” przyniosła mu Oscara. Choć był postrzegany przez kinomanów jako jeden z bardziej radosnych ludzi świata. popełnił samobójstwo. Mało kto wiedział. że aktor zmagał się z depresją i uzależnieniem alkoholowym oraz z postępującymi chorobą Parkinsona i demencją.
Dave Itzkoff. reporter „New York Timesa”. pokazuje zarówno komiczny blask Williamsa. jak i skrzętnie zamaskowaną głęboką studnię sprzecznych emocji i zwątpienia. Kreśli pełnokrwisty portret. będący świeżym i oryginalnym spojrzeniem na człowieka. którego twórczość poruszała miliony ludzi na całym świecie.

„Ta książka jest jak spojrzenie przyjacielowi w oczy: to wtedy zaczyna się rozumieć znaną i kochaną osobę. W tak lubianym przez wszystkich «śmieszkowaniu» dostrzec można smutek. lęk. a czasem też cierpienie. I choć śmiech zamiera nam wtedy na ustach. nie tylko nie przestajemy kochać. lecz także kochamy więcej” – TOMASZ RACZEK

„Poruszająca biografia pokazująca człowieka skrywającego się za maską klauna i dowcipnisia. Niezwykle samotnego i smutnego człowieka. któremu w życiu daleko było do pani Doubtfire. a nawet Johna Keatinga. Ot. kawał prawdziwego życia ukrytego za hitami z Hollywood” – ROBERT ZIĘBIŃSKI. REDAKTOR NACZELNY „PLAYBOYA”

„Robin Williams kochał rozśmieszać ludzi. o czym sam miałem okazje się przekonać. Miał niezwykłą inteligencję połączoną z genialnym poczuciem humoru. Zabójcza kompilacja. której nie jeden komik mu zazdrościł. Ta książka pozwoli Wam poznać go jako człowieka. a nie jedynie gwiazdę ze szklanego ekranu” –
DAWID MUSZYŃSKI. REDAKTOR NACZELNY NAEKRANIE.PL

Autor: Dave Itzkoff

Cena: 18.90

Dave Itzkoff: MP3


Sedno rzeczy

Kategoria: Powieści i opowiadania

Sedno rzeczy – Natsume Sōsekiego. to bez wątpienia jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej. Do dziś. jest jedną z najchętniej kupowanych książek w Japonii. 

Natsume Sōseki wywarł wpływ na wielu późniejszych autorów. w tym samego Harukiego Murakamiego. który wprost nazywa go swoim ulubionym pisarzem.

Tytuł oryginalny powieści to „Kokoro” a słowo to. nie mając bezpośredniego odpowiednika w żadnym z języków europejskich. może w zależności od kontekstu oznaczać – serce. duszę i rozum. 
Powieść dotyka delikatnej materii relacji międzyludzkich. Ukazując wielość odcieni przyjaźni. miłości. relacji rodzinnych. Sōseki zwraca uwagę. z jednej strony. na naturalną niechęć człowieka do pozostawania w samotności a z drugiej. na trud tkwienia w związku. szczególnie takim. który wymagałby ofiarności któregoś z partnerów.

Głównymi bohaterami

Autor: Stephen King

Cena: 45.90

Stephen King: MP3kroniki amberu tom 2, kraniec swiata, podły okrutny zły chomikuj, epub mobi, metro redux poradnik, wiedzmin chronologia, anti stepbrother tijan, metodologia pracy naukowej zieliński pdf, gringo poznań, ernest hemingway stary człowiek i morze pdf, streszczenie kamieni na szaniec, przepisy wegetariańskie książka, monika rebizant, pozaswiatowcy, do krwi ostatniej…, karty lenormand jasnowidztwo, cara hunter…