Gdzie narozrabiał kruk

Gdzie narozrabiał kruk Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki Sachalin i Wyspy Kurylskie to jedne z najsłabiej udokumentowanych zakątków świata. Książka ta więc jest unikatowa na polskim rynku reportaży podróżniczych. W czasach kiedy świat się skurczył. kiedy wszędzie można dotrzeć w zaledwie 48 godzin. kiedy nawet najdalsze zakątki ziemi to miejsca już oswojone przez człowieka. okazuje…

Published by admin in6 kwietnia 2021
Tagi: , , , , ,

Gdzie narozrabiał kruk

Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki

Sachalin i Wyspy Kurylskie to jedne z najsłabiej udokumentowanych zakątków świata. Książka ta więc jest unikatowa na polskim rynku reportaży podróżniczych.

W czasach kiedy świat się skurczył. kiedy wszędzie można dotrzeć w zaledwie 48 godzin. kiedy nawet najdalsze zakątki ziemi to miejsca już oswojone przez człowieka. okazuje się. że są rejony nietknięte ludzką ręką.

Andrzej Piotrowski – przyrodnik. muzealnik. podróżnik i fotograf – odkrywa dla nas taką właśnie Rosję. Archipelagi bezludnych wysp. kilometry plaż. na których nie znajdziemy śladu ludzkiej stopy. rzeki pełne ryb. rzadko odwiedzane pasma górskie i olbrzymie przestrzenie porośnięte tajgą. A brunatne niedźwiedzie. amurskie tygrysy. koty bez ogona. kłębowiska łososi na tarle. ponad metrowe amonity. wiśniowe bursztyny. wulkany błotne. tunele lawowe – to tylko niektóre z tamtejszych cudów.

Autor: Paweł Jasienica

Cena: 34.90

Paweł Jasienica: MP3


Próba życia

Kategoria: Pozostałe

Trzeci tom bestsellerowego cyklu Rozchwiani!

Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać. że Dymitr. osoba zimna jak lód. nie ma żadnych uczuć. Jednak marnieje z dnia na dzień. Tworzy swój własny świat. myśląc. że się w nim obroni. To jednak nie działa. mężczyzna wpada w obsesję. ucieka przed pomocą… Czy Łucja i Dymitr odnajdą do siebie drogę? Czy idealny podstęp wyjdzie obojgu na dobre? Otrzymają od życia wskazówki. lecz czy będą potrafili je odpowiednio odczytać? I czy cała ta sytuacja może skończyć się dobrze?

Próba życia niesie ze sobą olbrzymią dawkę emocji. nerwów i wyzwań…

Autor: K.A. Figaro

Cena: 34.90

K.A. Figaro: MP3


Virion 4. Szermierz

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Kiedy następnym razem wyciągniesz miecz powiedz sobie jasno. że zginiesz w tym starciu. To cię uspokoi.

Na życie Viriona i Niki czyha zbyt wielu wrogów. by ucieczka mogła trwać w nieskończoność. Obława jest coraz bliżej. już słychać jazgot psów i tętent kopyt.

Nieuchronnie zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia.

Chwila. w której wszystkie intrygi i tajemnice ujrzą światło dzienne.

Moment. w którym interesy Cesarstwa. Zakonu i Rady Czarodziejów zderzą się z nieposkromioną furią Szermierza Natchnionego broniącego jedynej istoty. która się dla niego liczy. Nadchodzi dzień ostatecznej próby. po której na zdeptanej. skrwawionej ziemi stać będzie tylko jeden człowiek. Albo upiór.

Finalny tom tetralogii o młodości Viriona – szermierza natchnionego.

Autor: Andrzej Ziemiański

Cena: 47.90

Andrzej Ziemiański: MP3


Award w 2019 r. Ponadto stacja BBC ogłosiła. że historia Connella i Marianne zostanie przeniesiona na mały ekran. a adaptację wyreżyseruje Lenny Abrahamson.

Kategoria: Autor

Sally Rooney

ISBN: 978-83-280-8316-5

Cena: 9999

978-83-280-8316-5:


rza wiązać się z nią na dłużej. Miłość do takiego człowieka to nic innego. jak tylko kłopoty. Zwłaszcza że Gia mimowolnie zrobiła wiele. aby sprawy jeszcze bardziej się skomplikowały. a sytuacja stała się trudna do zniesienia…

Trzymasz w ręku pierwszy tom niesamowitej i pełnej humoru opowieści o uczuciu. które nigdy nie powinno się zdarzyć. To historia pełna namiętności i pożądania. ale mówi też o trudnych wyborach. o rozterkach i tęsknocie. Jak potoczą się losy Gii i Rusha? Przygotuj się na niespodzianki!

Nie wolno zakochiwać się w kimś takim jak on!

Kategoria: Autor

Penelope Ward. Vi Keeland

ISBN: 978-83-283-7159-0

Cena: 9999

978-83-283-7159-0: Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.


Dzień. w którym powrócił

Kategoria: Pozostałe

Dawno temu Gavin bardzo kochał Raven. a ona uważała go za najważniejszego mężczyznę w życiu. Poza uczuciem dzieliło ich wszystko. a zwłaszcza jego pieniądze i pozycja społeczna. Cudowny czas trwał zaledwie jedno lato. parę niezapomnianych miesięcy. Młody buntownik i śliczna dziewczyna byli tak bardzo szczęśliwi! Dla matki Gavina jednak związek z córką służącej był nie do przyjęcia. Czas uniesień zakończył się tak nagle. jak się zaczął. On wyjechał za ocean. do swojego nowego życia. ona została ze złamanym sercem.

Po dziesięciu latach niespodziewany przypadek sprawił. że Raven przyjęła propozycję pracy w domu rodziców dawnego ukochanego. Nie była to rozsądna decyzja. ale dziewczyna czuła. że nie może postąpić inaczej. Zajmowała się ojcem Gavina najlepiej jak umiała. aby odwdzięczyć się staremu człowiekowi za życzliwość i dobro. jakiego od niego zaznała kiedyś. w dawnym życ

Autor: Corinne Michaels

Cena: 27.90

Corinne Michaels: MP3podróż „wędrowca do świtu”, l staff, eugenia herzyk opinie, hitman krwawa forsa, biblioteka audiobooków, koniec świata i hard boiled wonderland, blog kryminalny, biblia opracowanie, rettinger dominik, boso ale w ostrogach co to znaczy, namiestnik adam przechrzta, kevan brighting, umysł w ogniu książka, zuzanna jakubowska, co zamiast papierosa, jacek szołtysek, gambit turecki, renata dobrowolska kryczek, proroctwa królowej saby, audiobook hobbit czyli tam iz powrotem…