Cukierku. Ty łobuzie!

Cukierku. Ty łobuzie! Kategoria: Literatura młodzieżowa Wesoły i sprytny kotek wywraca życie rodziny Marcela do góry nogami. Poznajcie Cukierka-małego. pręgowanego dachowca. słodkiego i uroczego. Wszyscy go kochają. choć czasem przysparza kłopotów i niektórych doprowadza tym do szaleństwa.Wszystko zaczyna się niewinnie. Pewnego dnia Marcel i jego rodzice przygarniają kotka. Spośród całego rodzeństwa Marcel wybiera największego psotnika.…

Published by admin in2 kwietnia 2021
Tagi: , , , , ,

Cukierku. Ty łobuzie!

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Wesoły i sprytny kotek wywraca życie rodziny Marcela do góry nogami. Poznajcie Cukierka-małego. pręgowanego dachowca. słodkiego i uroczego. Wszyscy go kochają. choć czasem przysparza kłopotów i niektórych doprowadza tym do szaleństwa.
Wszystko zaczyna się niewinnie. Pewnego dnia Marcel i jego rodzice przygarniają kotka. Spośród całego rodzeństwa Marcel wybiera największego psotnika. Przyjeżdżają do domu i … rozpoczyna się prawdziwa kocia komedia! Cukierek ucieka z domu. dzielnie walczy ze szczotką. zostaje bohaterem literackim. jedzie na trening hokeja. symuluje chorobę. pokonuje w nierównej walce sweter z angory i dekoruje choinkę. Na koniec zostaje wbrew swojej woli pasażerem zdalnie sterowanej ciężarówki. Rzadko zdarza się tak pełna pozytywnego humoru lektura szkolna którą uwielbiają dzieci i dorośli.

Autor: Waldemar Cichoń

Cena: 13.58

Waldemar Cichoń: MP3


Prawda. Krótka historia wciskania kitu

Kategoria: Historia i literatura faktu

Nowa książka autora bestsellera „Ludzie. Krótka historia o tym. jak spieprzyliśmy wszystko”.

Tym razem przeczytacie o prawdziwe – a raczej o wszystkich genialnych sposobach wciskania kitu. jakie ludzkość wymyśliła przez wieki…

Żyjemy w wieku „postprawdy”. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zawraca sobie głowy prawdziwością swoich słów (rekord pobił dzięki szczególnie intensywnemu tsunami bredni. kiedy w ciągu 120 minut wygłosił 125 fałszywych stwierdzeń. czyli więcej niż jedno na minutę!). Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom. Internet zmienił nasze codzienne życie w dezinformacyjne pole bitwy.

Ale czy „złoty wiek“ prawdy rzeczywiście kiedykolwiek istniał? Czy naprawdę ludzie kiedyś nie kłamali? Tom Phillips. redaktor serwisu fullfact.org zajmującego się sprawdzaniem faktów. każdego dnia zmaga się z zalewem bzdur. I rzuca sarkastyczne spojrzenie na przekonanie. że kłamstwo w debacie publicznej pojawiło się wczoraj. Z właściwym sobie humorem pokazuje. że zawsze mieliśmy tendencję do zmyślania i że dzisiejsza fakenewsowa histeria jest tylko najświeższą wersją starej dobrej umiejętności ludzi do rozsiewania kłamstw gdziekolwiek się da.

Imponujące kłamstwa i kłamcy. których aż chce się szanować!

Od Wielkiej Mistyfika­cji Księżycowej (kiedy nowojorska gazeta „Sun” wzbudziła sensację. publikując cykl artykułów o sławnym astronomie sir Herschelu. który odkrył na Księżycu zaawansowaną cywilizację). przez humbug o wannach. po grasującego w Croydon seryjnego zabój­cę kotów – wiele z tego. co czytaliśmy o wydarzeniach dzie­jących się na świecie. było totalną bzdurą.

Przed wami nie­prawdopodobne opowieści o mitycznych krainach i badaczach niekoniecznie będących w miejscach. o których pisali. Albo historie o manipulacjach na wielką skalę dzięki rozpowszechnianiu teorii spiskowych lub o nieudanych próbach tuszowania katastrof czy o propagandzie z czasów wojny – czyli cała niecna sztuka politycznej ściemy!

Przeczytajcie o maniach. lękach i zbiorowych histeriach pro­wadzących do wiary w absurdalne rzeczy – jak widmowe statki po­wietrzne czy niezwykle rozpo­wszechnione przekonanie. że ktoś próbuje kraść mężczyznom penisy – które przekładają się czasem na zupełnie rzeczywiste tragedie… na przykład powodują polowania na czarownice.

Okazuje się. że jeśli chodzi o życie w prawdzie. to sami jeste­śmy swoim największym wrogiem.

Ta książka opowiada o tym. jak ludzkość przez stulecia oszukiwała samą siebie. Stawia też istotne pytanie: Czy istnieje szansa. byśmy w przyszłości zdecydowali się porzucić kłamstwo?

Autor: Tom Phillips

Cena: 18.90

Tom Phillips: MP3


Jak zapanować nad zmianą. Udane przedsięwzięcia w życiu zawodowym i osobistym

Kategoria: Poradniki

Autor bestsellera Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Ludzie nie lubią zmian i często się ich obawiają. To oczywiste – zmiany niosą ryzyko. że coś się pogorszy. a dostosowanie się do nowych warunków wymaga wysiłku. Tymczasem proces osiągania sukcesu w karierze ma dynamiczny charakter. Trzeba nie tylko akceptować zmiany. ale także niekiedy je inicjować. Dobrze jest również umieć przekonywać do nich współpracowników. zwłaszcza gdy się okazuje. że wypracowane i doskonalone latami metody są w danym momencie niewystarczająco dobre. Ponadto należy przyjąć. że bez względu na to. jak dobrze idzie dziś. warto przygotować się na zmianę sposobu działania w przyszłości.

Ta książka jest znakomitą pomocą w radzeniu sobie ze zmianą. Opisano tu powody. dla których ludzie się przed nią bronią. a także przedstawiono techni

Autor: Tomasz Kryszczyński

Cena: 39.90

Tomasz Kryszczyński: MP3queen of nothing, trylogia zmysłów, stellaris pl, na zawsze sandi lynn pdf, proces franz kafka pdf, paulina urbańska, pasja do, coincidence po polsku, antoni kozłowski, obsesja piękna pdf, disciples iii: odrodzenie, mankell o krok, michał mackiewicz, suma wszystkich strachów online, dzieci i żaby, bronisław kordaszewski, opowieści z narni pytania i odpowiedzi pdf, bolesław leśmian kochankowie…