Szef. który myśli. bo warto i się opłaca

Szef. który myśli. bo warto i się opłaca Kategoria: Poradniki Rozmowa Piotra Kraśki z dr. Andrzejem Jeznachem w programie „Fakty o świecie” W TVN24 BiS >> 12 pytań – Droga do prawdy i dobrego życia – przeczytaj wywiad z autorem >> Andrzej Jeznach opowiada. jak od bankructwa i samotności doszedł do „dobrego życia” – przeczytaj…

Published by admin in7 lutego 2021
Tagi: , , ,

Szef. który myśli. bo warto i się opłaca

Kategoria: Poradniki

Rozmowa Piotra Kraśki z dr. Andrzejem Jeznachem w programie „Fakty o świecie” W TVN24 BiS >>

12 pytań – Droga do prawdy i dobrego życia – przeczytaj wywiad z autorem >>

Andrzej Jeznach opowiada. jak od bankructwa i samotności doszedł do „dobrego życia” – przeczytaj wywiad z autorem >>

„Nie spoglądaj w przyszłość. tylko wyjrzyj za okno” – przeczytaj wywiad z autorem >>

Książka Andrzeja Jeznacha jest dziełem niezwykłym. Dla mnie jest pierwszą tego typu publikacją. jaką udało mi się przeczytać w ciągu blisko trzydziestu lat obecności w biznesie. Jej autor z wielką starannością i wyczuciem materii eksploatuje bogactwo filozofii starożytnej i nowożytnej. agnostycznej i religijnej. od Wschodu do Zachodu. by uzyskać wskazówki. jak skutecznie organizować pracę ludzi dla pożytku świata i ich samych. Pokazuje nie tylko. że filozofia ma praktyczną wartość. ale też że tej wartości my. przedsiębiorcy i menedżerowie. przełożeni i podopieczni. nie powinniśmy przeoczyć.

Prof. Andrzej Jacek Blikle. autor Doktryny jakości

Świat biznesu przechodzi totalną transformację. W dynamicznym. sieciowym świecie idea hierarchicznej korporacji staje się anachroniczna nie tylko dla dużych. ale także dla średniej wielkości firm. Dla zrozumienia zmian zachodzących w stylu zarządzania. warto zapoznać się z perspektywą praktyka – Andrzeja Jeznacha. który od lat wdraża ideę delegowania uprawnień i decentralizacji. a w swojej książce uświadamia jak wielką rolę odgrywa w tej ewolucji klasyczna myśl filozoficzna. W jego podejściu nie jest to tylko sprawa sposobu zorganizowania pracy. ale także szerszego celu i wartości. które za tym stoją. Innymi słowy: aby być skutecznym menedżerem. musisz stać się lepszym filozofem! Serdecznie polecam!

Dr Witold Jankowski. redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”

Autor. będący od ponad 25 lat przedsiębiorcą i menedżerem. w tym z wieloletnim doświadczeniem w tzw. „turkusowym” zarządzaniu. przedstawia swoje doświadczenia i rozumienie tego często zbytnio ideologicznie przedstawianego nurtu: podstawa zarządzania XXI wieku to rzetelne refleksyjne myślenie. Filozofia i ideologia różnią się celem – podczas gdy ideologia służy przekonywaniu. usprawiedliwianiu i motywowaniu do konkretnego działania. filozofia realizuje przede wszystkim cele poznawcze. Teorie zarządzania wypracowane w poprzednim stuleciu okazują się często bezradne w konfrontacji z wyzwaniami. jakie stawia przed nami współczesność. Warto wówczas sięgnąć do źródeł ludzkiej cywilizacji. czyli do filozofów. Bo „dzisiaj już nawet przyszłość nie jest taka jak kiedyś”. A to właśnie niejasna przyszłość w błyskawicznie zmieniającym się świecie budzi w ludziach największy niepokój.

 

 

Autor: Andrzej Jeznach

Cena: 35.90

Andrzej Jeznach: MP3


Spirit Animals. Tom 7. Wszechdrzewo

Kategoria: Literatura młodzieżowa

7 część bestsellerowej serii Spirit Animals!

Conor. Abeke. Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dziećmi. Gdy nawiązali więź ze swoimi zwierzoduchami – mądrymi i potężnymi zwierzęcymi partnerami – zyskali niezwykłe zdolności. ale spadła na nich też ogromna odpowiedzialność.

Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem. by zdobyć potężne talizmany. Śmiali się i walczyli razem. stracili bliskich przyjaciół. wspólnie stawiali czoła wielu wyzwaniom i zdradzie. Teraz podróż się kończy. Nadszedł czas na finalne starcie.

Przyjaciele muszą dotrzeć do miejsca zapomnianego przez czas i zmierzyć się z starożytnym wrogiem. który zbiegł z więzienia. Mają tylko jedną szansę. aby go zatrzymać… albo cały świat ulegnie zagładzie.<

Autor: Emily Fridlund

Cena: 23.90

Emily Fridlund: MP3


Vicious. Nikczemni

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Victoria Schwab. bestsellerowa autorka i zwyciężczyni Goodreads Choice Awards 2018 wraca z wyjątkową serią „Złoczyńcy”! Poznaj nowe oblicze autorki „Okrutnej pieśni”. „Mrocznego duetu” i „Odcieni magii”.

Życie – takie. jakim jest naprawdę – to walka nie między złym a dobrym. lecz między złym. a jeszcze gorszym.

Victor i Eli poznali się na studiach. Genialni. aroganccy i zdolni. od początku zauważyli w sobie tę samą wielką ambicję. W ciągu ostatniego roku zajęć wspólnie zainteresowali się badaniami nad adrenaliną. doświadczeniami bliskimi śmierci i pozornie nadprzyrodzonymi zdarzeniami. które ujawniły. że w odpowiednich warunkach można rozwinąć w sobie nadzwyczajne zdolności. Kiedy ich prosta teoria naukowa zamienia się w poważny eksperyment. sprawy zaczynają się komplikować…

Dziesięć lat później Victor ucieka z więzie

ISBN: 978-83-8194-051-1

Cena: 9999

978-83-8194-051-1:


Ramiona wagi

Kategoria: Historia i literatura faktu

Praca sędziego to nie tylko satysfakcja z wymierzania sprawiedliwości i karania przestępców. Rzeczywistość nie jest czarno-biała. a każdy wyrok zostaje okupiony ciężarem odpowiedzialności. Zachowanie szacunku wobec prawa i wierność ideałom mimo zewnętrznych nacisków wystawiają na próbę głównego bohatera „Ramion Wagi”. Choć warunki historyczno-polityczne ulegają zmianom. wyzwania przed którymi staje sędzia są uniwersalne.

Dylematy moralne w pracy na sali rozpraw doskonale zna sam autor książki. Józef Musioł przez wiele lat pracował jako sędzia Sądu Najwyższego. obecnie przebywa w stanie spoczynku. Jego doświadczenia z pracy prawniczej posłużyły do stworzenia ciekawej narracji o jednym z najbardziej poważanych zawodów we współczesnym świecie.

 

 

 

 

Józef Musioł (ur. 1933) – doktor nauk prawnych. adwokat. sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczyn

Autor: Anna Onichimowska

Cena: 9.90

Anna Onichimowska: MP3


Mr. Mercedes

Kategoria: Pozostałe

2015 Audie Award Finalist for Fiction and Solo NarrationMaleNow an AT&T Audience Original Series WINNER OF THE EDGAR AWARD FOR BEST NOVEL #1 New York Times bestseller! In a high-suspense race against time. three of the most unlikely heroes Stephen King has ever created try to stop a lone killer from blowing up thousands. ‚;Mr. Mercedes is a rich. resonant. exceptionally readable accomplishment by a man who can write in whatever genre he chooses’ (The Washington Post).The stolen Mercedes emerges from the pre-dawn fog and plows through a crowd of men and women on line for a job fair in a distressed American city. Then the lone driver backs up. charges again. and speeds off. leaving eight dead and more wounded. The case goes unsolved and ex-cop Bill Hodges is out of hope when he gets a letter from a man who loved the feel of death under the Mercedes’s wheels… Brady Hartsfield wants that rush again. but this time he’s going big. with an attack tha

Autor: Tom Phillips

Cena: 18.90

Tom Phillips: MP3rafał lew-starowicz, cała prawda o wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy, joanna dominowska, testy prawo podatkowe, życie towarzyskie i uczuciowe, książki pdf chomikuj pl, słońce siano truskawki lektor chomikuj, anjarubik, zdążyć przed panem bogiem audiobook, lego hobbit poradnik, prostytutki na ulicy, książka fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, streszczenie dywizjon 303, zjawa max czornyj, miasto ślepców książka, metoda dcf, dziesiąty krąg, wiedźmin 2 misje…