Wombat Maksymilian i królestwo grzmiącego smoka

Wombat Maksymilian i królestwo grzmiącego smoka Kategoria: Literatura młodzieżowa Producentem audiobooka jest PRL Studio. Zdobywca Nagrody Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku Przyjaciele mówią do mnie Maks. A to dlatego. że wszystko robię na maksa. najlepiej jak umiem. No. czasami zdarza mi się trochę przedobrzyć. Wykopałem tunel tak długi. że o dłuższym nie słyszały najstarsze…

Published by admin in29 grudnia 2020
Tagi: , , , ,

Wombat Maksymilian i królestwo grzmiącego smoka

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Producentem audiobooka jest PRL Studio.

Zdobywca Nagrody Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku

Przyjaciele mówią do mnie Maks. A to dlatego. że wszystko robię na maksa. najlepiej jak umiem. No. czasami zdarza mi się trochę przedobrzyć. Wykopałem tunel tak długi. że o dłuższym nie słyszały najstarsze wombaty. I tak głęboki. że bez moczenia futerka pokonałem ocean. Wyszedłem w Himalajach. najwyższych górach świata. W samym sercu Królestwa Grzmiącego Smoka. nazywanego też Bhutanem. Ale to nie był koniec wielkiej podróży i niesamowitych przygód. Oj. nie. To był dopiero początek!

ZUZA. młoda podróżniczka. pomaga Maksowi spisać przygody z niezwykłej wyprawy:
– On naprawdę wszystko

Autor: various authors

Cena: 72.90

various authors: MP3


uratywnego. Ukończył instytut sztuki w Urbino. gdzie studiował animację rysunkową i wyspecjalizował się w narracji komiksowej. Zaczął pracować w kinematografii jako reżyser. autor i scenarzysta własnych filmów.

Kategoria: Autor

Lucas Hugo Pavetto. Giancarlo Villa

ISBN: 978-87-26-76514-4

Cena: 9999

978-87-26-76514-4:


each Helen discipline but soon the girls are confidantes. an unlikely alliance. It’s an enduring friendship until the arrival of John. a pirate turned soldier. And as the town is threatened in the dying embers of the Revolution. Helen must decide between a life of security on the family plantation and a sea adventure with the man she loves.

Kategoria: Autor

Katy Simpson Smith

ISBN:

Cena: 9999

:


iela.

Wieże do nieba

Dwaj architekci rywalizują o budowę katedry w Christanii. Za każdym z nich stoją potężni protektorzy – arcybiskupstwo i Zakon Miecza Pańskiego. Obie strony mają równie dużo do zyskania jak i stracenia. obie posuwają się do niekoniecznie czystych metod. Pada podejrzenie. że prócz talentu i doświadczenia. jedna ze stron korzysta z sił nieczystych… Madderdin. tuż po staniu się pełnoprawnym inkwizytorem. zostaje uwikłany w konflikt między nimi.

Kategoria: Autor

Jacek Piekara

ISBN: 978-83-78780-15-1

Cena: 9999

978-83-78780-15-1:


Magiczne miejsce. Tom 4. Jezioro szczęścia

Kategoria: Powieści i opowiadania

Piękna opowieść o marzeniach. które mogą się spełnić. jeśli tego bardzo chcesz.

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie. za chwilę zaczną się przygotowania do świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu. w otoczeniu bliskich. ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku.

W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka. Katarzyna Wimmer. która będzie wspólnie z Sabiną pisała scenariusz według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko. ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni hrabinę Teklę Tyczyńską. odezwą się straszne wojenne wspomnienia. echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia. silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów. choć niek

Autor: Marta Kisiel

Cena: 27.90

Marta Kisiel: MP3


Zanim nadejdzie jutro. Tom 1. Podróż do krainy umarłych

Kategoria: Powieści i opowiadania

Historia o zwykłych ludziach. których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut…

Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka. żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem. zawadiacki lekkoduch grający na saksofonie. siostry bliźniaczki. których ojciec znika bez śladu. chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem i młoda mężatka wychowująca córeczkę – tych wszystkich ludzi pewnego dnia połączyło jedno zdarzenie… Wywózka w nieznane. do świata. w którym jedynie śmierci jest pod dostatkiem. a życie staje się już tylko walką o przetrwanie. Czy poradzą sobie na tej nieludzkiej ziemi. nie tracąc swojego człowieczeństwa? A może w staraniach. by dotrwać do następnego dnia. wygrają zwierzęce instynkty?

Autor: Joanna Jax

Cena: 54.99

Joanna Jax: MP3


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


Zobacz. co zrobiłam

Kategoria: Pozostałe

Zobacz. zobacz.
co zrobiłam. Ojca. matkę dziś zabiłam.
Siekierą. siekierą łup.
Przy trupie leży trup.

Pewnego sierpniowego dnia 1892 roku w Fall River w stanie Massachusetts w domu zamożnej i szanowanej rodziny Bordenów dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarami są ojciec i macocha trzydziestodwuletniej Lizzie. która w czasie ataku najpewniej przebywała w domu. Kobieta szybko staje się główną podejrzaną. Czy rzeczywiście była zdolna zabić najbliższych? Do dziś nie wiadomo. Ani śledztwo. ani głośny proces sądowy. którym przez parę tygodni żyła niemal cała Ameryka. nie rozstrzygnęły sprawy. Po zwolnieniu z aresztu Lizzie przez trzydzieści pięć lat nadal mieszkała w rodzinnym miasteczku. niezrażona niechęcią sąsiadów i plotkami na swój temat. Każda z relacji o tamtych wydarzeniach prowadzi coraz głębiej w mrok życia rodziny Bordenów i ich skomplikowanych uczuciowych relacji.

Historia tej zbrodni do dziś nie przestaje fascynować – w 2018 roku stała się podstawą filmu fabularnego Lizzie z Chloë Sevigny i Kristen Stewart w rolach głównych.

Autor: Sarah Schmidt

Cena: 20.90

Sarah Schmidt: MP3


Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka

Kategoria: Historia i literatura faktu

Bogowie? Zdecydowanie nie.

Raczej pokorni śmiałkowie walczący o życie Bliźnich…

„Moje życie ukształtowały wspaniałe spotkania. Nie byłbym dzisiaj tym. kim jestem. gdyby nie ludzie. których spotkałem na mojej drodze” – usłyszałem kiedyś od prof. Mariana Zembali. Nie sposób było przejść obojętnie wobec takich słów. Tym bardziej. że wypowiadał je człowiek. który wykonał tysiące operacji ratujących ludzkie życie. który wspólnie z prof. Zbigniewem Religą tworzył legendę polskiej transplantologii. „Każde spotkanie jest zaciągnięciem długu. który wypada spłacić” – dodawał już później wielokrotnie. gdy spotykaliśmy się w trakcie prac nad książką.

Powiedzieć. że Prof. Marian Zembala jest wybitnym lekarzem. który zapisał się w annałach polskiej medycyny. to zdecydowanie za mało. Wystarczyłoby jednak użyć trzech słów-kluczy. by. w sposób najbardziej uczciwy. opisać jego postać: służba. empatia. zespół. To one są punktami odniesienia każdego jego działania oraz źródłem sukcesów.

Swoim dorobkiem. osiągnięciami i przygodami mógłby obdzielić dziesiątki ludzi. jednak nigdy nie spoczął na laurach. Od 1985 roku. gdy wspólnie z prof. Zbigniewem Religą oraz prof. Andrzejem Bochenkiem współtworzył zabrzańską kardiochirurgię i transplantologię. na dobre związał się ze Śląskiem. Był członkiem zespołu kardiochirurgów. którzy przeprowadzili pierwszą udaną transplantację serca. oraz jako pierwszy w Polsce przeszczepił płuco-serce. Dziś jest dyrektorem słynnego w całej Europie Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Na swojej drodze spotkał największe osobowości świata medycyny. ale najczęściej we wspomnieniach powraca do prof. Zbigniewa Religi. swojego Nauczyciela. prosząc jednocześnie. by używać w tym słowie wielkiej litery.

Nie potrafi mówić o sobie. jest za to mistrzem opowieści o innych. których poznał w swoim życiu. a którzy go ukształtowali i ukierunkowali. Prof. Marian Zembala spłacił z nawiązką dług. który w jego mniemaniu zaciągnął. Z perspektywy czasu o swojej pracy dla pacjenta. o niezliczonych przeszczepach serca mówi: „Byliśmy szaleńcami. nie bogami”.

 

Rozmowa z prof. Marianem Zembalą odbyła się w ramach cyklu spotkań „Pomocnik psychologiczny pedagoga w czasach zarazy”.

Autor: Dawid Kubiatowski. Marian Zembala

Cena: 39.90

Dawid Kubiatowski. Marian Zembala: MP3gorączka werterowska, korupcja sjp, film za zamkniętymi drzwiami, aneta załazińska, jan kochanowski do magdaleny, ciernistych krzewów, stephen king bastion pdf, sekretnik współczesnej czarownicy pdf, niespokojni zmarli pdf, kody do heart of iron 4, gustaw i ja, krwawy orzeł wikingowie, nana książka, fragment pamiętnika…