Saga rodu z Lipowej 8: Wina i kara

Saga rodu z Lipowej 8: Wina i kara Kategoria: Powieści i opowiadania Kolejny tom sagi o wielopokoleniowym rodzie polskich rycerzy. Hedwiga wypija magiczny napój z fiolki i okazuje więcej uczucia Janowi z Tymbarku. Gotowa jest nawet unieważnić udzielony jej i Mikołajowi w dzieciństwie ślub. A może tylko pragnie się zemścić za swoje złamane serce?Mikołaj jest…

Published by admin in16 listopada 2020
Tagi: , , , , , , , ,

Saga rodu z Lipowej 8: Wina i kara

Kategoria: Powieści i opowiadania

Kolejny tom sagi o wielopokoleniowym rodzie polskich rycerzy.

Hedwiga wypija magiczny napój z fiolki i okazuje więcej uczucia Janowi z Tymbarku. Gotowa jest nawet unieważnić udzielony jej i Mikołajowi w dzieciństwie ślub. A może tylko pragnie się zemścić za swoje złamane serce?
Mikołaj jest więziony przez zakon krzyżacki i samego Kondrada Wallendroda. ktoś jednak wykupuje jego wolność. więc rycerz wraca do domu…
Ostaszowi kończą się za to pieniądze na zachcianki Judyty. dlatego podstępem postanawia je zdobyć. Nie cofnie się przed niczym. nawet przed morderstwem… Ale skoro jest wina. będzie i kara.

Królewski Wawel. klasztory. gospody. lasy – drogi z nich wszystkich prowadzą do dworu w Lipowej. gdzie od trzech pokoleń dorastają i zakładają rodziny odważni rycerze. Bo Lipowa to dom. A „Saga” to wielotomowa opowieść o pięknych i mądrych kobietach. walecznych mężczyznach. o miłości. rodzinie i szczęściu. o cierpieniu. zdradzie i troskach. O losach zwykłych ludzi w czasach świetności polskiego rycerstwa i walki z zakonem krzyżackim.

Wszystko ma swój początek w dniu. w którym porwany zostaje chłopiec o dziwnym spojrzeniu – ma jedno oko niebieskie. a drugie brązowe.
Jeno – młody kowal z Lipowej – zostaje pasowany na rycerza przez króla Kazimierza Wielkiego. Wraz z Aleną. córką Jakuba z Lipowej. zakłada swój ród. Przeznaczenie realizuje się dalej. gdy na świat przychodzi jego syn Mikołaj…

Marian Piotr Rawinis znany też jako Peter Janees to polski poeta. powieściopisarz. scenarzysta i dziennikarz. To również działacz opozycji i były więzień polityczny w okresie stanu wojennego. Tworzył oraz pełnił funkcję redaktora naczelnego pierwszej niezależnej gazety w Częstochowie – „Dziennik Częstochowski 24 Godziny”. Współpracował m.in. z TVP Katowice. Gazetą Wyborczą czy Dziennikiem Polskim. Był również częstochowskim korespondentem PAP. W swoim literackim dorobku autor posiada powieści historyczne. sensacyjne. obyczajowe i kryminalne. np. „Facet z Beauty Falls”. „Martwa natura z księżycem”. W latach 80. publikował pod pseudonimem Peter Janees. Niewątpliwie uznanie czytelników zdobyła „Saga rodu z Lipowej” składająca się z 36 tomów. W 2011 roku pisarz pod pseudonimem Piotr Kuliński rozpoczął wydawanie kolejnej sagi pt. „Dworek nad malwami”.

Marian Piotr Rawinis znany też jako Peter Janees to polski poeta. powieściopisarz. scenarzysta i dziennikarz. To również działacz opozycji i były więzień polityczny w okresie stanu wojennego. Tworzył oraz pełnił funkcję redaktora naczelnego pierwszej niezależnej gazety w Częstochowie – „Dziennik Częstochowski 24 Godziny”. Współpracował m.in. z TVP Katowice. Gazetą Wyborczą czy Dziennikiem Polskim. Był również częstochowskim korespondentem PAP. W swoim literackim dorobku autor posiada powieści historyczne. sensacyjne. obyczajowe i kryminalne. np. „Facet z Beauty Falls”. „Martwa natura z księżycem”. W latach 80. publikował pod pseudonimem Peter Janees. Niewątpliwie uznanie czytelników zdobyła „Saga rodu z Lipowej” składająca się z 36 tomów. W 2011 roku pisarz pod pseudonimem Piotr Kukliński wydał kolejną sagę „Dworek nad malwami” (70 tomików). W latach 2015 – 2016 ukazała się trzecia saga autora pt. „Amerykański sen”.

Autor: Marian Piotr Rawinis

Cena: 12.99

Marian Piotr Rawinis: MP3


nieszka Ornatowska i Bogusław Stępień pokazują. jak można odzyskać kontrolę nad swoim życiem. W tej zabawnej i mądrej książce znajdziesz inspirację. wypowiedzi konkretnych osób oraz rozważania dotyczące najważniejszych obszarów ludzkiej egzystencji: duchowych i fizycznych relacji międzyludzkich. dzieci. pracy. seksu i sensu — wszystko po to. by zorientować się. co można ustawić inaczej i na co spojrzeć z nowej perspektywy. Dzięki temu zmierzysz się ze swoim doświadczeniem i… zaczniesz wreszcie żyć tu i teraz. Przecież chcesz cieszyć się życiem w pełni przez następnych 40 lat?

  • Śmierć — życie wieczne czy „pstryk” i koniec?
  • Ciało — ups! Grawitacja jednak działa
  • Związek — nowy. stary czy w ogóle?
  • Dzieci — ekspansja genów
  • Rodzina — najlepiej wychodzimy z nią na zdjęciu?
  • Seks — a może komputer lub telewizja?
  • Praca — doświadczenie kontra młode wilczki
  • Pr

Kategoria: Poradniki

40 lat minęło jak jeden dzień… — i już! Możesz się martwić albo uświadomić sobie. że… Życie zaczyna się po czterdziestce — zatem wreszcie możesz zacząć świadomie i radośnie je przeżywać!

Chcesz czy nie. kiedyś dopadnie Cię TEN moment — przekroczysz umowny próg pomiędzy młodością i dojrzałością. spojrzysz w kalendarz i zobaczysz. że masz już 40 lat. Wtedy zadasz sobie pytanie: jak chcę spędzić resztę swojego życia? Czterdziestka to świetny czas na refleksję: część życia jest za Tobą. samodzielnie podejmujesz decyzje i odpowiadasz za swoje wybory. Może czas w końcu zrobić pierwsze podsumowanie i przyjrzeć się bilansowi? Co zostawić. co zmienić. a na co szkoda Twojej energii i Twojego czasu? Na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam. ale warto wcześniej przeczytać książkę dwojga specjalistów od przywracania życiowej harmonii.

Ag

Autor: Edyta Świętek

Cena: 32.00

Edyta Świętek: MP3


Life Engineered

Kategoria: Pozostałe

The Life Engineered begins in the year 3594. when humanity is little more than a memory. a legend of the distant past-destined to reappear. Capeks. a race of artificial creatures originally created by humans. have inherited the galaxy and formed a Utopian civilization built on the shared goal of tirelessly working to prepare for their makers’ return.One moment a cop dying in the line of duty in Boston. the next „reborn” as a Capek. Dagir must find her place in this intricate society. That vaguely remembered „death” was but the last of hundreds of simulated lives. distilling her current personality. A robot built for rescue and repair. she finds her abilities tested immediately after her awakening when the large. sentient facility that created her is destroyed. marking the only instance of murder that the peaceful Capeks have ever known. For the first time in their history. conflicting philosophies clash. setting off a violent civil war that could lay waste to the stars themselves.Dagir sets off on a quest to find the killers and finds much more than she sought. As the layers of the Capeks’ past peel away to reveal their early origins. centuries-old truths come to light. And the resulting revelations may tear humanity’s children apart-and destroy all remnants of humankind.

Autor: J-F. Dubeau

Cena: 87.90

J-F. Dubeau: MP3


Spy Across the Table

Kategoria: Pozostałe

In this fast-paced fourth thriller featuring Japanese antiquities expert Jim Brodie. a double-murder at the Kennedy Center forces the PI into a dangerous game of espionageputting him in the crosshairs of the Chinese. North Korean. and American governments.Jim Brodie is an antiques dealer. Japan expert. and second-generation private investigator. When two of his friends are murdered backstage at a Kennedy Center performance in Washington. DC. he’s devastatedand determined to hunt down the killer. He’s not the only one. After the attack. Brodie is summoned to the White House. The First Lady was the college roommate of one of the victims. and she enlists Brodieoff the booksto use his Japanese connections to track down the assassin. Homeland Security head Tom Swelley is furious that the White House is meddling and wants Brodie off the case. Why? For the same reason a master Chinese spy known only as Zhou. one of the most dangerous men alive. appears on the s

Autor: John Jakes

Cena: 81.99

John Jakes: MP3


W cieniu Babiej Góry

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Baśka Zajda. policjantka zmęczona życiem i jego trudami. wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią. że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej. to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony. które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza przyjaciółka Iza. córka lokalnego posła. niedługo bierze ślub. Z tej okazji w towarzystwie innych kobiet wspinają się na Babią Górę. aby po raz ostatni się zabawić.

Kiedy wschodzi słońce. Baśka znajduje martwą Izę. Wybucha skandal. w który zamieszany jest Artur. dawna miłość policjantki i były chłopak Izy. Sprawę trzeba szybko zamknąć. bo nie tylko media huczą od plotek. ale również halny wywiewa z gór echo tajemnic. które miały tam pozostać na zawsze.

Co wspólnego ze śmiercią Izy ma katastrofa lotnicza z 1969 roku? Czy jej śmierć jest dopiero zwiastunem kolejnym okrutnych

ISBN: 978-83-287-1568-4

Cena: 9999

978-83-287-1568-4:


ZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Kategoria: Autor

Henryk Sienkiewicz

ISBN: 978-83-272-4817-6

Cena: 9999

978-83-272-4817-6:


Pampiludki i tajemnice wiary

Kategoria: Pozostałe

Zapraszamy do Pampilii!

– O. dzień dobry! – odpowiedziała nieznajoma. – Jestem Gloria. a wy?

– Jestem Alimemek. a to Gideon. Możemy spytać co robisz?

– Niosę Chwałę Bogu – wyjaśniła z powagą Gloria.

– Co niesiesz? Gdzie niesiesz? – spytały równocześnie pampiludki.

– Chwałę Bogu. Na wysokość ją niosę. na górę Ojeje. Ciężka ta Chwała. ale bardzo fajnie się ją niesie. Poniesiecie ze mną? – zaproponowała Gloria.

„Pampiludki i tajemnice wiary” to książka jakiej jeszcze nie było: z prostotą i dziecięcą wrażliwością wyjaśnia znaczenie trudnych zagadnień wiary chrześcijańskiej. a każda przygoda bohaterów uchyla przed Czytelnikiem kawałek Nieba.

Autor: Asia Olejarczyk

Cena: 9.90

Asia Olejarczyk: MP3dziady iii pdf, jak znaleźć twierdze w netherze, hipokryzja kościoła, jak się robi linę w minecraft, dukaj lod, błękitna sypialnia, gorzki smak czekolady lucullus, pod słońcem fiedorczuk, huragan lorenzo mapa, jak nauczyć psa posłuszeństwa pdf, wymarzony dom ani pdf, 12 x śmierć, nocny prom do tangeru, alexa łuczak wikipedia, tron z czaszek pdf, olga tokarczuk dom dzienny dom nocny pdf, fight club podziemny krąg, should shouldn’t pdf, mój przyjaciel hitler, asasyni i sojusznicy, grzeszna miłosc, gry basnie tysiaca jednej nocy, zabawy w doktora…