Dziecko z Auschwitz

Dziecko z Auschwitz Kategoria: Powieści i opowiadania Dziecko z Auschwitz to rozdzierająca serce historia przetrwania w świecie. w którym życie i śmierć zależą od najbardziej trywialnych przypadków. a szczęście można odnaleźć nawet w najmroczniejszych chwilach. Rok 1942. Eva Adami wsiada do pociągu jadącego do Auschwitz. Ledwo oddycha pod naporem obcych ciał. Wyczerpana dwudniową podróżą. myśli…

Published by admin in16 listopada 2020
Tagi: , , , , , ,

Dziecko z Auschwitz

Kategoria: Powieści i opowiadania

Dziecko z Auschwitz to rozdzierająca serce historia przetrwania w świecie. w którym życie i śmierć zależą od najbardziej trywialnych przypadków. a szczęście można odnaleźć nawet w najmroczniejszych chwilach. Rok 1942. Eva Adami wsiada do pociągu jadącego do Auschwitz. Ledwo oddycha pod naporem obcych ciał. Wyczerpana dwudniową podróżą. myśli tylko o jednym – o wyczekiwanym spotkaniu z mężem Michalem. który trafił do obozu sześć miesięcy wcześniej. Eva dociera do Auschwitz. jednak tam nie ma nawet śladu ukochanego. Obozowa rzeczywistość uderza w kobietę z całą siłą. Gdy leży zrozpaczona i zmarznięta na cienkim materacu. słyszy nagle szept. Towarzyszka z pryczy. Sofie. wyciąga do niej pomocną dłoń… To dzięki jej pomocy kobieta może się spotkać z mężem. Nawet jeżeli będzie to oznaczało bratanie się z wrogiem. a skutki tego spotkania narażą je na śmierć… Poruszająca opowieść o przetrwaniu. która dowodzi. że życie i śmierć zależą od przypadku. a szczęście można odnaleźć nawet w najstraszliwszych czasach.

Autor: Lily Graham

Cena: 32.90

Lily Graham: MP3


Moje rajdy

Kategoria: Biografie i dzienniki

Książka jest zbiorem wspomnień jednego z najlepszych kierowców rajdowych. Sobiesław Zasada opowiada o największych rajdach świata. głównie długodystansowych. zorganizowanych w latach 1967-1969. Narracja obfituje w zdarzenia niczym z powieści sensacyjnej: awaryjne hamowanie wśród przepaści i skał w Alpach. Turcja i jazda bez hamulców przez 180 kilometrów… We wspomnieniach Zasady pojawiają się anegdoty. lecz dostrzec także można pokorę człowieka. który przejechał co najmniej cztery miliony kilometrów. pamiętając. jak kruche jest ludzkie życie.

 

Sobiesław Zasada – polski kierowca rajdowy oraz przedsiębiorca.  Autor książek o tematyce motoryzacyjnej.  Zwycięzca 148 rajdów samochodowych. jedenastokrotny rajdowy mistrz Polski.

Autor: Sobiesław Zasada

Cena: 29.99

Sobiesław Zasada: MP3małgorzata i niemczyńska, morgarath, galen shana, krwawy orzeł wikingowie, ochroniarz książka, moj zawodnik pdf, michnikowszczyzna. zapis choroby, pszczoły leśmian, pavetta wiedźmin, the crew 2 chomikuj, batoh 1652, joanna chyłka seria, mroczna wieża 2, szymon hiżycki, star wars historie, kasprowicz z chałupy, bralczyk 1000 słów, pozwol mi odejsc, m łobocki metody i techniki badań pedagogicznych pdf, warframe handeln, mieczysław morański, kaniulacja…