Ego-rcyzmy. Poznaj. czym jest i jak działa ego

Ego-rcyzmy. Poznaj. czym jest i jak działa ego Kategoria: Poradniki W przyszłości ktoś będzie patrzył na Twoje pokolenie z niedowierzaniem. zastanawiając się. jak ludzie mogli żyć w taki sposób. Mieć głowy wypełnione lękami z przeszłości. mimo że przecież możliwe jest życie tylko w teraźniejszości. Oczekiwać z niepewnością przyszłych rezultatów. tak jakby od nich zależała wartość…

Published by admin in18 października 2020
Tagi: , , , , , ,

Ego-rcyzmy. Poznaj. czym jest i jak działa ego

Kategoria: Poradniki

W przyszłości ktoś będzie patrzył na Twoje pokolenie z niedowierzaniem. zastanawiając się. jak ludzie mogli żyć w taki sposób. Mieć głowy wypełnione lękami z przeszłości. mimo że przecież możliwe jest życie tylko w teraźniejszości. Oczekiwać z niepewnością przyszłych rezultatów. tak jakby od nich zależała wartość człowieka. choć każdy przecież jest wartością samą w sobie. Snuć historie na temat swojego „ja”. tak jakby można było człowieka określić jakąkolwiek etykietą. Idealizować albo krytykować innych i uznawać siebie za lepszych albo gorszych. Oceniać świat w kategoriach dobra lub zła. tak jakby jakikolwiek umysł był w stanie rozpoznać wyroki boskie i ocenić. co powinno. a co nie powinno się dziać.

Będzie to możliwe dopiero za kilkadziesiąt. może kilkaset lat. Ludzkość nie zrozumiała jeszcze. że oświecenie i życie w stanie bezwarunkowego szczęścia oraz mądrości nie jest azjatycką bajką. ale jedyną prawdziwą drogą. dostępną dla każdego. A może Ty już jesteś na tym etapie?

 

 

 

 

 

Ta książka opisuje funkcjonowanie ego. czyli iluzję istnienia ludzkiego „ja”. Tłumaczy. czym są myśli i na jakich zasadach identyfikacja z nimi wciąga nas w świat iluzji. Wyjaśnia pojęcie separacji. oddzielającej nas od prawdziwej rzeczywistości i budującej fałszywe opinie czy poglądy. przez które cierpimy. Jest mapą wskazującą drogę do zrozumienia ego i ciągłego oświecania się. prowadzącego nieuchronnie do absolutnej. bezwarunkowej wolności. Uczy odstawania się zamiast stawania i jest powrotem do źródeł prawdziwej ludzkiej natury. Jeśli sądzisz. że jesteś kimś więcej. niż wydaje Ci się na co dzień. znajdziesz tu rozwiązania. jakich szukasz.

 


Autor: Mateusz Grzesiak

Cena: 29.90

Mateusz Grzesiak: MP3


Prawda. Krótka historia wciskania kitu

Kategoria: Historia i literatura faktu

Nowa książka autora bestsellera „Ludzie. Krótka historia o tym. jak spieprzyliśmy wszystko”.

Tym razem przeczytacie o prawdziwe – a raczej o wszystkich genialnych sposobach wciskania kitu. jakie ludzkość wymyśliła przez wieki…

Żyjemy w wieku „postprawdy”. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zawraca sobie głowy prawdziwością swoich słów (rekord pobił dzięki szczególnie intensywnemu tsunami bredni. kiedy w ciągu 120 minut wygłosił 125 fałszywych stwierdzeń. czyli więcej niż jedno na minutę!). Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom. Internet zmienił nasze codzienne życie w dezinformacyjne pole bitwy.

Ale czy „złoty wiek“ prawdy rzeczywiście kiedykolwiek istniał? Czy naprawdę ludzie kiedyś nie kłamali? Tom Phillips. redaktor serwisu fullfact.org zajmującego się sprawdzaniem faktów. każdego dnia zmaga się z zalewem bzdur. I rzuca sarkastyczne spojrzenie na przekonanie. że kłamstwo w debacie publicznej pojawiło się wczoraj. Z właściwym sobie humorem pokazuje. że zawsze mieliśmy tendencję do zmyślania i że dzisiejsza fakenewsowa histeria jest tylko najświeższą wersją starej dobrej umiejętności ludzi do rozsiewania kłamstw gdziekolwiek się da.

Imponujące kłamstwa i kłamcy. których aż chce się szanować!

Od Wielkiej Mistyfika­cji Księżycowej (kiedy nowojorska gazeta „Sun” wzbudziła sensację. publikując cykl artykułów o sławnym astronomie sir Herschelu. który odkrył na Księżycu zaawansowaną cywilizację). przez humbug o wannach. po grasującego w Croydon seryjnego zabój­cę kotów – wiele z tego. co czytaliśmy o wydarzeniach dzie­jących się na świecie. było totalną bzdurą.

Przed wami nie­prawdopodobne opowieści o mitycznych krainach i badaczach niekoniecznie będących w miejscach. o których pisali. Albo historie o manipulacjach na wielką skalę dzięki rozpowszechnianiu teorii spiskowych lub o nieudanych próbach tuszowania katastrof czy o propagandzie z czasów wojny – czyli cała niecna sztuka politycznej ściemy!

Przeczytajcie o maniach. lękach i zbiorowych histeriach pro­wadzących do wiary w absurdalne rzeczy – jak widmowe statki po­wietrzne czy niezwykle rozpo­wszechnione przekonanie. że ktoś próbuje kraść mężczyznom penisy – które przekładają się czasem na zupełnie rzeczywiste tragedie… na przykład powodują polowania na czarownice.

Okazuje się. że jeśli chodzi o życie w prawdzie. to sami jeste­śmy swoim największym wrogiem.

Ta książka opowiada o tym. jak ludzkość przez stulecia oszukiwała samą siebie. Stawia też istotne pytanie: Czy istnieje szansa. byśmy w przyszłości zdecydowali się porzucić kłamstwo?

Autor: Tom Phillips

Cena: 18.90

Tom Phillips: MP3


Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 4. Ognista Fala

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Dawno. dawno temu na Erdas spadł… kawałek nieba. To złowroga siła. która zaczyna się budzić. by przejąć panowanie nad światem. Czwórka przyjaciół. Conor. Abeke. Meilin i Rollan. zmierzy się z pradawnym złem. by ratować świat przed zagładą. Czy znajdą na to sposób? Czy osiągną sukces?

SPIRIT ANIMALS: UPADEK BESTII to kontynuacja serii SPIRIT ANIMALS – projektu wydawniczego. jakiego jeszcze nie było: każdą z części tworzy inny autor o międzynarodowej sławie.

Autor: Jonathan Auxier

Cena: 15.90

Jonathan Auxier: MP3


ion is discovered. Rapp will plunge Russia and America into a conflict that neither will survive.Praise for the Mitch Rapp series Sizzles with inside information and CIA secrets Dan Brown A cracking. uncompromising yarn that literally takes no prisoners The Times Vince Flynn clearly has one eye on Lee Childs action thriller throne with this twist-laden story. . . instantly gripping Shortlist Action-packed. in-your-face. adrenalin-pumped super-hero macho escapist fiction that does exactly what it says on the label Irish Independent Mitch Rapp is a great character who always leaves the bad guys either very sorry for themselves or very dead Guardian In the world of black-ops thrillers. Mitch Rapp continues to be among the best of the best Booklist. starred review

Kategoria: Autor

Vince Flynn. Kyle Mills

ISBN:

Cena: 9999

:


Sekrety zamkowych podziemi

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Kaśka. szalona i nieobliczalna studentka polonistyki. wraz z koleżankami wyjeżdża na wakacje w zamku. Początkowo wyjazd nie zapowiadał się niezwykle. do czasu. aż dziewczyny dotarły na miejsce…

Okazało się. że wczasowiczki nie mogą zamieszkać w zamkowym hotelu. ponieważ w ostatnim czasie kilka kobiet zaginęło tam w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyny. nie chcąc zrezygnować z przygody. dopinają swego i ostatecznie dostają zakwaterowanie w jednym z pokoi.

Żądna przygód Kaśka odkrywa tajemne podziemia ukryte przed turystami. a to tylko początek ciągu niezwykłych wydarzeń.

 

Autor: Joanna Hacz

Cena: 20.90

Joanna Hacz: MP3


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


Tylko żywi mogą umrzeć

Kategoria: Powieści i opowiadania

Nadszedł czas na polowanie!

 

Mam na imię Tessa i – odkąd pamiętam – prowadzę podwójne życie. Jestem kelnerką za dnia. za to nocami zamieniam się w żądną krwi łowczynię demonów.

Dlaczego to robię? Och. nie zrozumcie mnie źle. przecież nie wybrałam takiego zajęcia. ponieważ jest ekscytujące i bezpieczne. Pieniądze też nie grały tutaj żadnej roli. Nikt mi w końcu za to nie płaci.

Tropię i zabijam wyłącznie dlatego. że posiadam nad demonami niespotykaną przewagę – w połowie jestem jedną z nich.

D. B. Foryś to polska pisarka. Pisze głównie fantastykę – ciężko jej tworzyć fabułę. w której nic z nieba nie spada lub spod ziemi nie wychodzi. ale zdarza jej się eksperymentować z thrillerem czy romansem. Swoją przygodę z pisarstwem zaczęła od publikowania opowiadań w Internecie.

Autor: D. B. Foryś

Cena: 17.90

D. B. Foryś: MP3książka oczy ciemności pdf, marta sapała, dzieci żółtej gwiazdy, ukaszenie pajaka, zawisza czarny ćwiek, friend zoned, instaserial o miłości chomikuj, petros markaris, przyimki z celownikiem i biernikiem niemiecki ćwiczenia pdf, przeminęło z wiatrem 2, simon scarrow, football manager 2019 poradnik, michal okonski, dżugdżur, rainbow rowell fangirl, pomyślne wiatry…