Nowy wspaniały świat

Nowy wspaniały świat Kategoria: Powieści i opowiadania Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa. które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości. jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki Świata powstają w rezultacie…

Published by admin in10 października 2020
Tagi: , , , , , , ,

Nowy wspaniały świat

Kategoria: Powieści i opowiadania

Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa. które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości. jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki Świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęctwa poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to. by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności. złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”. w którym dominuje seks. prymitywne rozrywki. narkotyk soma. jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?

Autor: Aldous Huxley

Cena: 17.90

Aldous Huxley: MP3


Ale historia… Stasiu. co ty robisz?

Kategoria: Pozostałe

 

„Cześć. jestem Słoniu i jestem super! Sto razy lepszy niż inni. Mam muskuły i tatę dyrektora. Tata lubi. jak zwyciężam. więc się staram. Jedno. co mnie martwi. to moje jutrzejsze urodziny. Powinienem zaprosić kolegów. Rzecz w tym. że ich nie mam…”

Grupa nastolatków przenosi się do osiemnastowiecznej Polski. Muszą sprawdzić. kto odpowiada za upadek Rzeczypospolitej. Źli sąsiedzi? Beznadziejny król? A może po prostu pech? Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.

Seria„Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z piątej części dowiecie się między innymi. czy liberum veto to czarodziejskie zaklęcie. na co Stanisław August Poniatowski wydawał pieniądze i po czym poznać fałszywych przyjaciół.

Wydanie tradycyjne jest bogato i dowcipnie ilustrow

: Format

Cena:

Format:


Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Pierwsza część trylogii Ukryta sieć jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek. aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to. że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka. dziennikarka plotkarskiego portalu. ma podstawy sądzić. że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie. którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się. że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej. a przestępcy działają w nowy. nieznany wcześniej sposób.

Cokolwiek wybierzesz to przeszywający thriller. którego finał na długo pozostaje w pamięci.

:

Cena:

:


Ulga

Kategoria: Powieści i opowiadania

Życie Karoliny pewnie mogło wyglądać inaczej. być może nawet pięknie. Dzisiaj jej pozornie zgodne małżeństwo z jednym dzieckiem wiedzie żywot tyleż stateczny i uporządkowany. co przesycony nudą i niepokojem. I złością. Karolinie ciągle towarzyszy poczucie. że znajduje się w swoim mieszczańskim życiu jakby przypadkiem. jakby niezamierzenie.

Autorka przenikliwie portretuje pokolenie współczesnych trzydziestolatków. z jego pakietem bazowym: deweloperskim kredytem. stresującą pracą i średnio satysfakcjonującym życiem rodzinnym. Normalsi. karierowicze. młode i mniej młode mamuśki – to dystansujące etykiety. to nie o nas. to na pewno nie o mnie. Ale i my. prędzej lub później zakochujemy się. zdradzamy. robimy zakupy w hipermarkecie. zawozimy dzieci do szkoły i odwiedzamy teściów.

Świat opisany przez Fiedorczuk to gra kontrastów: tu miłość miesza się z seksem i przemocą. szczęście idzie w parze

Autor: William Shakespeare

Cena: 37.90

William Shakespeare: MP3letnia noc, jay kristoff – nibynoc, streszczenie opowieści wigilijne, www audioteka pl, subjonctif ćwiczenia, stanley coren, astrofizyka dla zabieganych pdf, tomasz jastrun żona, dom pod pękniętym niebem, zakochać się na zabój pdf, cienka czerwona linia obsada, wąskie obcisłe spodnie krzyżówka, nowe przygody mikołajka pdf, sprzężna zewnętrzna, c++ zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami pdf, dary bogów audiobook chomikuj, cel badań definicja nowak, kamienna małpa…