SMOG. Diesle. kopciuchy. kominy. czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?

SMOG. Diesle. kopciuchy. kominy. czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać? Kategoria: Historia i literatura faktu CZY JESTEŚMY SKAZANI NA SMOG? W Trójmieście batalię ze smogiem rozpoczęto już w ubiegłym stuleciu.W Warszawie to aktywiści wskazują błędy urzędnikom i apelują o wymianę pieców.Na Śląsku z pomocą przychodzą drony.W Skawinie stężenie zanieczyszczeń jest tak duże. że…

Published by admin in22 września 2020
Tagi: , , ,

SMOG. Diesle. kopciuchy. kominy. czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?

Kategoria: Historia i literatura faktu

CZY JESTEŚMY SKAZANI NA SMOG?

W Trójmieście batalię ze smogiem rozpoczęto już w ubiegłym stuleciu.
W Warszawie to aktywiści wskazują błędy urzędnikom i apelują o wymianę pieców.
Na Śląsku z pomocą przychodzą drony.
W Skawinie stężenie zanieczyszczeń jest tak duże. że mieszkańcy mówią “wyjść na otwarte powietrze”. bo o świeżym mogą tylko pomarzyć.

Jakub Chełmiński. dziennikarz stołecznej gazety. odwiedza wielkie aglomeracje. miasta oraz wsie. by zobaczyć jak w praktyce wygląda problem smogu w Polsce i jakie są przyczyny zanieczyszczenia powietrza. Opisuje zaangażowanie mieszkańców i rozmawia z działaczami. którzy niejednokrotnie walczą nie tylko ze smogiem. lecz również z urzędowymi procedurami. Rewiduje fakty i mity narosłe wokół smogu: czy paląc drewnem w piecu też możemy przyczyni

Autor: B.V. Larson. David VanDyke

Cena: 16.90

B.V. Larson. David VanDyke: MP3


Zmuś mnie

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Jack Reacher jest bohaterem 20 bestsellerowych thrillerów. To jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie: ponad 90 milionów sprzedanych egzemplarzy książek. dostępnych w 97 krajach na całym świecie i przetłumaczonych na 42 języki.

Dwudziesta powieść z Jackiem Reacherem.

195 cm wzrostu. ok. 100 kg żywej wagi. 127 cm w klatce piersiowej. Były żandarm wojskowy. bez prawa jazdy. adresu i osób na utrzymaniu. Potężny i inteligentny gość. który z przyjemnością wymierza sprawiedliwość. a potem odchodzi w stronę zachodzącego słońca. Zazwyczaj sam. ale tym razem jest nieco inaczej…

Autor: Lee Child

Cena: 39.90

Lee Child: MP3


Mistrz sprzedaży. Wydanie 4 rozszerzone i uaktualnione

Kategoria: Ekonomia i biznes

Bo każdy z nas jest sprzedawcą

Zawód handlowca zmienia się w tym samym rytmie. w jakim przemianom podlega świat wokół nas. Inny jest sam rynek – co chwilę pojawiają się na nim nowe produkty i usługi. a strategie rozmów z klientami. do niedawna superskuteczne. szybko odchodzą w niepamięć. Coraz większa wiedza potencjalnych klientów oraz szeroki wybór możliwości. z których mogą korzystać. sprawiają. że zmieniają się zachowania i zwyczaje konsumenckie. Ba! Nawet prawo jest inne – bez narażania się na poważne konsekwencje nie można wysłać oferty ani zadzwonić do kogo się chce z propozycją sprzedaży produktu. Zresztą telefon. chociaż wciąż ważny w pracy handlowca. coraz rzadziej stanowi narzędzie pierwszego kontaktu.

Z jednej strony pozyskiwanie „leadów sprzedażowych” stało się osobną branżą. z której usług korzysta coraz więcej osób i firm. Z drugiej – dzisiaj praktycznie każdy coś sprzedaje. Najciekawsze jest jednak to. że mimo rygorystycznych przepisów. rozwoju technologii oraz powszechnej i łatwej dostępności wiedzy na temat tego. jak skutecznie sprzedawać. w samym procesie sprzedaży niewiele się zmieniło. Wciąż kupujemy dla tych samych powodów. dla których kupowaliśmy 10 lat temu. Dobry handlowiec. na jakimkolwiek stanowisku by się znajdował. musi znać te powody i umieć skutecznie nimi zarządzać.
I tego właśnie uczy ta książka.

Autor: Arkadiusz Bednarski

Cena: 54.90

Arkadiusz Bednarski: MP3


in sheep’s clothing. what truths will arise come spring?

Kategoria: Autor

Alex Bledsoe

ISBN:

Cena: 9999

:


Zabójczy kusiciel. Tom 4

Kategoria: Powieści i opowiadania

Jules Lawler angażuje się w pomoc potrzebującym. Jako pracownica opieki społecznej pilnuje dzieci z ulicy. by nie stoczyły się na dno. W Denver. w którym aż roi się od dilerów narkotyków i drobnych złodziejaszków. nie może narzekać na brak podopiecznych.

Vance Crowe jest jednym z najbardziej cenionych członków zespołu detektywistycznego Nightingale Investigations. Seksowny jak diabli. rdzenny Amerykanin. którego znakiem rozpoznawczym są muskularny tors i zawadiacki uśmieszek. cieszy się nieustającym zainteresowaniem płci przeciwnej.

Jules ma na pieńku z bossami przestępczego półświatka. ale Vance stawia sobie za punkt honoru. żeby nie spotkało jej nic złego – zwłaszcza że dzieciaki. z którymi Jules pracuje. przypominają Vance’owi jego własne dzieciństwo. I choć dziewczyna potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo i wie. jak radzić sobie z typami spod ciemnej gwiazdy. to nie pogardzi towarzystwem długowłosego przystojniaka. Tym bardziej. że ją i Vance’a – w myśl powiedzenia. że przeciwieństwa się przyciągają – łączy niewytłumaczalnie silna chemia. Co prawda takich jak on. którzy w relacjach z kobietami wyznają zasadę: „zdobyć. zaliczyć. porzucić”. Jules woli trzymać na dystans. to jednak Vance przez lata przyzwyczaił się. że od życia zawsze dostaje to. czego chce. Czy tym razem będzie tak samo?

„Kristen Ashley wie. jak rozpalić zmysły czytelniczek. Fankom gorących historii zapewnia szybsze bicie serca i podwyższoną temperaturę”
Kinga Litkowiec. autorka bestsellerów „Nie mój dług” oraz „Nowy układ”

„Pasja. humor. niepokój. dramat i męscy bohaterowie. których pragniesz mieć w swoim życiu. To właśnie znak rozpoznawczy Kristen Ashley. w twórczości której jestem nieodwołalnie zakochana!”
Edyta Giersz. instagram.com/motheroftworeads

„Miłosne perypetie szalonych. pełnych pasji bohaterów. sensacja. humor i gangsterka. Tylko Kristen Ashley potrafi połączyć to wszystko w tak świetną całość!”
Wioleta Kuflewska. instagram.com/wioletreaderbooks

„Seria Rock Chick to gwarancja namiętnych scen. niebezpieczeństwa czekającego za rogiem. kilku nieporozumień oraz ogromnej dawki poczucia humoru. Uwielbiam takie powieści!”
Karolina Koziar. instagram.com/piekielnie_grzeszne_ksiazki

„Kristen Ashley ma talent do wymyślania historii. które pochłaniają czytelniczki już od pierwszych stron. Jej książki rozpalają do czerwoności. działają na nasze zmysły. podnoszą ciśnienie i wywołują niekontrolowane salwy śmiechu. A ich charyzmatycznych bohaterów aż chciałoby się poznać w rzeczywistości!”
Agnieszka Rowka. instagram.com/zlotowlosa.i.ksiazki

Autor: Kristen Ashley

Cena: 44.90

Kristen Ashley: MP3


_tresci

Kategoria:

Fragment

317038: 39.90

Cena:

39.90:


precyzyjnego planu zemsty na tych. którzy fałszywym oskarżeniem zrujnowali mu życie…

Kategoria: Autor

John Grisham

ISBN: 978-83-8215-022-3

Cena: 9999

978-83-8215-022-3:tasmina perry, alice clayton nie dajesz mi spać pdf, giełda podstawy inwestowania, heliosz aplikacja, skład staroci, assassin’s creed porzuceni, niebo w ogniu, gwiezdne wojny 2 atak klonów, marcin gawęda, cztery po północy, szklany tron 7 pdf, icewind dale 2 solucja, winston graham przybysz z morza, milczący druid, tęcza grawitacji, monika borys polski bajer, bizarne, seks na ekranie…