Sekretne życie drzew

Sekretne życie drzew Kategoria: Historia i literatura faktu     W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa. które porozumiewają się ze sobą. drzewa. które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów. drzewa. które doświadczają wrażeń. mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące…

Published by admin in20 września 2020
Tagi: , , , , ,

Sekretne życie drzew

Kategoria: Historia i literatura faktu

 

 

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa. które porozumiewają się ze sobą. drzewa. które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów. drzewa. które doświadczają wrażeń. mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat. jakiego nie znamy.

 

Autor: Peter Wohlleben

Cena: 25.90

Peter Wohlleben: MP3


acja (55) Szkolenia motywacyjne (57) Otwarty umysł (61) Odkrywanie siebie (63)Rozdział 2. Ludzka natura (68) Inteligencja natury (70) Piramida potrzeb (74) Równowaga psychiczna (81) Destrukcy…

Kategoria: Fragment

291164

49.90: 1

Cena:

1:


ydawnictwo

Kategoria: Rok_wydania

2020

Oprawa:

Cena:

:


Zawód położna

Kategoria: Historia i literatura faktu

Bez snu przez dwadzieścia godzin. Bez jedzenia przez dziesięć godzin. Oddział pełen rodzących kobiet.

Witamy w świecie położnych.


Leah Hazard opisuje swoje doświadczenia związane z pracą położnej. którą podjęła jako matka dwójki dzieci szukająca nowej ścieżki rozwoju zawodowego. Z pasją opowiada zarówno o blaskach. jak i cieniach pracy na oddziale położniczym. Jako położna widziała już chyba wszystko. w tym ciężarne nastolatki. wcześniaki urodzone na granicy dwudziestego czwartego tygodnia ciąży. uchodźczynie. ofiary handlu ludźmi czy kobiety. których narządy rodne zostały okaleczone na skutek praktyk religijnych. Pośród tego tygla ludzi. kultur i problemów położne starają się zachować profesjonalizm. empatię i poczucie humoru. ratujące je przed kompletnym wyczerpaniem. 

Kolejna noc. kolejna poc

ISBN:

Cena: 9999

:


0

Kategoria: 1

9999

:

Cena:

:


Jak wygrywać każdy spór. Negocjacje w życiu codziennym

Kategoria: Ekonomia i biznes

Nieustanna gra w argumenty

Spór. konflikt. problem. Jak reagujesz na te słowa? I jak radzisz sobie w sytuacji. w której słowna konfrontacja jest nieunikniona? Robisz w tył zwrot czy stajesz w obronie swoich racji? Z natury unikamy sytuacji konfliktowych. Nie lubimy także konfrontacji. Jeśli tylko jest taka możliwość. wybieramy współpracę i korzystne kompromisy. Jednak od dziś możesz przestać wybierać. ponieważ ta książka nauczy Cię zmieniać sytuacje sporne w owocny dialog. prowadzący do porozumienia! Dzięki temu zaczniesz w mistrzowski sposób realizować siebie w relacjach z innymi!

Pierwsza zasada dobrych negocjacji brzmi: poznaj swojego rozmówcę. Druga: przedstaw swoje racje. Im zręczniejszy będziesz w tej sztuce. tym szybciej osiągniesz porozumienie. Pamiętaj. że siła argumentu zawsze przeważy argument siły! Trzecia zasada: opanuj narz

Autor: Joanna Janowicz. Piotr Strzyżewski

Cena: 39.90

Joanna Janowicz. Piotr Strzyżewski: MP3


awno temu. Jeremy Clarkson miał marzenie. Marzył mu się świat. w którym wszystko. co bezsensowne. idiotyczne i absurdalne jest surowo wzbronione… Świat. w którym zwycięża zdrowy rozsądek i niczym nieskrępowana pomysłowość.

Trzy książki i trzy miliony sprzedanych egzemplarzy później jego marzenie o świecie według Clarksona wciąż żyje… Pytając „W czym problem?”. Jeremy wyrusza w kolejną misję. Przeludnione więzienia. wycinka lasów deszczowych. podłej jakości służba zdrowia. coraz gorsza muzyka. tradycja dławiąca nowoczesność – to tylko nieliczne z problemów. którym chce zaradzić w zupełnie niestandardowy sposób.

Śledząc wywody niekwestionowanego wirtuoza ostrego pióra. dowiecie się:

– dlaczego kryzys finansowy to konsekwencja picia herbaty.

– co łączy Jamesa Bonda i Batmana z Kubusiem Puchatkiem.

– kiedy możemy osiągnąć stan zwany „szczęściem doskonałym”.

– w jaki sposób

Kategoria: Historia i literatura faktu

Pierwszy polski audiobook Jeremy’ego Clarskona „Świat według Clarksona 4: W czym problem?”. przygotowany we współpracy z firmą Fonopolis (wydawnictwo znane do tej pory między innymi z produkcji „Wiedźmina” w wersji audio).

Książkę czyta Jacek Braciak. którego charakterystyczny. spokojny głos w zestawieniu z poczuciem humoru bezkompromisowego Brytyjczyka sprawia. że książka ta w wersji audio jest świetnym towarzyszem podróży czy domowej krzątaniny.

Długo zastanawialiśmy się. kto powinien przeczytać Clarksona. to niełatwe. bo tu potrzebny był ktoś kto spojrzy na te felietony z dystansem a nie będzie „grał” śmiechu – mówi Błażej Kukla koproducent wersji audio.

Clarkson w samochodzie pobudza lepiej niż espresso – podsumowuje swojego pierwszego w życiu audiobooka Jacek Braciak.

O książce:

Dawno. d

ISBN:

Cena: 9999

:


10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu

Kategoria: Poradniki

By żyć w zgodzie z innymi i samym sobą

To. co dzisiaj uważamy za jogę – te wszystkie trójkąty. lotosy. powitania słońca – to tylko wierzchołek góry „jogowej”. W czasach gdy powstawała joga. około 5000 lat p.n.e.. celem jej uprawiania nie było zawinięcie się w precel ani stanie na rękach. ale uspokojenie umysłu. osiągnięcie spójności – wewnętrznej i zewnętrznej – a także jedności z Bogiem i szczęścia. Jako pierwszy napisał o tym Patańdźali. który żył na przełomie IV i V wieku n.e. Jego Jogasutry to zbiór krótkich zdań na temat jogi. rodzaj notatnika. wielokrotnie w historii opatrywanego komentarzami różnych joginów. Ta książka również stanowi rodzaj komentarza do myśli wyrażonych przez Patańdźalego. choć jej autorka nie stara się wyjaśniać. co mistrz miał na myśli. a raczej podpowiada. jaką naukę może wyciągnąć z Jogasutr współczesny człowiek.

Zdaniem Patańdźalego. ponieważ ludzki umysł zwykle pozostaje nadaktywny. wszyscy cierpimy. By skończyć z cierpieniem. trzeba go uspokoić. Do tego celu służy medytacja. ale przyda się też siedem innych elementów jogi. między innymi asana. czyli wygodna pozycja do medytacji. oraz jamy i nijamy. Te ostatnie na pierwszy rzut oka przypominają Dekalog. Nie bez przyczyny – można je traktować jak zbiór zasad etycznych. które chronią porządek społeczny. Jednak ich główne zadanie jest inne. Jamy i nijamy mają przede wszystkim chronić nas przed nami samymi. Dbają o naszą karmę. o wewnętrzną integralność. o spokojny sen i o to. byśmy mogli patrzeć na siebie w lustrze. I w pewnym sensie – o nasze szczęście.

Autor: Agnieszka Passendorfer

Cena: 29.90

Agnieszka Passendorfer: MP3dynastia miziołków scenariusz lekcji, furia wikingów, przedmiot i cel badań w pracy licencjackiej, śmiechowski, commandos poradnik, slow sex. uwolnij miłość, doci domcia, hobbit książka online, przyczyny upadku państwa polskiego, audiobooki polskie, neverwinter nights solucja, sekslesbijski, dziennik szalonego starca, wrzask janiszewska, kto kuzynki nie przeleci ten do nieba nie poleci, zobaczyć rzym i umrzeć…