wnictwo

wnictwo Kategoria: Rok_wydania 2017 Oprawa: Cena: : Ja. inkwizytor. Bicz Boży Kategoria: Fantastyka i fantasy Wezwani na Szubieniczną Górę inkwizytorzy stają się świadkami przerażającej śmierci. Miejscowy biskup w uroczystych szatach płonie na stosie niczym ostatni heretyk. Wkrótce okazuje się. że nie jest to pierwszy przypadek niewyjaśnionej śmierci sługi kościoła w tych okolicach… a niedługo potem.…

Published by admin in21 sierpnia 2020
Tagi: , ,

wnictwo

Kategoria: Rok_wydania

2017

Oprawa:

Cena:

:


Ja. inkwizytor. Bicz Boży

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Wezwani na Szubieniczną Górę inkwizytorzy stają się świadkami przerażającej śmierci. Miejscowy biskup w uroczystych szatach płonie na stosie niczym ostatni heretyk. Wkrótce okazuje się. że nie jest to pierwszy przypadek niewyjaśnionej śmierci sługi kościoła w tych okolicach… a niedługo potem. że także nie ostatni.

Kto i dlaczego posuwa się do tak okrutnych zbrodni? I czym zasłużyły sobie na to ofiary? Nadgorliwością w świętości. czy może niepohamowaną skłonnością do grzechu? Czy podejrzenia o zepsucie i świętokradztwo okażą się prawdą? Odpowiedzi na te pytania szuka szlifujący jeszcze umiejętności i wciąż pracujący na swoją pozycję młody inkwizytor Mordimer Madderdin.

Przy okazji poznaje tajemnicę zniknięcia Jezusa Chrystusa. część sekretów Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. a także przepowiednię dotyczącą własnej przyszłości.

 

Autor: Jacek Piek

Cena:

Jacek Piek: 240524


Wirus

Kategoria: Powieści i opowiadania

Posłuchaj wieczoru autorskiego Dariusza Bugalskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej – Klub Trójki

Wywiad w Trójce:
Dariusz Bugalski u Michała Nogasi w Radiowym Domu Kultury

 


To opowieść jak z bajki albo jak z „Imagine”:
Polskę ogarnia epidemia miłości…

Wyobraźcie sobie kraj mlekiem i miodem płynący. drugą Japonię i Szwajcarię w jednym. Kraj czterdziestu milionów zadowolonych obywateli. kraj raj w centrum sytej i spokojnej Europy.
To Polska.
Dziennikarz. król telewizji. o niebiańskim głosie. który hipnotyzuje kobiety i niemal dosłownie pozbawia je ubrania. a dosłownie tchu i wolnej woli.
Jego cień. producent telewizyjny opętany wizją programu. który zmieni oblicze ziemi. niekoniecznie tylko tej.
Światowej sławy szwedzka architektka polskiego pochodzenia. przybywająca do Warszawy. by zrealizować specjalne życzenie prezydenta…
Dopadnie ich wirus.
Epidemia miłości wybuchnie gwałtownie i…
Zniknie?

„Epidemie są w istocie sprawą zwyczajną. Kiedy wybuchają. ludzie powiadają: To nie potrwa długo. to zbyt głupie. Ale to nie przeszkadza im trwać”.

Albert Camus. „Dżuma”


„Gdyby wydarzenia w Polsce potoczyły się inaczej. czy zaatakowałby nas wirus wszechmiłości? Dariusz Bugalski proponuje rodakom dziwną terapię — czułą i zgryźliwą. Tę książkę czytałem. śmiejąc się. wzruszając i zgrzytając zębami!”

                                                                                                                                                                                                        Jerzy Sosnowski

„To nie jest rzecz dla leniwego czytelnika. Na pierwszy rzut oka political fiction. ale też moralitet. pełna ironii analiza ludzkich słabości. kpina z poradników. Nade wszystko jednak – gorzka refleksja nad „epidemiami” w życiu społecznym – nad ich źródłami oraz ludzką podatnością na manipulację”.

                                                                                                                                                                                                                             Prof. Wiesław Łukaszewski

„Książka Dariusza Bugalskiego jest przypowieścią. która zjawia się na rozstajach dróg. na skrzyżowaniu pomiędzy starą baśnią a nowym mitem. archaicznym patosem i językiem proroctwa a ironicznym dystansem. który nakazuje wziąć wszystko w cudzysłów. To rozdroże szczególne. pełne złudzeń oraz dawnych i nowych widm. Wymaga ono. jak cała nasza „postsekularna” epoka. czułej. subtelnej. lecz i bezpardonowej diagnozy. którą w tej książce na szczęście dostajemy”.

                                                                                                                                                                                                                                               Prof. Zbigniew Mikołejko


Autor: Dariusz Bugalski

Cena: 27.90

Dariusz Bugalski: MP3na wschód od edenu książka, odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami where is montignac, władca pierścieni łoziński, subnautica kody, potęga irracjonalności pdf, dieta montignaca pdf, negocjuj jakby od tego zależało twoje życie chomikuj, remigiusz mróz ekstradycja pdf, ukształtowanie powierzchni polski, ewa rott pietrzyk, terry pratchett kolejność czytania, pawel lukasik, bad boys girl 3 pdf, złe miejsce haner doci, matespl, rhys. synowie zemsty. tom 1 pdf, czarne obrazy goya, vi keeland doci…