nd necessary.

nd necessary. Kategoria: Autor Cat Marnell ISBN: Cena: 9999 : Salt. Fat. Acid. Heat Kategoria: Pozostałe Now a Netflix series! New York Times Bestseller and Winner of the 2018 James Beard Award for Best General Cookbook and multiple IACP Cookbook Awards Named one of the Best Books of 2017 by: NPR. BuzzFeed. The Atlantic. The…

Published by admin in16 sierpnia 2020
Tagi: , , , , ,

nd necessary.

Kategoria: Autor

Cat Marnell

ISBN:

Cena: 9999

:


Salt. Fat. Acid. Heat

Kategoria: Pozostałe

Now a Netflix series! New York Times Bestseller and Winner of the 2018 James Beard Award for Best General Cookbook and multiple IACP Cookbook Awards Named one of the Best Books of 2017 by: NPR. BuzzFeed. The Atlantic. The Washington Post. Chicago Tribune. Rachel Ray Every Day. San Francisco Chronicle. Vice Munchies. Elle.com. Glamour. Eater. Newsday. Minneapolis Star Tribune. The Seattle Times. Tampa Bay Times. Tasting Table. Modern Farmer. Publishers Weekly. and more. A visionary new master class in cooking that distills decades of professional experience into just four simple elements. from the woman declared ‚;America’s next great cooking teacher’ by Alice Waters.In the tradition of The Joy of Cooking and How to Cook Everything comes Salt. Fat. Acid. Heat. an ambitious new approach to cooking by a major new culinary voice. Chef and writer Samin Nosrat has taught everyone from professional chefs to middle school kids to author Michael Pollan to co

Autor: Luca D’Andrea

Cena: 34.90

Luca D’Andrea: MP3


2018 rok. Agata Prażmowska. szczecińska prawniczka. rozpoznaje w nieletniej ofierze zabójstwa swoją niedawną klientkę. Niedługo później umiera jej ojciec. z którym nigdy nie miała dobrych stosunków. jednak to. czego dowiaduje się o nim po jego śmierci. wywraca jej świat do góry nogami. Agata z pomocą kuzyna Roberta. emerytowanego oficera policji. angażuje się emocjonalnie w śledztwo. które prowadzi w przeszłość. Muszą wyjaśnić. dlaczego to. co wydarzyło się czterdzieści lat wcześniej. sprawiło. że tak naprawdę nigdy nie miała ojca ani prawdziwej rodziny.

Trzy plany czasowe. trzy wydarzenia i jeden wspólny mianownik: ten sam przez siedemdziesiąt lat. Jego blask przyćmiewa wszystko. nawet zdrowy rozsądek.

Kategoria: Autor

Marek Stelar

ISBN: 978-83-8194-323-9

Cena: 9999

978-83-8194-323-9:


Piramida. Część II – opowiadania „Szczelina”. „Mężczyzna na plaży”. „Śmierć fotografa”

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera! Tym razem nie powieść. ale zbiór opowiadań kryminalnych. z których jedno dało tytuł całości.

 

Część druga zawiera opowiadania „Szczelina”. „Mężczyzna na plaży”. „Śmierć fotografa”.

 

Budując fabuły wokół tajemniczych morderstw. które wydarzyły się w ciągu dwu dekad poprzedzających czas akcji Mordercy bez twarzy. Mankell przedstawia nam przeszłość swojego bohatera. Poznajemy Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö. a kolejne opowiadania rzucają światło na relacje Kurta z żoną Moną. ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiadujemy się też. jak stał się zgorzkniałym. ale i odnoszącym sukcesy komisarzem w wydziale zabójstw. Tłem pięciu historii jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze. społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania.

 

 

Autor: Henning Mankell

Cena: 19.90

Henning Mankell: MP3


Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych

Kategoria: Poradniki

Myślenie o tym. że istnieje metasystem — coś. co łączy w sobie wszystkie duchowe ścieżki. modele człowieczego rozwoju. mistykę Wschodu i Zachodu. filozofie ze wszystkich stron świata wydaje się absurdalne tylko do czasu. kiedy zaczynamy poznawać arkana alchemii i to z tej samej perspektywy. którą odkrył Carl Gustav Jung: modelu opisującego przemianę zachodzącą we wnętrzu alchemika. Bo właśnie tym jest prastara alchemia: metamodelem duchowego rozwoju. z którego czerpały później właściwie wszystkie religie współczesnego świata.

Według alchemików naszym duchowym rozwojem rządzą trzy kluczowe procesy: czernienie (nigredo) — stan zastany. to co nas blokuje. utrudnia życie i sprawia. że nie możemy być w pełni szczęśliwi; wybielenie (albedo) — proces czyszczenia. pozbywania się blokad. oparty na dwóch filarach: medytacji (meditatio) i pracy z własną wyobraźnią (imaginatio); wreszcie czerwie-nienie (rubedo) — gdy ciężki pierwiastek o niskiej wartości staje się złotem. bezcennym kruszcem duchowego rozkwitu.

Czy współcześnie i my możemy skorzystać z tego modelu? Czy można podążać duchową ścieżką bez potrzeby sięgania do jakiejkolwiek religii? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w tej właśnie książce.

Autor: Jarosław Gibas

Cena: 39.90

Jarosław Gibas: MP3


Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił

Kategoria: Powieści i opowiadania

Bogumił Korzyński rozpoczyna pracę w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus. Jest rok 1850. Siedem lat wcześniej świat odrzuca Horacego Wellsa i jego wynalazek – znieczulający eter – doprowadzając nieszczęsnego dentystę do szaleństwa i samobójczej śmierci. Dwa lata wcześniej pod kołami pociągu ginie Gustav Michaelis. bezskutecznie próbujący wprowadzić zasady aseptyki na sale porodowe. Szpital połowy XIX wieku wciąż spływa ropą. krwią i brudem. a najlepszym chirurgiem jest ten. który potrafi w jak najkrótszym czasie wykonać operację i nie zabić przy tym pacjenta.

Bogumił pragnie zostać ginekologiem i tym samym pomóc kobietom takim jak jego żona. która kolejny poród niemalże przypłaca życiem. Jednocześnie doktor zmaga się z własnymi demonami i przeszłością. o której ani żona. ani jej powszechnie szanowana rodzina lekarska nie mają

ISBN:

Cena: 9999

:


c spore zaciekawienie Ady i jej Dziewuch.

***

»Kalendarz z Dziewuchami« to wyjątkowo ciepła. pełna humoru opowieść o sile przyjaźni i miłości. O kobietach takich jak każda z nas. O naszych słabościach i o tym. co daje nam siłę. Jeżeli szukacie powieści. przy której będziecie się mogli odstresować i naładować akumulatory. to »Kalendarz z Dziewuchami« nadaje się do tego idealnie”.

Justyna Leśniewicz. Książko. miłości moja

***

„Adę i jej przyjaciółki poznajemy w dzień jej ślubu z Rośkiem. Powiedzieć. że to epicentrum chaosu. to mało. Ada i jej Dziewuchy przeżywają codziennie potyczki z rzeczywistością. wspierają się i podnoszą na duchu. To humorystyczna opowieść z cudownym. zapierającym dech w piersiach szkockim wątkiem. która jest wyjątkowo przyjemną ucieczką od wszystkiego”.

Magdalena Czmochowska. Booknięci

***

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Pełna humoru opowieść o babskiej przyjaźni i cieple domowego ogniska

Ada mogłaby śmiało nazwać siebie szczęściarą. Z kilku powodów. Pierwszy: świeżo poślubiony angielski małżonek zwany Rośkiem. zakochany w niej na zabój. Powód drugi: para domowych małolatów i rudy terierek Spajkuś. bez których nie wyobraża sobie życia. I wreszcie powód trzeci: Dziewuchy – czyli barwne grono najbliższych jej kobiet. Chociaż na co dzień przyjaciółki mieszkają w czterech różnych krajach. to kontaktują się regularnie. wykorzystując wszystkie zdobycze technologiczne.

W dniu ślubu w ręce Ady wpada koperta od tajemniczego nadawcy. który podpisuje się inicjałami „A.M.”. Treść wiadomości również nie jest jasna. Ada nie skupia się na tym przesadnie. bo ma na głowie cały dom. prawie zawsze pełen ludzi. Jednak w ciągu następnych kilku miesięcy przychodzą kolejne listy. wzbudzają

ISBN:

Cena: 9999

:czasy francuskie, doci ksiazki pdf, baztan trylogia, historia moich zębów, antygona tiresias, star wars gra lego, artur baniewicz, gogol nos, telegonia bzdura, stuhr youtube, idealny jak diabli pdf freedisc, bitwa o iwo jima, świst przekręt, videssos, radek rak baśń o wężowym sercu, o chłopcu który poszedł za tatą do auschwitz pdf…