Ramiona wagi

Ramiona wagi Kategoria: Historia i literatura faktu Praca sędziego to nie tylko satysfakcja z wymierzania sprawiedliwości i karania przestępców. Rzeczywistość nie jest czarno-biała. a każdy wyrok zostaje okupiony ciężarem odpowiedzialności. Zachowanie szacunku wobec prawa i wierność ideałom mimo zewnętrznych nacisków wystawiają na próbę głównego bohatera „Ramion Wagi”. Choć warunki historyczno-polityczne ulegają zmianom. wyzwania przed którymi…

Published by admin in5 maja 2020
Tagi: , , , , , ,

Ramiona wagi

Kategoria: Historia i literatura faktu

Praca sędziego to nie tylko satysfakcja z wymierzania sprawiedliwości i karania przestępców. Rzeczywistość nie jest czarno-biała. a każdy wyrok zostaje okupiony ciężarem odpowiedzialności. Zachowanie szacunku wobec prawa i wierność ideałom mimo zewnętrznych nacisków wystawiają na próbę głównego bohatera „Ramion Wagi”. Choć warunki historyczno-polityczne ulegają zmianom. wyzwania przed którymi staje sędzia są uniwersalne.

Dylematy moralne w pracy na sali rozpraw doskonale zna sam autor książki. Józef Musioł przez wiele lat pracował jako sędzia Sądu Najwyższego. obecnie przebywa w stanie spoczynku. Jego doświadczenia z pracy prawniczej posłużyły do stworzenia ciekawej narracji o jednym z najbardziej poważanych zawodów we współczesnym świecie.

 

 

 

 

Józef Musioł (ur. 1933) – doktor nauk prawnych. adwokat. sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczyn

Autor: Anna Onichimowska

Cena: 9.90

Anna Onichimowska: MP3


Pamiętnik inteligenta

Kategoria: Historia i literatura faktu

Producentem audiobooka jest PRL Studio.

Takiej książki jeszcze nie było: wspomnienia powstańca warszawskiego i aktora. panicza z dworu i dyrektora teatru. komedianta i inteligenta. Kilkadziesiąt lat XX-wiecznej polskiej historii. w której mieszają się melancholia i satyra. patriotyzm i kpina. okupacja hitlerowska. stalinizm i stan wojenny. A nade wszystko parada największych sław teatralnych – Kazimierza Dejmka i Leona Schillera. Elżbiety Barszczewskiej i Romana Wilhelmiego. Tadeusza Łomnickiego i Niny Andrycz – widzianych z bliska. opisanych bez pardonu. z ich tajemnicami. słabościami i kulisami ich sławy. W sumie: Polska wielka i śmieszna. Polacy wspaniali i mali. A refleksje zaskakująco współczesne.

Autor: Jerzy Rakowiecki

Cena: 22.90

Jerzy Rakowiecki: MP3


5 sekund do Io. Rebeliantka

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Kontynuacja losów Miki. bohaterki głośnego „5 sekund do Io”.

Nie milkną echa strzelaniny. do jakiej doszło w szkole dziewczyny. Policja prowadzi śledztwo. a Mika przeżywa ciężkie chwile wśród kolegów. którzy uważają. że skoro znała napastnika. mogła zapobiec tragedii. Na dodatek uczucie. które zakwitło między nią a Jankiem. napotyka pierwsze przeszkody. gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice chłopaka. Również w wirtualnym świecie jest niespokojnie – zbliża się premiera nowej interaktywnej gry rozgrywającej się na mroźnym księżycu Tytanie. która już przed premierą wzbudza euforię. ale i wątpliwości…

Czy Mika zdecyduje się po raz kolejny zanurzyć w wirtualnym świecie. by ocalić nie tylko siebie?

Autor: Małgorzata Warda

Cena: 14.90

Małgorzata Warda: MP3


uje się zadziwiająco zbieżny z tym. o czym była mowa wcześniej. Na bazie opowiedzianej właśnie historii pracuje się dalej – wyciąga wnioski. obnaża mechanizmy i uczy technik radzenia sobie w sytuacji podbramkowej. Są takie historie. Znają je trenerzy i coache. sportowcy i menedżerowie. pisarze i dziennikarze. których do współpracy namówił Marek Skała. W efekcie powstała książka lekka w formie. za to znacząca w treści. Czytaj ją. śmiej się i wyciągaj wnioski. Kiedyś mogą uratować Ci… No. powiedzmy – bardzo Ci pomóc w życiu i biznesie.

Kategoria: Autor

Marek Skała

ISBN: 978-83-283-5920-8

Cena: 23.90

978-83-283-5920-8: Rozdział 1. Historie kardynalne (7) 1.1. Historia pierwsza. Skąd ta dupa? (9) 1.2. Historia druga. Rzecz o historiach (12) 1.3. Historia trzecia. Dablju & dablju. czyli wranglery i węgiel! (15)Rozdział 2. Historie młodości durnej i chmurnej. czyli wylatywanie nad poziomy (19) 2.1. Historia pienińsk


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


wiele i wyjątkowo powściągliwie – co wcale nie powinno dziwić. Dlatego na podstawie udostępnionych mi. niepublikowanych dotąd dokumentów. [czasy te] opowiedziane są szczegółowo w niniejszej biografii”.

Ryszard Wolański

Kategoria: Autor

Ryszard Wolański

ISBN: 978-83-8194-022-1

Cena: 9999

978-83-8194-022-1:


Projekt Feniks. Powieść o IT. modelu DevOps i o tym. jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu

Kategoria: Ekonomia i biznes

Niech ktoś uprzątnie wreszcie ten popiół! Gdzieś tu musi być Feniks…

Bycie menedżerem w potężnej. lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo. co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz. Ale dzień. w którym nagle dowiadujesz się. że z pracy odeszli dwaj Twoi przełożeni. a Ty masz zająć gorący i niewygodny fotel wiceprezesa. naprawdę może przytłoczyć. Coś takiego spotkało właśnie Billa. bohatera tej niebanalnej opowieści.

Bill wcale nie chce zostać wiceprezesem. Wie. że każde potknięcie w tej roli będzie go kosztować utratę pracy. Wie też. że nie ma wyjścia – tylko od niego zależy. czy pracownicy dostaną pensje na czas i czy uda się wreszcie wdrożyć opóźniony. lecz kluczowy dla przyszłości firmy projekt Feniks. W poczuciu odpowiedzialności bierze się więc do pracy i… zmienia jej filozofię. Kto by się spodziewał. że dobrze funkcjonujący dział IT. który ułatwia komunikację i współpracę w całej firmie. może uwolnić tak potężną energię! Kto mógł przewidzieć. że dzięki wdrożeniu DevOps projekt Feniks wzleci tak wysoko!

Przeczytaj tę powieść. a zrozumiesz. jak ukryte mechanizmy mogą stymulować lub hamować firmę. To bezcenna wiedza. nie tylko dla członków działu IT…

„Projekt Feniks” to lektura obowiązkowa dla kierowników jednostek biznesowych i informatycznych. którzy zmagają się z rosnącą złożonością funkcjonowania działów IT.

Jim Whitehurst. prezes i CEO firmy Red Hat. Inc.

Autor: Gene Kim. Kevin Behr. George Spafford

Cena: 29.90

Gene Kim. Kevin Behr. George Spafford: MP3cywilizacje pozaeuropejskie, koralina pdf, jan brzechwa len, mistrz ciętej riposty pdf, carpe diem co oznacza, arlena witt książka pdf, górzyński paweł, jedz modl sie kochaj online, perska zmysłowość pdf, ballady i romanse opracowanie, emma i taylor bailey czy żyją, chwila czasu, metro 2033 epub, miłość perska co to znaczy, anatomia radiologiczna pdf, audiobook król maciuś pierwszy, rysio snajper, domcia doci, from blood and ash, zemsta sithow online, ukryte ciala…