Wirus

Wirus Kategoria: Powieści i opowiadania Posłuchaj wieczoru autorskiego Dariusza Bugalskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej – Klub Trójki Wywiad w Trójce: Dariusz Bugalski u Michała Nogasi w Radiowym Domu Kultury   To opowieść jak z bajki albo jak z „Imagine”: Polskę ogarnia epidemia miłości… Wyobraźcie sobie kraj mlekiem i miodem płynący. drugą Japonię i Szwajcarię…

Published by admin in16 listopada 2019
Tagi: , , ,

Wirus

Kategoria: Powieści i opowiadania

Posłuchaj wieczoru autorskiego Dariusza Bugalskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej – Klub Trójki

Wywiad w Trójce:
Dariusz Bugalski u Michała Nogasi w Radiowym Domu Kultury

 


To opowieść jak z bajki albo jak z „Imagine”:
Polskę ogarnia epidemia miłości…

Wyobraźcie sobie kraj mlekiem i miodem płynący. drugą Japonię i Szwajcarię w jednym. Kraj czterdziestu milionów zadowolonych obywateli. kraj raj w centrum sytej i spokojnej Europy.
To Polska.
Dziennikarz. król telewizji. o niebiańskim głosie. który hipnotyzuje kobiety i niemal dosłownie pozbawia je ubrania. a dosłownie tchu i wolnej woli.
Jego cień. producent telewizyjny opętany wizją programu. który zmieni oblicze ziemi. niekoniecznie tylko tej.
Światowej sławy szwedzka architektka polskiego pochodzenia. przybywająca do Warszawy. by zrealizować specjalne życzenie prezydenta…
Dopadnie ich wirus.
Epidemia miłości wybuchnie gwałtownie i…
Zniknie?

„Epidemie są w istocie sprawą zwyczajną. Kiedy wybuchają. ludzie powiadają: To nie potrwa długo. to zbyt głupie. Ale to nie przeszkadza im trwać”.

Albert Camus. „Dżuma”


„Gdyby wydarzenia w Polsce potoczyły się inaczej. czy zaatakowałby nas wirus wszechmiłości? Dariusz Bugalski proponuje rodakom dziwną terapię — czułą i zgryźliwą. Tę książkę czytałem. śmiejąc się. wzruszając i zgrzytając zębami!”

                                                                                                                                                                                                        Jerzy Sosnowski

„To nie jest rzecz dla leniwego czytelnika. Na pierwszy rzut oka political fiction. ale też moralitet. pełna ironii analiza ludzkich słabości. kpina z poradników. Nade wszystko jednak – gorzka refleksja nad „epidemiami” w życiu społecznym – nad ich źródłami oraz ludzką podatnością na manipulację”.

                                                                                                                                                                                                                             Prof. Wiesław Łukaszewski

„Książka Dariusza Bugalskiego jest przypowieścią. która zjawia się na rozstajach dróg. na skrzyżowaniu pomiędzy starą baśnią a nowym mitem. archaicznym patosem i językiem proroctwa a ironicznym dystansem. który nakazuje wziąć wszystko w cudzysłów. To rozdroże szczególne. pełne złudzeń oraz dawnych i nowych widm. Wymaga ono. jak cała nasza „postsekularna” epoka. czułej. subtelnej. lecz i bezpardonowej diagnozy. którą w tej książce na szczęście dostajemy”.

                                                                                                                                                                                                                                               Prof. Zbigniew Mikołejko


Autor: Dariusz Bugalski

Cena: 27.90

Dariusz Bugalski: MP3


Miasteczko Nonstead

Kategoria: Pozostałe

 

Młody brytyjski pisarz Nathaniel McCarnish ucieka przed swoją przeszłością. Ucieczka przywodzi go do Nonstead. zagubionego wśród lasów amerykańskiego miasteczka. które na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od tysięcy podobnych. W Nonstead bowiem całkiem przypadkowo Nathan przeżył najbardziej romantyczną przygodę w życiu i liczy. że wśród wspomnień znajdzie ukojenie. Tymczasem los krzyżuje jego ścieżki z kobietą. której córka rozmawia z nieziemską istotą. Radio odbiera audycje. których odebrać nie powinno. Gdzieś wśród drzew kryje się Samotnia – stara chata. którą wielokroć palono. a nadal stoi. Wnet Nathan przekonuje się. że wśród mgieł Nonstead czyha tajemnica. nieprzyjemna. śliska i złowroga. To. że wszyscy usilnie próbują o niej zapomnieć. w niczym nie pomaga. bo tajemnica lubi wyciągać łapy po przybyszów. Pazurzaste łapy.

Autor: Marcin Mortka

Cena: 9999

Marcin Mortka:


Letnicy 6. Historia Bodil. Opowiadanie erotyczne

Kategoria: Pozostałe

Dyrektor Bodil Eriksen zaszywa się sama w należącym do niej i jej brata Christiana domku letniskowym nad Morzem Północnym. żeby mieć trochę czasu na refleksję przed ślubem z wyrafinowanym Ibem. Wkrótce zjawia się tam Bue Ravn. bezczelny i zarazem atrakcyjny stolarz. który ma naprawić w domu kilka rzeczy. Kobieta uważa. że Bue zdecydowanie na zbyt wiele sobie pozwala. i pełna wzburzenia usiłuje go poskromić. Nie udaje jej się to. a konflikty między nimi przybierają na sile. Napięta atmosfera staje się niemalże nie do zniesienia i eksplozja jest już tylko kwestią czasu.

Mieszkańcy pięknych. dziedziczonych z pokolenia na pokolenie domków letniskowych pod Szarą Wydmą oddychają unoszącym się znad Morza Północnego powietrzem i rozkoszują się słońcem. tak samo jak od dawna miały w zwyczaju robić ich rodziny. Teraz jednak jest koniec lat sześćdziesiątych. W powietrzu czuć niepo

Autor: Line Kyed Knudsen

Cena: 9.99

Line Kyed Knudsen: MP3


do refleksji aforyzmów. Znajdujące się tutaj maksymy zostały napisane tak. by służyć jako przewodnik po życiu. Sprawdź. co Gracián ma do powiedzenia. i odkryj. jak dbać o to. by los Ci sprzyjał. Dowiedz się więcej na temat zalet ostrożności i rozwijania dobrego smaku. a także naucz się odmawiać. kiedy trzeba. Pozwól sobie wskazać bezcelowość narzekania i zdobądź wiedzę. która pozwoli Ci kontrolować własne namiętności. Baltasar Gracián chciał. by te pragmatyczne aforyzmy były wyzwaniem dla umysłu. Miał jednak świadomość tego. że tylko nieliczni będą potrafili zastosować je w praktyce.

Niniejsza książka jest interpretacją dzieła Baltasara Graciána. która znacząco różni się od wydanej wcześniej Sztuki doczesnej mądrości. Tłumaczenie na język angielski. wstęp oraz przypisy — Jeremy Robbins.

Kategoria: Autor

Baltasar Gracián

ISBN: 978-83-283-2339-1

Cena: 31.99

978-83-283-2339-1: MP3


Wszystko pod kontrolą. Gra w pracę i biznes zwany życiem

Kategoria: Poradniki

Wszystko pod kontrolą. Gra w pracę i biznes zwany życiem

Aby być efektywnym i uzyskać upragnione rezultaty. musisz działać. Sednem jest dokonywanie właściwych wyborów i ich skuteczna realizacja. Znanych jest wiele technik zarządzania czasem i poprawy produktywności. ale nie dają one podstawowego zrozumienia ani efektywnego modelu dynamiki tego procesu jako całości. Istnieje jednak spójna metoda. całościowa. a jednocześnie możliwa do zastosowania w dowolnym aspekcie życia i w dowolnej chwili. Obojętnie. czy jesteś prezesem korporacji. matką trójki dzieci. czy studentem kilku kierunków – możesz uniknąć niepotrzebnego stresu i niepowodzeń. Wystarczy zrozumieć. że trzeba szybko wprowadzić zmiany i zastosować GTD – metodę. dzięki której miliony ludzi odzyskało kontrolę nad swoim życiem i odniosło sukces.

Metoda Getting

Autor: Kristin Hannah

Cena: 42.90

Kristin Hannah: MP3


Virion. Tom 1. Zamek (Szermierz Natchniony)

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Gdy spotkał Achaję był już Szermierzem Natchnionym – bogiem miecza i wrakiem człowieka. Oto opowieść o tym jak stał się jednym i drugim.

Ucieczka spod cesarskiego topora wcale nie oznacza końca kłopotów. Szaleństwo osiąga apogeum a Tadia i Virion stają ramię w ramię do walki ze wspólnym wrogiem.

Gwiazda z ogonem przetacza się przez nieboskłon.

Świat się kończy. Nadchodzi czas wszechogarniającego zła. nieposkromionego chaosu i doszczętnego zniszczenia.

Autor: Andrzej Ziemiański

Cena: 49.90

Andrzej Ziemiański: MP3


ezentem podarowanym umierającemu mężczyźnie przez ukochaną kobietę…

Charlotte Lucas to pseudonym Wiebke Lorenz. Urodzona w Düsseldorfie. studiowała germanistykę. anglistykę i naukę komunikacji w Trierze. a obecnie mieszka w Hamburgu. Razem z siostrą. pod pseudonimem Anne Hertz. pisze bestsellerowe thrillery.

Fragment

– Często ci się to zdarza?

– Co?

– No. że tak ni stąd. ni zowąd się zakochujesz.

Jonathan musiał się ponownie roześmiać.

– Nie. nigdy! Naprawdę nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia. – Z rozbawieniem potrząsał głową. – Ale ta kobieta. ona miała w sobie coś… Ach. sam nie wiem. to przecież kompletnie porąbane.

– Lubię takie zwariowane historie.

– Ja właściwie nie. Do tej pory… – Umilkł zaskoczony i spojrzał wielkimi oczami na Leopolda.

– Co znowu?

– Sarasvati!

– A co ma z tym wspólnego ta wr

Kategoria: Powieści i opowiadania

Porywająco piękna powieść w klimacie Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes. o pewnym mężczyźnie. pewnej kobiecie i tym. co naprawdę ważne.

Co jest sensem twojego życia?

Jeśli Jonathan Grief kiedykolwiek znał odpowiedź na to pytanie. już dawno ją zapomniał.

Dla Hanny Marx sprawa jest prosta. Czerpać z życia pełnymi garściami. Cieszyć się tym. co tu i teraz. Ale niekiedy los stawia pod znakiem zapytania wszystko. w co wierzysz…

Jonathan Grief jest zamożnym właścicielem wydawnictwa. Pierwszego stycznia w drodze powrotnej z porannego joggingu znajduje na rączce swojego roweru torebkę. a w niej kalendarz ze wskazówkami na każdy dzień. takimi jak „Zjedz ciastko w Petit Café” lub po prostu adresem i godziną spotkania. Jonathan postanawia odnaleźć właściciela kalendarza i mu go zwrócić. udając się na najbliższe zaplanowane spotkanie. Nie ma pojęcia. że notes był ostatnim pr

:

Cena: 9999

:


Odległe brzegi

Kategoria: Powieści i opowiadania

Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu. dociera do nich. że ich związek się wypalił – stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacji. która jednak nie przynosi im szczęścia.

Choć każde z nich odnosi sukcesy zawodowe. to oboje odkrywają. że bez siebie nie będą mogli być szczęśliwi. Czy uda się na nowo rozpalić namiętność i poczuć miłość?

Kristin Hannah. przypomina nam o najcenniejszych darach. jakie dostajemy od życia: przyjaciołach. rodzinie. a także sile potrzebnej do dokonywania potrzebnych zmian… i odwadze do przebaczania.

„Kristin Hannah w piękny sposób ukazuje kobietę na rozdrożu. Szokuje czytelników determinacją Elizabeth Shore. która stara się zrozumieć swoją przeszłość i odnaleźć szczęście. Jest w tej książce prawda życiowa i wspaniała nauka. a wszystko opowiedziane śmiało. szczerze i z dużym poczuciem humoru. Ta opowieść na pewno wam się spodoba”. Adrianna Trigiani. autorka „Big Stone Gap”

Autor: Kristin Hannah

Cena: 42.90

Kristin Hannah: MP3miecz geralta z rivii, pójdę wszędzie z tobą, konwerter mobi na epub, romantowska anna, odkad, darmowe filmy na youtube lektor pl, after ocal mnie pdf chomikuj, szklarski przygody tomka, edward gniewek, czarny humor 2, wszystko czego wam nie powiedziałam, sapkowski mobi, miroslaw utta, wieza jaskolki, czarne wzgórza, artur więcek, a ja żem jej powiedziała audiobook, zbrodnia i kara epub, szczęście all inclusive, radecki łukasz…