Harib

Harib Kategoria: Historia i literatura faktu Rok 2011. W krajach Afryki Północnej wybuchają rewolucje. Przywódca Libii Muammar Kaddafi zostaje zamordowany. W kraju rozpoczyna się wojna domowa o schedę po obalonym dyktatorze. Polski korespondent Ron Harib. przebywający w tym czasie w Libii wraz z norweską ekipą telewizyjną. trafia w sam środek rewolucyjnych zamieszek. Seria dziwnych wypadków…

Published by admin in16 listopada 2019
Tagi: , , ,

Harib

Kategoria: Historia i literatura faktu

Rok 2011. W krajach Afryki Północnej wybuchają rewolucje. Przywódca Libii Muammar Kaddafi zostaje zamordowany. W kraju rozpoczyna się wojna domowa o schedę po obalonym dyktatorze.

Polski korespondent Ron Harib. przebywający w tym czasie w Libii wraz z norweską ekipą telewizyjną. trafia w sam środek rewolucyjnych zamieszek. Seria dziwnych wypadków stawia na drodze Hariba najpierw rosyjskich agentów. a następnie naród Tuaregów. który wiernie służył Kaddafiemu. W obozie Tuaregów Ron trafia na trop wywiezionych przez dyktatora z Libii pieniędzy i materiałów kompromitujących polityków z Europy i USA. Skarbów i dokumentów poszukują tajne służby Francji. USA. Rosji i… Polski. Tylko dotarcie do złota Kaddafiego przed wywiadami wielkich mocarstw może ocalić życie dziennikarza.

W poszukiwaniach pomaga Ronowi Tazerwalt. dziewczyna z tuareskiego plemienia Kel Adżdżar. która ma do wykonania tajną misję w Europie. Przeszłość Hariba też kryje tajemnicę nieznaną nawet jemu samemu…


Harib to nie tylko wielowątkowy polityczny thriller dobrze osadzony w realiach. to także fantastyczny fresk o kulturze i obyczajach Tuaregów. z piękną miłosną historią.

Wojciech Jagielski. korespondent. pisarz

Harib nie jest zwykłą powieścią szpiegowską. To ubrane w dynamiczną akcję. z pieczołowitą dbałością o szczegóły. studium rewolucji w Afryce Północnej oraz świata wielkiej polityki i finansów zawiera w sobie wiele kluczy. tematycznych i literackich. których odszukiwanie sprawi przyjemność inteligentnemu i wrażliwemu czytelnikowi.

Vincent V. Severski. pisarz

Nie sądzę. żebym się mylił: zapowiadam Wam Zdzisława A. Raczyńskiego – nową gwiazdę powieści sensacyjnej. Zdaje się na początku. że opisuje tu wydmy i miraże pustyni. sny i wspomnienia. a tymczasem chodzi o prawdziwe. tajemnicze i brutalne wypadki polityczne ze sceny międzynarodowej. Autor zna dobrze miejsca i ludzi. których opisuje; dzięki jego narracji lepiej też rozumiemy śmiertelnie niebezpieczną grę wywiadów. z której nie można się tak po prostu wypisać. A przy tym opowiada piękną historię miłosną. która zaczyna się pośród Tuaregów. wspaniałego. mało znanego ludu pustyni. Zakończenie tej historii każe nam wierzyć. że także nas. czytelników. Bóg stawia na drodze. w której jest jakiś sens i cel. nawet jeśli dziś nie potrafimy go zrozumieć.

Marek Ostrowski. komentator tygodnika „Polityka” i TVN Biznes i Świat

Nie wiem. ile z tego. co napisał Zdzisław A. Raczyński. jest prawdą. Zapewne spora część. Wiem jednak. że czyta się to świetnie. a dziennikarska przeszłość autora jedynie dodaje książce koloru i smaku.

Bartosz Węglarczyk. dziennikarz

Autor: Zdzisław A. Raczyński

Cena: 39.90

Zdzisław A. Raczyński: MP3


buła tej sagi rodzinnej dzieje się na Podlasiu. a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

W przygotowaniu drugi tom. „Gabrynia”.

Kategoria: Autor

Ewa Szymańska

ISBN: 978-83-8194-189-1

Cena: 9999

978-83-8194-189-1:


buła tej sagi rodzinnej dzieje się na Podlasiu. a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

W przygotowaniu drugi tom. „Gabrynia”.

Kategoria: Autor

Ewa Szymańska

ISBN: 978-83-8194-189-1

Cena: 9999

978-83-8194-189-1:


Imperium grzechu

Kategoria: Pozostałe

Jeśli chodzi o Keirę Kilgore. nic nie jest racjonalne. To kobieta silna i niezależna. ale nie ma prawa decydować o swoim ciele i swoim losie. Należy do tyrana. najgroźniejszego mężczyzny w Nowym Orleanie. Jeszcze niedawno nienawidziła go z całego swojego niepokornego serca. a dziś jest gotowa zabijać w jego obronie. Zamach. który o mało nie pozbawił obojga życia. uzmysłowił Keirze. jak bardzo kocha potwora. I że dla niego sama może stać się bestią.

Lachlan Mount. niekwestionowany władca miasta. zdaje sobie sprawę. że zdobył niezwykłą kobietę. Keira jest jego własnością. ale także jego królową. Dla niej jest gotów na wszystko. Co należy rozumieć bardzo dosłownie. gdy mowa o Lachlanie – człowieku. który w swojej żelaznej pięści skupił całą władzę i który popełnił chyba wszystkie możliwe zbrodnie.

Trzeci. ostatni tom tej niesamowitej historii opowiada o kolejnych dramatycznych wydarzeniach

Autor: Antoine de Saint-Exupery

Cena: 17.90

Antoine de Saint-Exupery: MP3kobiety witkacego, dary anioła 3 pdf, smutno mi boże pdf, saga rodu forsyte ów online, philips multicooker hd3037/70 przepisy, green witch, permission po polsku, aleksander dumas trzej muszkieterowie, niania potrzebna od zaraz, trójkąt łopatkowo czworoboczny, żuraw przymasztowy, grube wióry, jurajski park lego, stephanie plum 20, czapka niewidka, sekrety po zmierzchu, witriol, dobry omen…