Tajemnica z Auschwitz

Tajemnica z Auschwitz Kategoria: Historia i literatura faktu Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu. kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz. Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena. którą można zapłacić za Polskę? Stefania Stawowy doświadczyła…

Published by admin in1 listopada 2019
Tagi: , , , , ,

Tajemnica z Auschwitz

Kategoria: Historia i literatura faktu

Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu. kryje się tajemnica.

Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz.

Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem?

Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem a jednak zasłużonym patriotą?

Jaka jest najwyższa cena. którą można zapłacić za Polskę?

Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK. trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara „męskiej” wojny. sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki. place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód. selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią. Paniczny strach o dzieci. wyrzuty sumienia i ból.

A jednak przetrwała. Przeszła przez piekło Auschwitz. Ravensbrück. Flossenbürg. Przeżyła „marsz śmierci” do Zwodau. Duża w tym zasługa Jürgena – strażnika-esesmana. który jak ona zostawił w domu dwie małe córeczki. To. co ich połączyło. to jeszcze przyjaźń czy już miłość.

Tego nie napisał żaden scenarzysta. tę historię napisało życie.

Pragnę by świat zrozumiał. że prawdziwymi bohaterami nie zawsze są ci. stawiani na cokołach. My kobiety. zazwyczaj ciche i skromne. wspierające mężczyzn na frontach ich życiowej walki. aktorki drugiego planu. wielokrotnie płaciłyśmy najwyższą cenę za sławę naszych ojców. mężów i synów.

Ewa

Autor: Nina Majewska-Brown

Cena: 39.90

Nina Majewska-Brown: MP3


3-8117-053-6

Kategoria: Ilosc_stron

Wydawnictwo: Rok_wydania

Cena:

Rok_wydania: 1


Nero

Kategoria: Pozostałe

Nero ma władzę.

Dla Nero. króla Legacy Prep. Elle jest tylko zadaniem do wykonania – jego przepustką do mafijnych szeregów i szansą na zdobycie uznania w oczach własnego ojca. Chłopak nigdy nie znał takiej dziewczyny jak ona. Jedyne panny. które kiedykolwiek zaprzątały jego myśli. to te. które wskakiwały mu do łóżka. I to wtedy. kiedy mówił im. że mają to zrobić.

Elle się boi.

Dla Elle Nero był tylko ciekawym zjawiskiem. które lubiła podziwiać z daleka. Obserwowała go jak film. na którego oglądanie nie miała czasu. Jej codzienna rzeczywistość była walką o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnienie ochrony najbliższej przyjaciółce. Chloe.

Zły czas. złe miejsce.

Kiedy Elle przez przypadek staje się świadkiem porachunków mafijnych. drogi jej i Nero w końcu się przecinają. Chłopak musi się dowiedzieć. co dokładnie widziała tamtego wieczoru. I lepiej. żeby dziewczyna powiedziała to. co on chce usłyszeć. bo w przeciwnym razie może nie doczekać swoich kolejnych urodzin.

Autor: Sarah Brianne

Cena: 17.90

Sarah Brianne: MP3


ej walki … To pierwszy tom serii Sagi o Wikingach.

Kategoria: Autor

Daniel Komorowski

ISBN: 978-91-7903-745-1

Cena: 9999

978-91-7903-745-1:droga, z której się nie wraca pdf, pod powieszchnią, czy wojna jest dla dziewczyn audiobook, repetytorium ósmoklasisty angielski pdf, francis fukuyama koniec historii pdf, danuta adamska-rutkowska, oszukana link, wiedźmin audiobook mp3, bogactwo narodów, stary człowiek i morze tekst do wydrukowania, after. płomień pod moją skórą before, star carrier 8, faraon audiobook, potwór zabijający wzrokiem, kuszenie losu, marta kisiel pierwsze słowo, jan winczorek, biblia lektor, aminata siła miłości, tysiąc i jedna noc 28, zawżdy, doktor sen pdf, glus…