Czternaście dni Honoraty

Czternaście dni Honoraty Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy   Kryminalna przygoda nad Bałtykiem! Morza szum z ironią i groteską na horyzoncie… Honorata wyrusza w podróż. Chce uciec od dawno niewidzianego przyjaciela. który nagle pojawia się w jej życiu. Niestety. to ucieczka pozorna. gdyż mężczyzna wciąż jest obecny w jej myślach. Na domiar złego Honorata wplątuje…

Published by admin in23 sierpnia 2019
Tagi: , , , ,

Czternaście dni Honoraty

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

 

Kryminalna przygoda nad Bałtykiem! Morza szum z ironią i groteską na horyzoncie…

Honorata wyrusza w podróż. Chce uciec od dawno niewidzianego przyjaciela. który nagle pojawia się w jej życiu. Niestety. to ucieczka pozorna. gdyż mężczyzna wciąż jest obecny w jej myślach. Na domiar złego Honorata wplątuje się w historię rodem z Hitchcocka…

Dotychczas żyła w stagnacji. bo inaczej nie chciała i nie potrafiła. ale dwa tygodnie spędzone w Jastrzębiej Górze powodują niespodziewany zwrot w jej życiu.

Taka kryminalna przygoda nad Bałtykiem mogła przydarzyć się każdemu. ale w wykonaniu Honoraty. obdarzonej nadopiekuńczą córką i nadwagą. przeradza się w osobliwą. pełną humoru opowieść.

Ta historia pokazuje. że matki i córki tworzą najlepsze duety! A w małych miastach zdarzają się wielkie zbrodnie…

Autor: Elżbieta Wojnarowska

Cena: 29.99

Elżbieta Wojnarowska: MP3


Towarzyszka Panienka

Kategoria: Biografie i dzienniki

„Towarzyszka Panienka” to autoironiczna opowieść o dorastaniu w cieniu znanego ojca. Pełna specyficznego poczucia humoru. dystansu. ale przede wszystkim wnikliwych obserwacji świata. do którego niewielu z nas miało dostęp.
Jak pisze Monika Jaruzelska w rozdziale wstępnym:
„Nie ma w mojej książce etosu ani patosu. każdy. kto spodziewa się gloryfikacji czy też politycznych uzasadnień. do których winna być zobowiązana córka „komunistycznego dyktatora”. może poczuć się rozczarowany. To jest opowieść o normalnej rodzinie. choć uwikłanej historycznie. Napisana z perspektywy najpierw dziecka. potem dziewczyny. a na końcu dojrzałej kobiety. Z dystansem i ironią. choć bardzo szczerze”.

Autor: Monika Jaruzelska

Cena: 34.90

Monika Jaruzelska: MP3


Maria Skłodowska-Curie

Kategoria: Biografie i dzienniki

Kobieta spoglądająca z uwagą na probówkę zawierającą rad – to zdjęcie obiegło świat i utrwaliło dla potomności Marię Skłodowską-Curie jako wielką damę fizyki. symbol kobiety-naukowca.

Laurent Lemire przedstawia historię Polki przybyłej do Francji w 1891 roku. dwukrotnej laureatki nagrody Nobla. która poświęciła życie ukochanej dziedzinie badań. Autor nie kreśli jednak suchego portretu uczonej; poświęca wiele miejsca osobistym losom „Madame Curie”: jej miłości do męża Piotra i dzieci oraz „skandalizującemu” związkowi z Paulem Langevin.

Laurent Lemire jest dziennikarzem „Le Nouvel Observateur” i kanału telewizyjnego Histoire.

Autor: Laurent Lemire

Cena: 29.90

Laurent Lemire: MP3


Pustelnik

Kategoria: Pozostałe

Tytułowy bohater to profesor Medard Hruda. który po podróżowaniu po całym świecie osiadł w puszczy wołyńskiej. Tam leczy okoliczną prostą ludność i jednocześnie obraca się w środowisku osób wysoko postawionych. Wśród nich jest księżna Bożenna. którą profesor namawia do przeznaczenia części majątku na cele charytatywne. Pomysł ten nie podoba się jej mężowi. który uważa społeczne zaangażowanie żony za fanaberię. Jednak w obliczu wojny postawa księżnej ostatecznie wygrywa.

Helena Mniszkówna (1878-1943) – polska powieściopisarka. autorka romansów z życia wyższych sfer. W ciągu trzydziestu lat aktywności twórczej wydała ponad dwadzieścia książek o miłości.

Autor: Helena Mniszkówna

Cena: 19.99

Helena Mniszkówna: MP3


Horyzonty uczuć

Kategoria: Powieści i opowiadania

Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza. co przyniesie nadchodzące lato. Przyjazd wyjątkowych gości sprawi bowiem. że te wakacje będą inne niż wszystkie do tej pory. Iwona. Zoja. Aldona zmagają się z problemami życiowymi i niezrealizowanymi marzeniami. Ryszard zjawia się w pensjonacie z wnuczkiem Antosiem. ale szybko wychodzi na jaw. że wcale nie jest spokrewniony z chłopcem. Dorota i Piotr zaś to młode małżeństwo. które wskutek niedawnej tragedii przeżywa poważny kryzys. Dwa tygodnie pełne słońca. morza i nieoczekiwanych wydarzeń na zawsze zmieniają życie ludzi. którzy spotkali się przez przypadek…

 

„Zoja czuła się dziwnie. jakby jej czegoś brakowało. Była przyzwyczajona do dnia wypełnionego obowiązkami. nawet podczas urlopu. A teraz leżała beztrosko na plaży i wystawiała twarz do słońca. Telefon komórkowy zostawiła w pensjonacie. Był wyłąc

ISBN: 978-83-7927-607-3

Cena: 9999

978-83-7927-607-3:


Czas na Mindfulness

Kategoria: Poradniki

Doskonały dla początkujących i zaawansowanych trening Mindfulness. Zawiera krótkie wprowadzenie teoretyczne oraz zestaw jedenastu niezależnych ćwiczeń do samodzielnego stosowania (łącznie 122 minuty nagrania). Poprawia rownowagę psychiczną. uważność i koncentrację. Relaksuje. ułatwia utrzymanie organizmu w stanie homeostazy. Trening przeznaczony do codziennej pracy z własnym organizmem.

Autor: dr Sylwester Kowalski

Cena: 32.00

dr Sylwester Kowalski: MP3


Just Cause

Kategoria: Pozostałe

A noble pursuit. A deadly result.Reporter Matt Cowart has seen this before. a letter from a Death Row inmate pleading innocence. Sure. they’re all innocent. Young girls are raping and killing themselves all the time. But the more Cowart digs into the case of Robert Earl Ferguson. the more he believes that. as a black man. Ferguson is a victim of hate and prejudice. and that the wrong man is going to be executed.Cowart lets fly a series of hard-hitting investigative articles that ultimately not only free Ferguson. but win Cowart a Pulitzer. He’s a hero. a celebrity. a big-hearted guy — who has unwittingly set in motion a scenario of horror and death….

Autor: John Katzenbach

Cena: 56.90

John Katzenbach: MP3nauka o administracji, na skraju załamania paris, kajko i kokosz lektura pdf, gory miedzy nami, bon czy ton savoir-vivre dla dzieci, siostra słońca pdf, praca głęboka, fajeczka znak, słodkie rozkosze pdf, zeżrą, drugi sen, miecz z minecrafta, wichrowe wzgórza pdf, na granicy zmysłów, tigan, wyjście z alkoholizmu, stary człowiek i morze darmowy ebook, hezjod teogonia pdf…