Listy na wyczerpanym papierze

Listy na wyczerpanym papierze Kategoria: Historia i literatura faktu On – dystyngowany starszy pan. geniusz słowa. liryczny humorysta. Ona – piękna. młoda i trochę szalona. Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. Rządzą wyobraźnią milionów wrażliwców. Ich piosenki zna cała Polska. Ale nikt nie zna dziejów ich wzajemnego uczucia. romansu przez lata ukrywanego. burzliwego. dramatycznego i wzruszającego…

Published by admin in4 czerwca 2019
Tagi: , , , , , ,

Listy na wyczerpanym papierze

Kategoria: Historia i literatura faktu

On – dystyngowany starszy pan. geniusz słowa. liryczny humorysta. Ona – piękna. młoda i trochę szalona. Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. Rządzą wyobraźnią milionów wrażliwców. Ich piosenki zna cała Polska. Ale nikt nie zna dziejów ich wzajemnego uczucia. romansu przez lata ukrywanego. burzliwego. dramatycznego i wzruszającego jak ich wiersze. Miłosne listy Jeremiego i Agnieszki zdejmują zasłonę z tego uczucia i ukazują całe jego piękno.

„Trafił swój na swego. Takie talenty. takie urody. takie inteligencje i takie poczucia humoru zdarzają się raz na sto lat! Obydwoje byli dziećmi szczęścia obdarzonymi przez los więcej niż talentem. Geniuszem. Czyli kłopotem. Ich uczucie nie służyło nikomu oprócz nas. czytelników. Ale z tej dziwnej miłości powstały najpiękniejsze piosenki. W tych piosenkach i w listach ich uczucie żyje do dziś” – MAGDA UMER

Listy na wyczerpanym papierze

„On zakochał się od pierwszego spojrzenia. Wpadł po uszy. Po jej uszy. które darzył uczuciem szczególnym. Nie ukrywał tego. niczego nie kombinował. Po prostu przytrafiło się szczęście i nieszczęście jednoczenie – zakochał się w skomplikowanej dziewczynie.

Ona na początku nie bardzo wiedziała. o co jej chodzi. Uwiodła go z przyzwyczajenia jak niejednego. Znała wszystko. co napisał. wychowała się na jego audycjach radiowych – „Pokrzywach nad Brdą” i „Eterku”. Kochała jego piosenki. Zaczęła romansować „na lipę”.
Najpierw zakochała się w jego listach. Dopiero potem – w nim samym.

I do dzisiaj niejedna moda (albo nawet i stara) dziewczyna i niejeden młody (albo nawet i stary) chłopak. kochając się w sobie. słuchają tamtych piosenek; jakby napisanych tylko dla nich i dopiero co. a nie przed wielu laty.”
Magda Umer


Autor: Agnieszka Osiecka. Jeremi Przybora

Cena: 26.90

Agnieszka Osiecka. Jeremi Przybora: MP3


Echo w płomieniach

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Jazda autostopem może być niebezpieczna. A czekanie na okazję w prażącym słońcu Teksasu nie należy do przyjemności. Nagrodą może być jednak piękna kobieta w białym cadillacu.

Mąż Carmen Greer za kilka dni wyjdzie z więzienia i będzie chciał ją zabić. Zdesperowana kobieta nie widzi innego sposobu na powstrzymanie go niż ten najbardziej oczywisty i prosi Jacka Reachera i pomoc w pozbyciu się męża.

Jeśli były oficer żandarmerii wojskowej się w to zaangażuje. zostanie wplątani w spiralę zbrodni i kłamstw sięgających daleko w przeszłość. A na to zupełnie nie ma ochoty.

Autor: Lee Child

Cena: 16.90

Lee Child: MP3


Złączeni obowiązkiem

Kategoria: Pozostałe

Drugi tom serii mafijnej. która wzbudziła uwielbienie wśród polskich czytelniczek.

Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz. kiedy mężczyzna ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii. będzie potrzebował nowej żony. Do tej roli została wybrana Valentina.

Nie była ona już panną. a wdową. Jednak nikt nie wiedział. że jej pierwsze małżeństwo było czystą fikcją. Gdy Valentina skończyła osiemnaście lat. zgodziła się poślubić Antonia. żeby pomóc mu zataić pewną prawdę. Mężczyzna był gejem i kochał kogoś spoza rodziny mafijnej. Nawet po jego śmierci Valentina utrzymała ten fakt w tajemnicy. nie tylko po to. by zachować godność zmarłego człowieka. ale również. by chronić siebie samą. I teraz gdy ma poślubić Dantego. szybko może wyjść na jaw. że jej małżeństwo z Antonio nigdy nie zostało skonsumowane.

ISBN: 978-83-272-6983-6

Cena: 9999

978-83-272-6983-6:


Skalpel

Kategoria: Pozostałe

Koszmar. który miał się skończyć na zawsze. powraca z podwójną mocą. Przed rokiem Jane Rizzoli doprowadziła do aresztowania psychopatycznego mordercy – Chirurga – który za cel obierał samotne kobiety. Teraz zostaje wezwana do niewielkiej miejscowości pod Bostonem. aby przyjrzeć się sprawie. która łudząco przypomina zabójstwa Chirurga. Jej domniemany sprawca jest jednak pilnie strzeżony. Czy aby na pewno? Może kraty więzienia nie są tak mocne. by oprzeć się skalpelowi psychopaty?

Okazuje się. że w ciągu roku Chirurg stał się postacią kultową. Jedni prowadzą badania nad jego psychiką. inni darzą go niezdrowym podziwem. Czy wśród tych drugich znalazł się ktoś. kto został jego uczniem?

Autor: Tess Gerritsen

Cena: 20.90

Tess Gerritsen: MP3spalony andrzej iwan, akademia wampirów online film, exodus co to znaczy, antoni kolek, czasopismo egzorcysta, obietnica mroku, hanna kotwicka, łysek z pokładu idy audiobook, dziedzic smoka, okrutne pragnienie, kazimierz przerwa tetmajer evviva l arte, diabel wcielony, zasada przejrzystości, atlas zbuntowany, magazyn ksiązki, manwhore pdf, pan perfekcyjny pdf, dzieje tristana i izoldy książka, czy myśli samobójcze to grzech, nieczyste zagranie, platon idea, wiedzmin 1 czesc…