Upiór

Upiór Kategoria: Powieści i opowiadania Wojna jest wojną. ale nikt nie orzekł. żeby z jej powodu ludzie przestali żyć swoimi problemami – to słowa jednego z bohaterów powieści Leonarda. Patrząc na losy ludzi uwikłanych w wydarzenia drugiej wojny światowej. trudno odmówić owym słowom słuszności. W środowisku amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w Wielkiej Brytanii największe emocje…

Published by admin in21 lutego 2019
Tagi: , , , , , ,

Upiór

Kategoria: Powieści i opowiadania

Wojna jest wojną. ale nikt nie orzekł. żeby z jej powodu ludzie przestali żyć swoimi problemami – to słowa jednego z bohaterów powieści Leonarda. Patrząc na losy ludzi uwikłanych w wydarzenia drugiej wojny światowej. trudno odmówić owym słowom słuszności. W środowisku amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w Wielkiej Brytanii największe emocje budzi kwestia wyboru głównodowodzącego operacją inwazji Europy. W tym samym czasie problemem angielskich dam staje się fakt. że londyńskie salony mody szyją wyłącznie wojskowe mundury. paryskie zajęte są przez Niemców. a zza Oceanu sprowadza się tylko broń i żywność. Wojna to także dylematy tych. którzy w imię pomszczenia śmierci setek niewinnych ludzi. mogą sami stać się mordercami. To również łzy matek drżących o każdy dzień. który ich synowie spędzają walcząc na obcych frontach. To czas. w którym o zyskach i stratach decyduje historia.

„U

275105: 102.90

Cena:

102.90:


e i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów. z których pochodzi.

Ludwik Marian Kurnatowski (1868-1940) – polski pisarz. wysoki urzędnik Policji Państwowej. Karierę śledczego zaczął jeszcze przed I wojną światową. kierując Kancelarią Urzędu Śledczego w Warszawie. Podczas I wojny światowej służył w policji moskiewskiej. Po odzyskaniu niepodległości wrócił do Warszawy. gdzie pełnił funkcję nadkomisarza i zastępcy naczelnika Urzędu Śledczego. W międzywojniu prowadził wiele znanych spraw kryminalnych. Z jego udziałem rozbito kilka lokalnych gangów. Swoje wspomnienia z pracy w policji zebrał i opublikował na początku lat 30. XX wieku. Jego opowiadania oparte na faktach ukazywały się także w prasie. Zmarł 23 stycznia 1940 roku. spoczywa na Powązkach w Warszawie.

Kategoria: Autor

Lu

:

Cena: 15.00

: MP3


można przejść obok niej obojętnie!” – Aleksandra Szoć. stanzaczytany.blogspot.com

Kategoria: Autor

Anna Dąbrowska

ISBN: 978-83-8194-423-6

Cena: 9999

978-83-8194-423-6:sezon burz pdf, alicja radej, ksiezniczka lodu, poradnik sekiro, portret doriana graya audiobook, powerpoint 2010 pobierz, mantykora harry potter, christiane f. życie mimo wszystko chomikuj, gta 5 statek kosmiczny, uwikłani na zawsze pdf, anna talaga, wierszów, chyłka zaginięcie youtube, ponad wszystko książka pdf, licentious, wielka ucieczka dziadka, onet. p, edukacja w cukrzycy, chłopaki nie płaczą gra, michalina wisłocka życiorys, w imię wyższych racji…