Village

Village Kategoria: Pozostałe A short story from one of the country’s most-acclaimed and popular novelists James Lee Burke’s story collection. Jesus Out to Sea. Autor: James Lee Burke Cena: 8.90 James Lee Burke: MP3 Historia wilków Kategoria: Powieści i opowiadania Dorastanie może być trudne i bolesne. zwłaszcza w świecie. który z każdej strony odrzuca młodego…

Published by admin in13 stycznia 2019
Tagi: , , , , ,

Village

Kategoria: Pozostałe

A short story from one of the country’s most-acclaimed and popular novelists James Lee Burke’s story collection. Jesus Out to Sea.

Autor: James Lee Burke

Cena: 8.90

James Lee Burke: MP3


Historia wilków

Kategoria: Powieści i opowiadania

Dorastanie może być trudne i bolesne. zwłaszcza w świecie. który z każdej strony odrzuca młodego człowieka. Co by było. gdyby czternastoletnia Madeline zwana Lindą wychowała się w normalnej rodzinie. dobrze znała swoich rodziców i miała pewność. że jest dla nich najważniejsza na świecie? A gdyby w szkole znalazła bratnią duszę wśród rówieśników i mądrego mentora wśród nauczycieli? Wreszcie. co by było. gdyby do domu po drugiej stronie jeziora wprowadziła się zwykła rodzina?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania muszą pozostać nieoczywiste. Rodzice dziewczyny. buntując się przeciw systemowi. wychowywali ją w komunie. lecz nie poświęcili jej wystarczająco dużo uwagi i uczuć. Rówieśnicy w szkole konsekwentnie Lindę odrzucali i dręczyli w nieprzyjemny sposób. Kiedy więc w domu po drugiej stronie jeziora zamieszkali nowi sąsiedzi. którzy od początku okazali jej sympatię i akceptację. Linda poczuła się. jakby od zawsze była jedną z nich. Wkrótce zaczęła opiekować się ich synkiem – czteroletnim Paulem. Gdy dziewczyna zapragnęła utwierdzić się w przekonaniu. że nareszcie znalazła swoje miejsce. okazało się. że musi zmierzyć się z czymś mocno osobliwym. stanąć twarz w twarz z tajemnicą i dokonać wyboru. którego konsekwencje będą dla niej nie do przewidzenia.

Powieść Historia wilków znalazła się w finałowej szóstce Nagrody Bookera 2017. czyli najbardziej prestiżowej nagrodzie literackiej w Wielkiej Brytanii. Ta z pozoru prosta historia rozwija się w wiele różnych wątków. opisanych oszczędnym. precyzyjnym językiem. To opowieść. która toczy się spokojnym biegiem nizinnej rzeki. niepokojąco wciąga. wytrąca z równowagi i pozostawia w stanie emocjonalnego niedosytu. Czytając ją. dowiesz się. jak na życie dorosłej kobiety wpływają nie do końca świadome wybory. których dokonywała jako odtrącona nastolatka. Wystarczy jeden rok. aby wszystko zmieniło się – nieodwracalnie…

Najważniejsze słowa pozostaną niewypowiedziane.

 

„Nigdy jeszcze nie spotkałem się z pierwszą powieścią. która byłaby tak wyborna. poetycka. złożona i rozdzierająco piękna.”

T. C. Boyle. autor The Harder They Come

„Nie sposób się oderwać. Historia wilków naprawdę się wyróżnia.”

„Sunday Telegraph”

„Pisarstwo Fridlund jest tak żywe… Pozwala odczuć opisywane miejsca w niezwykły sposób.”

„Daily Mail”

 

 

Olga Kowalska. Wielki Buk:  „Historia wilków” to opowieść diabelnie niepokojąca. drażniąca niemal wszystkie nerwy

 

Krótka Przerwa:  „Historia wilków” najlepszą książką pierwszego półrocza 2019

 

Marcin Okoniewski. Okoń w sieci: „Historia wilków” ma skłaniać do refleksji. Rzeczy niewypowiedziane niepokoją nas najbardziej

 

Autor: Emily Fridlund

Cena: 23.90

Emily Fridlund: MP3


może odmienić jego życie. Przyjemności!

Tony Alessandra. autor książki People Smart in business i założyciel oraz CVO firmy Assessments 24×7

Jeden z najwybitniejszych autorów zajmujących się kwestią samodoskonalenia teraz postanowił skupić swoją energię i potencjał intelektualny na bodaj najważniejszym temacie. z którym człowiek musi się zmierzyć. aby zyskać kontrolę nad własnym życiem – czyli na zarządzaniu czasem. (…) Na każdej stronie znaleźć można całe mnóstwo przełomowych pomysłów. Uwierz mi. że odtąd już do końca życia będziesz trzymać tę książkę pod ręką.

Vic Conant. prezes Nightingale-Conant

Niesamowicie błyskotliwy pomysł: podzielić czas na dziesięć priorytetów. a następnie podpowiedzieć. jak można zwiększać efektywność. koncen

Kategoria: Ekonomia i biznes

Przełomowa książka autora bestsellera Zjedz tę żabę! przedstawia wyjątkowy pomysł na to. CZYM i KIEDY należy się zajmować. a także metodę zarządzania najróżniejszymi szczegółami naszego życia.

Jakość naszego życia w dużej mierze zależy od tego. jak sobie radzimy z zarządzaniem czasem. Zarządzanie czasem to w istocie zarządzanie człowiekiem. zarządzanie życiem. To zarządzanie sobą. Jeśli nie mamy pełnej kontroli nad własnym czasem. to ciężko będzie nam kontrolować inne dziedziny naszego życia osobistego i zawodowego. Czasami nie bardzo wiemy. co robić. a pewnych rzeczy nie udaje nam się załatwić. Dlaczego? Ponieważ moment zdaje się nie być właściwy.

W książce Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia między

ISBN: 978-83-268-3360-1

Cena: 9999

978-83-268-3360-1:


polityka PSL-u lub wójta i księdza z popularnego serialu. A co z kobietami?

Kategoria: Autor

Agnieszka Pajączkowska. Aleksandra Zbroja

ISBN: 978-83-7976-144-9

Cena: 9999

978-83-7976-144-9:


Grube wióry

Kategoria: Poradniki

Rafał Pacześ żyje z rozśmieszania ludzi. Jest jednym z najpopularniejszych polskich stand-uperów.
Jego występy na YouTubie mają 50 milionów wyświetleń. Jako jedyny polski komik zapełnił katowicki Spodek!
ASZdziennik napisał o nim. że „umiłował sobie paździerze polskiej codzienności i piętnuje je ze swoistym brutalnym wdziękiem”. a jego twórczość to „solidna dawka lekarstwa na naszą kochaną polską codzienność”.
Ale debiutancka powieść Rafała Paczesia to znacznie więcej niż beka z polskiej rzeczywistości.
„Grube wióry” to opowieść o kasacyjnym piciu. złych kobietach. jeszcze gorszych mężczyznach. tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków. Ale Pacześ napisał przede wszystkim brawurową. niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach. O tym. jak trudno jest im dojrzeć i przezwyc

:

Cena: 21.90

:


Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści. które podbiją internet

Kategoria: Poradniki

Naucz się zasad jak profesjonalista. aby móc je łamać jak artysta

Pablo Picasso

Dobrych tekstów się nie pisze. Dobre teksty się projektuje.

Najpierw trzeba zbudować solidną konstrukcję. a potem umiejętnie wypełnić ją treścią. Jeśli piszesz do internetu. w grę wchodzą dodatkowo wymagania Google i zwyczaje niecierpliwych czytelników. Jak to wszystko pogodzić? Przeczytaj tę książkę. a będziesz wiedział.

Krok po kroku poprowadzi Cię ona przez narzędzia i strategie przydatne na każdym etapie projektowania tekstu – od przygotowań. poprzez tworzenie konturów. ich wypełnianie. wywoływanie efektów specjalnych i tworzenie efektownych form. aż po polerowanie całości. Na końcu znajdziesz też część poświęconą odkrywaniu i rozwijaniu własnych atutów pisarskich. Bo zasady nie są po to. żebyś je znał i stosował dla idei. ale po to. żebyś spośród nich wybierał te. dzięki którym mocniej zabrzmi Twój niepowtarzalny. przyciągający czytelników głos.

Projektując ten poradnik. kierowałam się konfucjańską zasadą: „Powiedz mi. a zapomnę. Pokaż mi. a zapamiętam. Pozwól mi zrobić. a zrozumiem”. Chcę. żebyś zapamiętał i zrozumiał. dlatego zadbałam nie tylko o to. by przekazać Ci jak najwięcej informacji. lecz także o przykłady. ćwiczenia z rozwiązaniami i ze wskazówkami. a nawet mapy myśli. które pomogą Ci w powtórkach. Mam nadzieję. że ta książka stanie się wiernym towarzyszem Twoich pisarskich poszukiwań.

Autorka

Autor: Ewa Szczepaniak

Cena: 29.90

Ewa Szczepaniak: MP3ochrona osób i mienia książka pdf, rumun goni za happy endem, bogini słowian połabskich, freddie mercury zeby, wiedźmin opowiadania kolejność, pavetta wiedzmin, dieta ewy dąbrowskiej pdf, adam kraft, al capone książka, vi keeland naga prawda, dziwne losy jane eyre, dokonuje zwiadu, wszechświaty równoległe michio kaku, karol brzozowski, pandemia zabójczej grypy, lot 202 mróz, rosyjski fiszki, królestwo twardoch chomikuj, codzienne rytuały, wszytskie jasne miejsca, polska anarchia, sen śmiertelników, daedryczne questy, łosoś zwątpienia, bogdan nowak…