Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza

Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza Kategoria: Biografie i dzienniki   Autorzy przedstawiają narodziny. rozwój i światową karierę jednego z najwybitniejszych reporterów XX wieku. pokazując. jak podąża on za zmianami przeobrażającymi świat i podejmuje wciąż nowe wyzwania. przeobrażające w konsekwencji także jego samego i własną twórczość. Od czasu śmierci autora „Hebanu” powstało wiele publikacji dotyczących jego życia…

Published by admin in19 grudnia 2018
Tagi: , , , ,

Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza

Kategoria: Biografie i dzienniki

 

Autorzy przedstawiają narodziny. rozwój i światową karierę jednego z najwybitniejszych reporterów XX wieku. pokazując. jak podąża on za zmianami przeobrażającymi świat i podejmuje wciąż nowe wyzwania. przeobrażające w konsekwencji także jego samego i własną twórczość.

Od czasu śmierci autora „Hebanu” powstało wiele publikacji dotyczących jego życia oraz studiów interpretujących jego twórczość. a jednak książka „Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza” (2008) jest pierwszym. i jak dotąd jedynym. opracowaniem życia i twórczości pisarza o charakterze biografii twórczej.

Książka zyskała znaczną popularność; zdobyła m.in. Śląski Wawrzyn Literacki w 2008 roku. Została wydana w Hiszpanii (2010) i we Włoszech (2012). gdzie – podobnie jak w Polsce – polecana jest jako lektura na uniwersyteckich wydziałach filologicznych i dziennikarstwie

Autor: Robert Małecki

Cena: 36.90

Robert Małecki: MP3


Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce

Kategoria: Ekonomia i biznes

Słowem malowanie. tkanie i rzeźbienie

  • Esencja doświadczeń menedżerów. aktorów. trenerów. polityków. przywódców i mówców biznesowych
  • Techniki wystąpień publicznych. zasady przygotowywania konspektów i pracy głosem. triki potrzebne do stworzenia indywidualnego stylu przemawiania oraz radzenia sobie ze stresem
  • Używanie perswazyjnego języka i skutecznej mowy ciała
  • Sposoby na przekazanie całej swojej wiedzy oraz sugerowanie słuchaczom. że to jeszcze nie wszystko…

Na ochotnika. publicznie — wystąp!

Ta książka to podręcznik mówienia. „Dzięki — pomyślisz — ale mówić potrafię od dziecka”. Czyżby?

Czy potrafisz wyjść na środek sali i płynnie przeprowadzić ciekawą prezentację? Jesteś w stanie zapanować nad tremą tak. by do słuchaczy docierał Twój przekaz. a nie Twoja obawa? Czy Twój głos porywa audytorium do dyskusji. bawi lub szokuje. w zależności od Twoich intencji? Jeśli pragniesz. by odpowiedź na te pytania brzmiała „TAK”. czytaj dalej.

Jeśli zechcesz. zostaniesz lewitującym metr nad ziemią płomiennym mówcą. Zobacz to — Ty przed publicznością. całą swoją postawą prezentujący pewność siebie i fachowość. Rzucasz celny dowcip. a następnie poważniejesz w mgnieniu oka. Harmonijnie wykorzystujesz elementy ruchu. modulację głosu. celne puenty i inteligentne riposty. Tak. to właśnie Ty. Koniec z nieśmiałością. uczuciem gorąca. trzęsącymi się kolanami. Twoje wystąpienia nareszcie przypominać będą perły retoryki. Twoje prezentacje podbiją serca audytorium. A egzamin ustny zdasz już przy pierwszych słowach. To tylko kwestia treningu.

Kluczową umiejętnością w biznesie jest zdolność przemawiania do grupy i emanowanie nie tylko pewnością siebie. ale również kompetencją. Agata i Jerzy napisali TĘ książkę. Namawiam Was do tego. żebyście ją przeczytali — i to nie raz.

Kevin Hogan. autor książki Nauka perswazji

 

Odbierz prezent w postaci e-booka z ćwiczeniami!

Przećwicz się! Materiał dostępny w sekcji „Szczegóły książki”.

Dlaczego jednych wykładów słuchamy z zainteresowaniem. nawet wtedy. gdy temat pozostaje dla nas obcy. inne zaś usypiają nas od pierwszego zdania. mimo. że wiedza przekazywana przez wykładowcę jest nam potrzebna? Sukces. bądź porażka przemówienia tkwi w osobie mówcy – po prostu jedni ludzie potrafią przemawiać. inni zaś nie.

 

Powszechne przekonanie. że wybitnym mówcą trzeba się urodzić. nie jest prawdą. Być może jeszcze nie widzisz się w roli zaklinacza tłumów ale to przyjdzie z czasem. Ćwiczenie czyni mistrza. więc trenuj a staniesz się profesjonalnym oratorem – takim. który już w chwili wejścia na scenę wie. że poradzi sobie z każdym tematem. najmniej przychylnym audytorium i najdziwniejszym pytaniem.

Po lekturze książki Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce wiesz już prawie wszystko o przemawianiu. Ale prawie robi dużą różnicę. Pora więc na trening.

W eBooku znajdziesz 65 ćwiczeń. dzięki temu rozwiniesz swoje umiejętności dobrego mówcy i dowiesz się:

  • W czym pomoże Ci codzienne mruczenie?
  • Po co rzucać „Bombę między oczy”?
  • Jak narysować swoją prezentację?
  • Czy Twoi słuchacze lubią gdy wpływasz na ich zmysły?
  • Dlaczego mówcę ocenia się nie tylko po tym jak zaczyna ale też jak kończy?

Autor: Agata Rzędowska. Jerzy Rzędowski

Cena: 27.00

Agata Rzędowska. Jerzy Rzędowski: MP3


1. NAWYKI JEDNOSTEK 1. Pętla nawyku: jak działają nawyki 2. Zachcianki mózgu: jak wykształcić nowe nawyki 3. Złota Zasada zmiany nawyku: dlaczego zachodzi transformacja   Część 2. NAWYKI SKUTECZNYCH ORGANIZACJI 4. Kluczowe nawyki albo ballada o Paulu O’neillu: które nawyki są najważniejsze 5. Starbucks i nawyk sukcesu: kiedy siła woli staje się automatyczna 6. Siła kryzysu: jak liderzy tworzą nawyki wskutek wypadków i planowan…

Kategoria: Fragment

129150

29.79: 1

Cena:

1:meghan march doci, wogole jak sie pisze, sposób na elfa cały film, boska komedia pdf, filmy dla młodzieży z przesłaniem, neonatologia szczapa pdf, so blonde, darmowe książki pdf pełne wersje, jakub małecki nikt nie idzie, zapisz w postaci potegi, metal gear solid 4 ps3, longman repetytorium maturalne poziom rozszerzony teacher’s book pdf, wypożyczalnia książek warszawa, dżuma mobi, gry geralda, dracula 4, jak przestać się martwić i zacząć żyć dale carnegie, grey oczami christiana pdf…