Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka

Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka Kategoria: Poradniki Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia Hazrat Inayat Khan Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki. być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym. uznaniu innych. a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty. która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i…

Published by admin in15 listopada 2018
Tagi: , ,

Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka

Kategoria: Poradniki

Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia

Hazrat Inayat Khan

Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki. być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym. uznaniu innych. a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty. która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego. Ścieżka duchowa. mistyczna opiera się na pewnym paradoksie: choć nie ma konkretnej drogi do przejścia. musimy rozpocząć swoją ścieżkę. wykonać pewne kroki. gdyż to co doświadczymy na drodze pozwoli nam zacząć proces oduczania się. dzięki któremu możemy powrócić do samego siebie. Książka Macieja Wieloboba jest swoistym przewodnikiem w tej wewnętrznej podróży. Pokazuje nam gdzie i jak powinniśmy zacząć. jak również przeprowadza poprzez najważniejsze zagadnienia na ścieżce. zapoznaje z kontekstem i praktyką sufickich mantr oraz umożliwia nam rozpoczęcie samodzielnego treniningu etyczno-psychologicznego. który jest podstawą duchowej ścieżki.

 

Autor: Maciej Wielobób

Cena: 20.90

Maciej Wielobób: MP3


Mentoring. Złote zasady

Kategoria: Poradniki

Listen to „DG29 / Mastermind to silnik Twojego solo-biznesu” on Spreaker.

Prowadź mnie!

Słowo „mentor” wywodzi się z mitologii greckiej. Ściślej pochodzi od imienia jednej z postaci mitologicznych. Mentora. któremu wyruszający pod Troję Odyseusz. król Itaki. powierzył pieczę nad swoim majątkiem. a także żoną i synem. Gdy syn Odyseusza Telemach wyruszył na poszukiwanie ojca. rolę Mentora przejęła bogini Atena – opiekun stał się przewodnikiem. Od zarania dziejów ludzie szukają mentorów. osób posiadających szeroką wiedzę i bogate doświadczenie. którymi mogą zainspirować innych i które wykorzystują. by wskazać im ścieżkę rozwoju. Relację mistrz – uczeń spotkamy w mitach starożytnej Grecji i Rzymu. w taoizmie i buddyzmie. w koncepcji konfucjańskiej. w zakonach sufickich islamu. w indyjskim systemie sampradaya. a także w judeochrześcijańskiej tradycji nauczycieli.

Dzisiejsi mentorzy służą wsparciem przede wszystkim ludziom biznesu. Obficie czerpiąc z odkryć psychologii i doświadczeń coachingu. pomagają swoim klientom uzyskać natychmiastową poprawę w obszarach związanych z wynikami ilościowymi i jakościowymi. By czynić to skutecznie. powinni dobrze poznać nie tylko osobę. wobec której pełnić będą rolę mentora. lecz także siebie – przede wszystkim własne ograniczenia oraz kompetencje mentalne. które decydują o byciu mistrzem. Mentor musi również uzbroić się w wiedzę i umiejętności. z których będzie korzystał. prowadząc mentee (klienta) ku obranemu celowi. Poznawszy zaprezentowane w tej książce złote zasady mentoringu. dowiesz się. czy jesteś gotów na to. by stać się dla kogoś mentorem. lub czy mentor. którego wybrałeś. jest tym właściwym.

Autor: Maciej Bennewicz. Anna Prelewicz

Cena: 29.90

Maciej Bennewicz. Anna Prelewicz: MP3


Droga Startupu. Metoda sukcesu

Kategoria: Ekonomia i biznes

Kiedyś ta książka będzie uważana za klasyczną pozycję. Zainspiruje tysiące firm do podjęcia bardzo potrzebnego wysiłku i przemyślenia od nowa swojej działalności.

// Seth Godin

Standardowe metody zarządzania nie zawsze się sprawdzają. W szczególności dotyczy to startupów. tj. nowych przedsiębiorstw – tworzonych z myślą o oferowaniu nowych produktów lub usług – które muszą działać w warunkach skrajnej niepewności. Sukces startupu zależy od wielu czynników. jednak szczególnie ważny jest sposób zarządzania. W teorii większość menedżerów doskonale wie. że trzeba stawiać na innowacyjność i elastyczność. że należy myśleć nieszablonowo. a podczas przewodzenia zespołem pracowników konieczne jest dostrzeganie i wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji. W praktyce jednak okazuje się. że wdrożenie tych szczytnych idei stwarza sporo problemów!

Trzymasz w ręku książkę. którą napisano z myślą o wypełnieniu luki między teorią strategicznego zarządzania a praktyką. Skorzystają z niej kierownicy we wszystkich organizacjach. które stawiają na innowacyjność. Przedstawiono tu sprawdzony schemat przekształcenia organizacji w taką. która będzie odnajdywać nowe źródła wzrostu w długim okresie. Pokazano. jak budować struktury odpowiedzialności motywujące do tworzenia innowacji i organizować pracę tak. żeby stała się naprawdę satysfakcjonująca. Książka skłania do przemyślenia na nowo roli lidera – udowadnia. jak bardzo jest ważna ciągła otwartość na poszukiwania. Zawarte tu wskazówki są bardzo praktyczne i cenne nie tylko dla kierownictwa typowych startupów.

Dowiedz się. jak:

  • wdrażać metody zarządzania przedsiębiorczego
  • tworzyć portfel startupów w organizacji i zarządzać nim
  • stosować metodologię Lean Startup
  • uwalniać w organizacji pokłady kreatywności
  • kreować warunki rozwoju utalentowanych pracowników
  • wprowadzić organizację w stan ciągłej transformacji i ciągłego rozkwitu

Droga startupu – droga rozkwitu!

 


DROGA STARTUPU została napisana z myślą o ułatwieniu menedżerom i przywódcom firm stawiania czoła wyzwaniom XXI wieku. Jednak to. co do tej pory widzieliśmy. blednie w porównaniu z nadciągającymi zmianami. Musimy się przygotować na tę nową. niepewną przyszłość. W niniejszej książce wielokrotnie starałem się podkreślać. że proponowana przeze mnie struktura organizacyjna nie jest ostatecznym osiągnięciem nauki o zarządzaniu. Nie stanowi też fundamentu uniwersalnego. najlepszego systemu zarządzania wszech czasów. Należy ją raczej traktować jak pierwszą z wielu zawierających ziarna własnej ewolucji.

// Eric Ries


Autor: Eric Ries

Cena: 39.90

Eric Ries: MP3pomiędzy nami góry książka, bohater cyklu powieści andrzeja sapkowskiego, subnautica do pobrania, władcy polski historia na nowo opowiedziana, winters pepper, antylopy niższa klasyfikacja, the sims 3 poradnik, ziemia w ogniu, exgames opinie, kamasutra ksiazka pdf, szafa z narni, kroniki czerwonej kompanii, zranione uczucia pdf, ebboki, zaczarowany zamek czarna, zimowe serca, narodziny rewolwerowca…