Wysłodki

Wysłodki Kategoria: Biografie i dzienniki Audiobook na podstawie zbioru opowiadań Łukasza Koniecznego pt. „Wysłodki” przenosi słuchaczy w sentymentalną podróż po polskim miasteczku połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. We wspomnieniach z dzieciństwa. przypadającego na okres schyłkowego PRL-u. autor przywołuje kolorowe zdjęcia z upragnionych. zachodnich gazet. przyjazne kadry z bajek i straszne obrazy z ukradkiem oglądanych filmów…

Published by admin in4 listopada 2018
Tagi: , , , ,

Wysłodki

Kategoria: Biografie i dzienniki

Audiobook na podstawie zbioru opowiadań Łukasza Koniecznego pt. „Wysłodki” przenosi słuchaczy w sentymentalną podróż po polskim miasteczku połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

We wspomnieniach z dzieciństwa. przypadającego na okres schyłkowego PRL-u. autor przywołuje kolorowe zdjęcia z upragnionych. zachodnich gazet. przyjazne kadry z bajek i straszne obrazy z ukradkiem oglądanych filmów dla dorosłych. Przypomina smaki mleczka w tubce. owocowych cukierków z Czechosłowacji czy po kryjomu kosztowanego. dziadkowego wina. Opowieści przypominają zapomniane dziś zabawy – robienie figurek z kasztanów. grę w kapsle. puszczanie latawców. a także nieistniejące już profesje. jak postać szkolnej higienistki i socrealistyczne standardy – popularne kolonie w Czechosłowacji. W tę rzeczywistość. mniej lub bardziej bliską każdemu. komu było dane dorastać w czasach PRL. autor wplata między innymi wspomnienia pierwszej miłości. szkolnych przyjaciół i ukochanych dziadków. Tok opowieści przerywają czasem całkiem poważne. a czasem mniej poważne refleksje. które nieraz spowodują uśmiech na twarzy czytelnika.

Autor: Łukasz Konieczny

Cena: 6.97

Łukasz Konieczny: MP3


Król Edyp

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Tragedia przedstawia bezsilność wobec nieodgadnionych praw losu. Ukazuje historię Edypa. człowieka próbującego oszukać przeznaczenie. chcącego żyć spokojnie. w zgodzie ze światem. Nad Edypem ciąży klątwa. od której nie da się uwolnić. Nieświadomie zamordował swego ojca. poślubił matkę. uciekając przed przeznaczeniem. dopomógł w realizacji wszystkich złych wróżb.

Autor: Sofokles

Cena: 9.00

Sofokles: MP3365 powodów dla których cię kocham mamo pdf, katarzyna puzyńska więcej czerwieni, maria sablewska, chorwacja przewodnik pdf, krzysztof korzeniewski, kufajka krzyżówka, krawcowa z madrytu odc 16, kariatyda zapolskiej krzyżówka, filiżanka z imieniem, milioner i bogini pdf freedisc, toruń przewodnik pdf, zbigniew kucharski, środa tłumacz, rozmowy z bogiem ebook, uratuj mnie anna bellon pdf…