Intymnie. Moje wspomnienia

Intymnie. Moje wspomnienia Kategoria: Biografie i dzienniki Trudne dzieciństwo. próby samobójcze matki. gwałt. trzy małżeństwa. zdrady. uzależnienia. poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore. Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m. in w „Szkarłatnej literze”. czy „Niemoralnej propozycji”. a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za…

Published by admin in19 października 2018
Tagi: , , , ,

Intymnie. Moje wspomnienia

Kategoria: Biografie i dzienniki

Trudne dzieciństwo. próby samobójcze matki. gwałt. trzy małżeństwa. zdrady. uzależnienia. poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore.

Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m. in w „Szkarłatnej literze”. czy „Niemoralnej propozycji”. a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za rolę w filmie „Striptiz” i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi Moore była na szczycie.
Po pierwszym. nieudanym małżeństwie. przez ponad dekadę. Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem – doczekali się trzech córek. Demi wreszcie spełniała się jako matka. Gdy małżeństwo nagle rozpadło się z medialnym hukiem. znalazła miłość u boku o piętnaście lat młodszego Ashtona Kutchera. który właśnie podbijał „fabrykę snów”. I tym razem jednak skończyło się burzliwie.

24.90: 1

Cena:

1:


Droga Startupu. Metoda sukcesu

Kategoria: Ekonomia i biznes

Kiedyś ta książka będzie uważana za klasyczną pozycję. Zainspiruje tysiące firm do podjęcia bardzo potrzebnego wysiłku i przemyślenia od nowa swojej działalności.

// Seth Godin

Standardowe metody zarządzania nie zawsze się sprawdzają. W szczególności dotyczy to startupów. tj. nowych przedsiębiorstw – tworzonych z myślą o oferowaniu nowych produktów lub usług – które muszą działać w warunkach skrajnej niepewności. Sukces startupu zależy od wielu czynników. jednak szczególnie ważny jest sposób zarządzania. W teorii większość menedżerów doskonale wie. że trzeba stawiać na innowacyjność i elastyczność. że należy myśleć nieszablonowo. a podczas przewodzenia zespołem pracowników konieczne jest dostrzeganie i wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji. W praktyce jednak okazuje się. że wdrożenie tych szczytnych idei stwarza sporo problemów!

Trzymasz w ręku książkę. którą napisano z myślą o wypełnieniu luki między teorią strategicznego zarządzania a praktyką. Skorzystają z niej kierownicy we wszystkich organizacjach. które stawiają na innowacyjność. Przedstawiono tu sprawdzony schemat przekształcenia organizacji w taką. która będzie odnajdywać nowe źródła wzrostu w długim okresie. Pokazano. jak budować struktury odpowiedzialności motywujące do tworzenia innowacji i organizować pracę tak. żeby stała się naprawdę satysfakcjonująca. Książka skłania do przemyślenia na nowo roli lidera – udowadnia. jak bardzo jest ważna ciągła otwartość na poszukiwania. Zawarte tu wskazówki są bardzo praktyczne i cenne nie tylko dla kierownictwa typowych startupów.

Dowiedz się. jak:

  • wdrażać metody zarządzania przedsiębiorczego
  • tworzyć portfel startupów w organizacji i zarządzać nim
  • stosować metodologię Lean Startup
  • uwalniać w organizacji pokłady kreatywności
  • kreować warunki rozwoju utalentowanych pracowników
  • wprowadzić organizację w stan ciągłej transformacji i ciągłego rozkwitu

Droga startupu – droga rozkwitu!

 


DROGA STARTUPU została napisana z myślą o ułatwieniu menedżerom i przywódcom firm stawiania czoła wyzwaniom XXI wieku. Jednak to. co do tej pory widzieliśmy. blednie w porównaniu z nadciągającymi zmianami. Musimy się przygotować na tę nową. niepewną przyszłość. W niniejszej książce wielokrotnie starałem się podkreślać. że proponowana przeze mnie struktura organizacyjna nie jest ostatecznym osiągnięciem nauki o zarządzaniu. Nie stanowi też fundamentu uniwersalnego. najlepszego systemu zarządzania wszech czasów. Należy ją raczej traktować jak pierwszą z wielu zawierających ziarna własnej ewolucji.

// Eric Ries


Autor: Eric Ries

Cena: 39.90

Eric Ries: MP3


Ostatnia sprawa

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Wszystko ma swój początek… W marcu 1997 roku Jack Reacher. czynny oficer żandarmerii wojskowej w randze majora. po raz ostatni wchodzi do Pentagonu. Za chwilę rozstrzygną się jego losy: zostanie aresztowany. zastrzelony w trakcie stawiania oporu lub dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Zaledwie pięć dni wcześniej dowódca Reachera. generał Garber. wysłał go z tajną misją do Carter Crossing w stanie Missisipi. Na tyłach baru położonego przy głównej ulicy znaleziono zwłoki młodej kobiety. Janice Chapman. z poderżniętym gardłem. W bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka znajduje się Fort Kelham – wielka baza wojskowa. zarazem ośrodek szkoleniowy komandosów. Czy zabójcą jest ktoś z miejscowych? Amerykański żołnierz? Aby nie nadawać śledztwu niepotrzebnego rozgłosu. Reacher ma przeprowadzić je incognito i złożyć raport przełożonym. Sprawy komplikują się. gdy szeryf Carter Crossing. ni

Rok_wydania: 2020

Cena:

2020: 9999


Pypcie na języku

Kategoria: Historia i literatura faktu

„Pypcie: z życia (autora) wzięte. kulturalne. historyczne i nostalgiczne. współczesne. wirtualne i komórkowe. kulinarne. zapożyczone. językoznawcze. obywatelskie.

***PILNE. Nie znajdziesz lepszej polszczyzny niż Rusinka.***

Taki intrygujący komunikat przewijałby się dziś jako «pasek» w telewizji. Jako odpowiednik Paska Jana Chryzostoma. najbardziej szalonego naszego zabytku językowego. To taka pętla czasowa. że można by się na pasku powiesić. Tylko po co to robić!? Czy nie lepiej bawić się i dziwić. zanurzać w odmętach i mętach języka i znajdować w tym czystą przyjemność? Wzorem Rusinek. Michał Rusinek” – Michał Ogórek

„Te opowieści. właściwie błahe. lecz nakreślone z prawdziwym mistrzostwem. są obrazkami naszej codzienności wplecionej w język i naszego języka wplecionego w codzienność – uzmysławiają nam

Autor: Edward St. Aubyn

Cena: 20.90

Edward St. Aubyn: MP3


Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 3. Zagadka królowej myszy

Kategoria: Literatura młodzieżowa

 

Trzeci tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5!

Anka. Piotrek i Jaga (oczywiście razem ze szczurem Sherlockiem) trafiają do domu Olgi Boznańskiej w Krakowie. Z początku nic nie zapowiada zagadki kryminalnej. wkrótce się jednak okazuje. że słynny obraz malarki – „Dziewczynka z chryzantemami” – został skradziony i zastąpiony przez złodzieja kopią. Anka i Piotrek szybko ustalają. że podejrzanych jest tylko czworo: to dyrektor muzeum. woźna. sekretarz i studentka Akademii Sztuk Pięknych. Czy detektywi z Tajemniczej 5 rozwiążą tę sprawę jeszcze przed przybyciem policji?

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę. elementy wiedzy o hi

Autor: Marek Wałkuski

Cena: 39.90

Marek Wałkuski: MP3krew na lodzie, łowca posagów, monika lewińska instagram, głęboki sen raymond chandler, slucham, after bez siebie nie przetrwamy pdf, śmierć na nanga parbat, wołoszański audiobook, tajny dziennik białoszewski, byłam kochanką arabskich szejków mobi chomikuj, skąd pochodzi conan barbarzyńca, piotr trojan, medaliony zofia nałkowska pdf, nicky eltz, bez strachu. jak umiera człowiek, to moje życie jak się skończy serial, przeklęty książę, anna łajkowska, jak mówić, żeby maluchy nas słuchały, olga rzycka, acla, tomasz drewa urolog, paul ekman emocje ujawnione pdf…