Iskra

Iskra Kategoria: Fantastyka i fantasy Nadszedł mrok. ale gdzieś w nim tli się jeszcze iskierka nadziei! Laureen z całych sił próbuje sprostać pokładanym w niej oczekiwaniom. ale strach i tęsknota za utraconą rodziną sprawiają. że trudno jej pogodzić się z obojętnością Sigarra i wymaganiami Ladysława. Intrygi pośród Zaprzysiężonych zataczają coraz szersze kręgi i nie wiadomo…

Published by admin in26 września 2018
Tagi: , ,

Iskra

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Nadszedł mrok. ale gdzieś w nim tli się jeszcze iskierka nadziei!

Laureen z całych sił próbuje sprostać pokładanym w niej oczekiwaniom. ale strach i tęsknota za utraconą rodziną sprawiają. że trudno jej pogodzić się z obojętnością Sigarra i wymaganiami Ladysława. Intrygi pośród Zaprzysiężonych zataczają coraz szersze kręgi i nie wiadomo kto jest przyjacielem a kto wrogiem.

Ziemia spłynie krwią i łzami… Czyimi?!

 

Alicja Wlazło – zafascynowana słowem. często żyjąca w równoległym świecie wyobraźni. wpadająca na sto pomysłów na minutę. W wolnych od pisania chwilach próbuje swoich sił w rysowaniu – z różnym skutkiem. Wielbicielka fantasy wszelkiego typu. pragnąca by magia zagościła w naszym świecie i zmieniła jego strukturę. łamiąc konwencje.

Absolwentka filologii angielskiej. mieszkająca na Śląsku. Pisaniem zajmuje się od niedawna. choć od zawsze tworzyła niet

Autor: Małgorzata Falkowska

Cena: 4.99

Małgorzata Falkowska: MP3


Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg

Kategoria: Powieści i opowiadania

Gdyby ludzki mózg był tak prosty. że moglibyśmy go zrozumieć. bylibyśmy tak głupi. że nie zrozumielibyśmy go i tak.

Gdzie tkwi dobro człowieka. a gdzie zło?

Co odróżnia nas od zwierząt?

Po co nam emocje?

Czy normy etyczne u polityków są zaniżone?

Czy pornografia rzeczywiście szkodzi?

Co dzieje się w mózgu seksoholików?

Czy marihuana ma właściwości lecznicze?

Czemu tak lubimy jeść. a nawet się opychać?

Czy starzenie się jest nie do uniknięcia?

Czy w mózgu znajdziemy kiedyś odpowiedź na pytanie. czy Bóg istnieje?

Wybitny neurobiolog Jerzy Vetulani w rozmowie z Marią Mazurek opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie. takie jak: narkotyki i uzależnienia. płeć mózgu. neurobiologia polityki i religii. Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu. zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu. mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim. a także o wielu innych zjawiskach.

Autor: Maria Mazurek. Jerzy Vetulani

Cena: 34.06

Maria Mazurek. Jerzy Vetulani: MP3


Plotkara: Prequel 1: Jak to się zaczęło

Kategoria: Pozostałe

Pierwsza część prequelu serii „Plotkara”.

Serena van der Woodsen. Nate Archibald i Blair Waldorf są przyjaciółmi. Ich relacja zaczyna jednak nabierać innego charakteru – Nate staje się obiektem zainteresowania obydwu dziewczyn. sam także nie jest obojętny na ich względy. Serena nie mówi przyjaciołom. że niebawem będzie musiała wyjechać do szkoły z internatem. W towarzystwie nastolatków pojawiają się ich szkolni znajomi. a wśród nich zainteresowana fotografią Vanessa oraz zakochany w Serenie Dan.

Prequel historii o perypetiach bogatej młodzieży z Nowego Jorku relacjonuje tajemnicza osoba o pseudonimie „Plotkara”.

„Plotkara” to seria książek adresowanych do nastolatek. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Jorku. Seria obejmuje 2 prequele. 12 części poświęconych jej głównym bohaterom. a następnie 4 tomy o rodzinie Carlsów.

Cecily von Ziegesar – autorka powieści dla nastolatek. dużą popularność zdobyła za sprawą serii „Plotkara”. w której niezidentyfikowana postać o pseudonimie „Plotkara” publikuje na swojej stronie internetowej informacje o bogatych nastolatkach z nowojorskiej dzielnicy Upper East Side. Seria rozpoczęła się w 2000 roku. Dwa lata później znalazła się na liście bestsellerów publikowanej przez „New York Times”.

Autor: Cecily von Ziegesar

Cena: 16.90

Cecily von Ziegesar: MP3


Zanim cię zapomnę

Kategoria: Powieści i opowiadania

Jak odnaleźć magię świąt w zupełnie niemagicznej rzeczywistości? Przeczytajcie nową powieść autorek Innej kobiety i przekonajcie się sami!

Roma Świderska to wielka gwiazda polskiego filmu i teatru. A przynajmniej kiedyś nią była. Przygasłą popularność próbuje ratować mało prestiżowymi fuchami. W tym roku ma być główną atrakcją corocznego bożonarodzeniowego balu charytatywnego w Łebie. A ponieważ jej zakręcona menadżerka myli daty i warunki umowy. Roma zjawia się w opustoszałym zimą miasteczku już 22 grudnia. Niestety nie może się już wydostać. bo na morzu szaleje sztorm. a na lądzie zamieć stulecia i służby ratownicze odradzają wychodzenie z domu. W dodatku zamiast do ekskluzywnego hotelu Roma trafia do pensjonatu Villa Bryza. Villę Bryza prowadzi dobiegająca czterdziestki Sonia. Sonia kocha swoje miasteczko. zwłaszcza poza sezonem. kiedy wreszcie opuści je stonka. jak czule nazywa turystów.

Zanim cię zapomnę to bardzo prawdziwa. pełna cierpkiego humoru powieść. która sprawi. że zapomnicie o całym świecie.

Autor: Karolina Głogowska. Katarzyna Troszczyńska

Cena: 17.90

Karolina Głogowska. Katarzyna Troszczyńska: MP3zenon martyniuk życie to są chwile, planescape torment poradnik, jak przestac sie martwic i zaczac zyc pdf, zahamowań, wiedzmin mobi, nagość w filmie, krzysztof spadło skazaniec tom 3, jak tu żyć, kody hoi4, słownik motywów literackich pdf, ofensywa kiereńskiego, żart milan kundera, cień ojca, nowe przygody pana samochodzika, artysta mrożek opracowanie, marzec marzec pięknie się wystroił mp3, nie oświadczam się pdf…