Docenić konflikt. Od walki i manipulacji do współpracy. Wydanie III rozszerzone

Docenić konflikt. Od walki i manipulacji do współpracy. Wydanie III rozszerzone Kategoria: Poradniki Negocjacje są proste jak konstrukcja cepa. ale kruche jak lukier Konflikt jest wynikiem sprzeczności lub różnicy interesów. Jest zjawiskiem naturalnym i nieuchronnym wszędzie tam. gdzie ludzie ze sobą współżyją lub współpracują. Jesteśmy na niego skazani. Jednak czy zawsze musi on być zjawiskiem…

Published by admin in13 września 2018
Tagi: , , ,

Docenić konflikt. Od walki i manipulacji do współpracy. Wydanie III rozszerzone

Kategoria: Poradniki

Negocjacje są proste jak konstrukcja cepa. ale kruche jak lukier

Konflikt jest wynikiem sprzeczności lub różnicy interesów. Jest zjawiskiem naturalnym i nieuchronnym wszędzie tam. gdzie ludzie ze sobą współżyją lub współpracują. Jesteśmy na niego skazani. Jednak czy zawsze musi on być zjawiskiem negatywnym? Jak postępować gdy konflikt wybuchnie? Walczyć czy negocjować? Zwyciężać czy szukać kompromisów?

Czy warto za wszelką cenę forsować swoje stanowisko i pomysły? Pokonać „przeciwnika”. posługując się presją lub manipulacją. i osiągnąć niekwestionowane zwycięstwo? Dobrze znamy ten schemat zachowania. gdyż podpowiadają go nam nasze ludzkie odruchy. nawyki i stereotypy. Jednak bywa on skuteczny jedynie przy jednorazowym kontakcie. natomiast w przypadku ważnych i dłuższych relacji zawsze okazuje się pyrrusowym zwycięstwem. Pokonany i wykorzystany partner myśli o rewanżu i nie jest skłonny do kooperacji.

Jaką strategię negocjacji warto obrać. aby zwiększyć szanse na dobrą współpracę? Jak nie zniszczyć dobrze rokującego dorobku? Jeżeli chcesz. żeby sposób rozwiązywania konfliktów zaowocował obustronną satysfakcją i gotowością do kooperacji w przyszłości. właśnie w tej książce znajdziesz użyteczne wskazówki. jak to zrobić. Model negocjacji nastawionych na współpracę pozwala w praktyce zastosować słuszne i szczytne postulaty. zawarte w wielu książkach i teoriach poświęconych temu zagadnieniu. Umiejętność negocjowania bez wątpienia jest sztuką. mimo swej logicznej prostoty. Aby osiągnąć w niej biegłość. potrzeba doświadczenia. stosowania kilku ważnych zasad oraz umiejętności omijania kilku pułapek. a szczególnie zachowań i wypowiedzi. które w jednej chwili niszczą każdą sensowną rozmowę.

Proponowane przez autorów metody twórczego rozwiązywania konfliktów zostały wielokrotnie sprawdzone w praktyce. Z równą łatwością można użyć ich przy rozbrajaniu złożonych problemów organizacji biznesowych. jak i podczas łagodzenia antagonizmów społecznych lub w konfliktach natury osobistej.

Ta książka to praktyczny poradnik dla osób. które z racji swojego zawodu. funkcji lub sytuacji życiowej mają często do czynienia z konfliktami. a także dla tych. które muszą negocjować. Znajdziesz w niej konkretne i użyteczne sposoby:

  • budowania dobrego kontaktu i zachęcania do współpracy;
  • przeciwstawiania się presji i manipulacji;
  • skutecznego negocjowania. dającego satysfakcję obu stronom konfliktu.

Wydanie trzecie książki Docenić konflikt jest poszerzone o rozdział. w którym autorzy dzielą się swoim bogatym doświadczeniem z ostatnich kilkunastu lat praktyki w roli negocjatora i mediatora. Szczególny nacisk kładą tu na polską specyfikę. prostotę stosowanych narzędzi oraz negocjacje wewnątrz firm i zespołów zadaniowych.

Czytaj fragment >>

Autor: Wojciech Haman. Jerzy Gut

Cena: 49.00

Wojciech Haman. Jerzy Gut: MP3


Sztuka życia według stoików

Kategoria: Historia i literatura faktu

Jak nie zagubić się we współczesnym. chaotycznym i pełnym pokus świecie? Jak w pełni efektywnie wykorzystać swe życie? Jak nie marnować czasu. nie dać się zaskoczyć nieszczęściu czy uniezależnić nasze samopoczucie od tego. na co i tak nie mamy wpływu? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziemy w „Sztuce życia według stoików” Piotra Stankiewicza. Za jej pośrednictwem autor dostarcza czytelnikowi szereg wypracowanych przez Senekę. Epikteta oraz Marka Aureliusza recept. które pomogą nauczyć się „sztuki dobrego życia” i wskażą jak zostać nowoczesnymi stoikami. Dzięki zestawieniu starożytnych cytatów ze współczesnymi realiami. licznym przykładom wziętym z życia i położeniu nacisku na praktyczny aspekt stoicyzmu. niniejsza książka jest nie tylko ciekawą lekcją dotyczącą tej szkoły filozofii. ale też podręcznikiem konkretnego. realnego sposobu myślenia.

 

Autor: Piotr Stankiewicz

Cena: 17.90

Piotr Stankiewicz: MP3


The Picture of Dorian Gray. Portret Doriana Graya w wersji do nauki angielskiego

Kategoria: Pozostałe

Język angielski

Poziom B2

Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

Dorian Gray. młodzieniec o hipnotyzującej urodzie. pozuje do portretu malarzowi Bazylemu Hallwardowi. To wydarzenie rozpoczyna historię. która pozwala wniknąć w świat grupy młodych wielbicieli sztuki i wyznawców hedonizmu.

Czy w drodze do absolutnego piękna można bezkarnie porzucić kategorie moralne i dotrzeć do wiecznego szczęścia?

Przekonaj się. że nauka języka obcego może być przyjemnością. której nie sposób się oprzeć.

Autor: Oscar Wil

Cena: 27.95

Oscar Wil: MP3


Spirit Animals. Tom 6. Wzlot i upadek

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Kolejna część bestsellerowej serii Spirit Animals!

Głęboko na pustyni kryje się piękna oaza rządzona przez władcę. jakiego próżno szukać w całym Erdas. Nazywa się Cabaro – Wielki Lew. włada królestwem zwierząt i zazdrośnie strzeże swojego złotego talizmanu. Żaden człowiek nie postawił dotąd stopy na jego terytorium. Podróż do oazy wydaje się niemożliwa. Ale Conor. Abeke. Meilin i Rollan już wcześniej dokonywali wspólnie rzeczy niemożliwych. Teraz jednak drużyna jest rozbita. a przyjaciele podzieleni przez… zdradę.

Autor: Eliot Schrefer

Cena: 15.90

Eliot Schrefer: MP3upadli, kindle używany, mitologia sumeryjska pdf, rozmowy z psychopatami, wojny makowe, antek streszczenie szczegółowe, agnieszka weseli, marcin włodarski, polityka vega download, pielgrzym coelho, dzień na harmenzach pdf, prywatny ochroniarz, serce w obłokach, inny świat audiobook, dante alighieri boska komedia, tinder logowanie przez facebooka, zaskoczeni przez milosc, november 9 pdf, edyta hadrowicz, aron jasnowidz wikipedia…