Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy Kategoria: Poradniki „Nasze życie jest tym. co zeń uczynią nasze myśli”. Marek Aureliusz Postrzeganie. czyli jak spojrzeć na przeszkodę. żeby dostrzec ciekawe wyzwanie Działanie. czyli co zrobić. żeby podejść do problemy bez lęku i skutecznie go pokonać Wola. czyli dlaczego spokój i wytrwałość są kluczem do…

Published by admin in4 czerwca 2018
Tagi: , , , , , ,

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Kategoria: Poradniki

„Nasze życie jest tym. co zeń uczynią nasze myśli”.

Marek Aureliusz

 • Postrzeganie. czyli jak spojrzeć na przeszkodę. żeby dostrzec ciekawe wyzwanie
 • Działanie. czyli co zrobić. żeby podejść do problemy bez lęku i skutecznie go pokonać
 • Wola. czyli dlaczego spokój i wytrwałość są kluczem do sukcesu

Pokonywanie przeszkód. które stają nam na drodze. bywa frustrujące. Jeśli przeszkody są duże. nasze cele oddalają się z prędkością światła i na zawsze pozostają w sferze marzeń. Ta zasada nie dotyczy jednak wszystkich – istnieją ludzie. dla których przeszkody są częścią drogi umożliwiającej realizację celów. Potrafią oni zmienić perspektywę. trafnie określić rodzaj trudności. z jaką mają do czynienia. i wyciągnąć wnioski na przyszłość. To pozwala im obrócić dowolną przeszkodę w sukces.

O takich ludziach i sposobach ich działania opowiada ta książka. Znajdziesz w niej zbiorową mądrość. opartą na zasadach starożytnych stoików. Pomoże Ci ona pokonać różne przeszkody: mentalne. fizyczne. emocjonalne. a także pozorne. Dowiesz się z niej. jak pokonać dowolną blokadę. w pełni wykorzystać swoje atuty i zmienić wiele negatywnych sytuacji. w których się znajdziesz. w pozytywne – albo przynajmniej znaleźć w nich jakieś dobre strony. Uwierz. że każde niepowodzenie da się przekształcić w sukces.

 • Zdyscyplinuj postrzeganie. działanie i wolę
 • Uświadom sobie swoją moc i trzymaj nerwy na wodzy
 • Kontroluj emocje. ćwicz obiektywizm. zmień perspektywę
 • Żyj tu i teraz. myśl inaczej. szukaj okazji
 • Przygotuj się do działania – i działaj
 • Naucz się wytrwałości. podejmuj próby i realizuj proces
 • Rób dobrze to. co do Ciebie należy
 • Pamiętaj. że dobre jest to. co działa
 • Użyj przeszkody przeciwko niej samej
 • Ukierunkuj swoją energię i przejdź do ofensywy
 • Zbuduj wewnętrzną cytadelę
 • Przewiduj. akceptuj to. co się dzieje. i medytuj nad śmiertelnością
 • Naucz się sztuki przyzwolenia i samozaparcia
 • Przygotuj się. żeby zacząć od nowa

Nawet najcięższe próby możesz zmienić w największe triumfy!


„Książka. która powinna znaleźć się na nocnym stoliku każdego przyszłego – i obecnego – lidera na świecie”.

Robert Greene. autor 48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi

„Najpierw był Marek Aureliusz. potem Fryderyk II Wielki… a teraz jesteś Ty. Ta zaskakująca książka pokazuje. jak zapewnić sobie cudowne życie. pokonując przeszkody i stawiając czoła wyzwaniom”.

Chris Guillebeau. autor książki Niskobudżetowy startup

 

„W tej zwięzłej. wciągającej książce Ryan Holiday rzuca mocne. jasne światło na drogę do dobrego życia i skutecznego przywództwa. Przeczytaj ją. wyciągnij wnioski i stań do walki!”

Nancy F. Koehn. historyk i ekspertka w kwestiach związanych z przywództwem. Harvard Business Review

„Zastosuj się do tych rad. a zrewolucjonizują Twoje życie. Przeczytaj tę książkę!”

Steven Pressfield. autor książek Do roboty! i Ogniste Wrota

„Moje życie jest usiane przeszkodami. Pokonywanie ich i odnoszenie sukcesów wymaga praktyki (i nie odbywa się bez bólu). Książka Ryana to poradnik dla wszystkich. którzy chcą się tego nauczyć”.

James Altucher. inwestor i autor Choose Yourself

„Ryan Holiday napisał genialną i wciągającą książkę. Bezcenną”.

Frederic Block. sędzia Sądu Rejonowego w Nowym Jorku

Autor: Ryan Holiday

Cena: 22.90

Ryan Holiday: MP3


Tomek w krainie kangurów

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Akcja „Tomka w krainie kangurów” zaczyna się w 1902 roku. kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski. syn rewolucjonisty. uczeń warszawskiego gimnazjum. opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego. korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do ojca przebywającego na emigracji. Obaj mają udać się na łowy do Australii. I tu nasz bohater przeżywa niecodzienne przygody w scenerii egzotycznej przyrody. A wszystko to jest opisane ciekawie i z pasją.

Autor: Alfred Szklarski

Cena: 11.90

Alfred Szklarski: MP3


Drowning Ground

Kategoria: Pozostałe

James Marrisons chilling debut. The Drowning Ground. will plunge readers into of the secrets. fears and lies of a small community. Perfect for fans of hit TV series Broadchurch and The Missing. DARK. GRIPPING AND UNEXPECTED LINWOOD BARCLAY *** A man is found dead near his home with a pitchfork through his neck. When DCI Guillermo Downes is called to the scene he realizes the victim is well known to him. A decade earlier. Downes made a promise to the families of two missing girls that he would find their daughters. Although cleared of any involvement. the dead man had been a suspect in their disappearance. And as the ripples from his death spread through the local community it happens to offer fresh hope that the detective might finally make good on his promise. But as Downes. tormented by his own troubled past. pursues the case alongside a new partner. Sergeant Graves. it soon becomes clear to them both that theres a darkness at the heart of t

Autor: Jędrzej Pasierski

Cena: 29.90

Jędrzej Pasierski: MP3


Fałszywy pieśniarz

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Bezpośrednia kontynuacja „Szamanki od umarlaków” i „Demona Luster”.

Ekipa śledcza Wydziału Opętań i Nawiedzeń wkracza do ogrodu Kusiciela. aby odkryć ostatni element układanki. Ekshumacja zwłok nieznanego mężczyzny daje początek serii tragicznych wydarzeń. We Wrocławiu dochodzi do przerażających samobójstw. mroczna przeszłość Kruchego powraca. by upomnieć się o jego duszę. Ida zaś przekonuje się. że dar szamanki od umarlaków w niepowołanych rękach grozi katastrofą. a życzenia potrafią być niebezpieczne szczególnie wtedy. gdy się spełniają…

Autor: Martyna Raduchowska

Cena: 9999

Martyna Raduchowska:


Facet z jajami. Wszystko. co musisz wiedzieć na temat stawania się mężczyzną seksualnie atrakcyjnym dla kobiet

Kategoria: Poradniki

Twardziel w XXI wieku

 • Trzy filary szczęścia
 • Nie udawaj fajnego – stań się fajny
 • Schemat pewności siebie i poczucie własnej wartości
 • Ciepłe relacje z otoczeniem
 • Agresja. czyli jak zachować zęby
 • Życie pełne sukcesów
 • Pozytywny stres

Cały urok w Big Cojones

Faceci. Dzięki wysokiemu poziomowi testosteronu we krwi cechuje nas duża ambicja. współzawodnictwo. dominacja i pewność siebie. Hormony męskie koncentrują i pobudzają mózg. który staje się zdolny do większego skupienia niż u kobiet. Są to informacje stwierdzone naukowo i żadne wojujące feministki. obrażone genderki czy domowe partnerki nie mogą z nimi polemizować. Skąd więc tylu słabych i nieporadnych mężczyzn na naszych ulicach? Dlaczego tylko nieliczni mają piękne kobiety i mnóstwo gotówki? I co w zasadzie składa się na te osławione „jaja”?

XXI wiek to piękna epoka. w której kryzys męskości nasilił się do tego stopnia. że jest najwyższy od czasów Mieszka I. Faceci są nieśmiali. nieporadni. nie mają pojęcia o tym. jak dobrze wyglądać. czego pragną kobiety. czego oni sami pragną i kim chcą być w przyszłości. Tymczasem Polki chcą twardych samców. Na samą myśl o komandosach. pilotach samolotów. strażakach czy bokserach błyszczą im oczy. I w żadnym wypadku nie chodzi tu o mięśnie. Raczej o to. byś był facetem z krwi i kości!

Ta książka to jaja instant. Twój trener podzieli się z Tobą wskazówkami i sugestiami. dzięki którym będziesz mógł kompleksowo zmienić najważniejsze aspekty swojego życia. jednocześnie stając się stuprocentowym mężczyzną. Charakterystyczny styl autora. anegdoty i czarny humor ułatwią Ci ogarnięcie kilkuset stron istotnych informacji. Wszystko. co tu zawarte. jest wartościowe. Przygotuj się jednak także na słowa prawdy. na pokazanie Ci czegoś. o czym nawet nie śniłeś. i na rady. jakich nie usłyszałbyś do końca życia od nikogo innego. Początek tej książki to zarazem koniec frajerstwa!

 


 

Patroni medialni:

Autor: Tomasz Marzec

Cena: 34.90

Tomasz Marzec: MP3


ws how and why Xerox. despite its willingness to grant PARC unlimited funding and the responsibility for developing breakthroughs to keep the corporation on the cutting edge of office technology. remained forever unable to grasp (and. consequently. exploit) the innovations that PARC delivered’and details the increasing frustration of the original PARC scientists. many of whom would go on to build their fortunes upon the very ideas Xerox so rashly discarded.More than just a fascinating historical narrative. Dealers of Lighting brings to life an unforgettable cast of characters. It is an unprecedented look at the ideas. the inventions and the individuals that propelled Xerox PARC to the frontier of technohistory’and the corporate machinations that almost prevented it from achieving greatness.Forrest Sawyer reads.

Kategoria: Autor

Michael A. Hiltzik

ISBN:

Cena: 9999

:


.When Starkey discovers that all of the victims so far had been investors in that fund. and that the count is actually a member of the Russian Mafia. he suspects that the Atocha Fund might have a substantial penalty for early withdrawal.Meanwhile. William Stevens. a Chicago Tribune police reporter. has been writing a series of bestselling crime novels based on his pal Starkey’s career. Starkey’s alter-ego is Chicago homicide detective Jack Stoney.Things are not what they seem. plot twists abound. and the bullets begin to fly. Starkey. in desperation. reaches out to the fictional Stoney to help him catch the killer.

Kategoria: Autor

William Wells

ISBN:

Cena: 9999

:ten dzień doci, czas cudów czyli opowieści pod jemiołą, słownik informatyczny angielsko polski, ewa błaszczak kolory, adam kozieł, słaba płeć muzyka, bez ciebie nie ma lata, skradzione laleczki pdf, seria mazurska, wyjaśnij jakie wydarzenie rozpoczęło rzezie w rwandzie, opracowanie stary człowiek i morze, łukasz hassliebe, karolina wilczyńska rok na kwiatowej, major hubal historia prawdziwa, yrsa sigurdardóttir, bogdan góralczyk książki, trzy godziny ciszy…