Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci Kategoria: Biografie i dzienniki Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy – pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza. a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem. Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda…

Published by admin in3 maja 2018
Tagi: , , , ,

Leonardo da Vinci

Kategoria: Biografie i dzienniki

Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy – pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza. a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem. Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: Ostatnia Wieczerza i Mona Lisa. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza. ale też za naukowca i inżyniera. Z pasją graniczącą niekiedy z obsesją prowadził nowatorskie badania nad anatomią człowieka. skamieniałościami. ptakami. maszynami latającymi. botaniką. geologią i sztuką projektowania broni. Niezwykła umiejętność łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych – której symbolem stał się Człowiek witruwiański – uczyniła Leonarda jednym z najbardziej kreatywnych geniuszy w dziejach ludzkości.

Łączenie różnorodnych pasji. tak jak z upodobaniem robił to Leonardo. wciąż pozostaje najlepszym sposobem na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji. Życiorys Leonarda – nieślubnego dziecka. homoseksualisty. mańkuta i wegetarianina. mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję – to także najlepszy dowód na to. że outsider nie musi stać na straconej pozycji. Jego historia uświadamia nam. jak ważne jest. by nieustannie podsycać głód wiedzy. być gotowym do podawania jej w wątpliwość i mieć odwagę myśleć inaczej.

Za tak ludzki portret geniusza Isaacson zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. „The Times”

Wiecznie głodny wiedzy. łatwo się rozpraszający. próżny. a przy tym wegetarianin. W znakomitej biografii Isaacsona Leonardo jest człowiekiem z krwi i kości. „The Sunday Times”

Niezwykle pouczający przewodnik po twórczym dorobku jednego z największych umysłów minionego tysiąclecia. „The Observer”

Autor: Walter Isaacson

Cena: 49.99

Walter Isaacson: MP3


urers such as Jace Herondale. Tessa Gray. and Magnus Bane. Written by Cassandra Clare. Sarah Rees Brennan. Maureen Johnson. and Robin Wasserman. these moving and hilarious short stories are perfect for the fan who just can’t get enough of the Shadowhunters.

Kategoria: Autor

Cassandra Clare. Sarah Rees Brennan. Maureen Johnson

ISBN:

Cena: 9999

:


ard meal for one. or when trying to tempt a fussy toddler. This was a book about home cooking for busy lives.The chief revelation was the writing. Rather than a set of intimidating instructions. Nigella’s recipes provide inspiration. She has a gift for finding the right word to spark the reader’s imagination. evoking the taste of the ingredients. the simple. sensual pleasures of the practical process. the deep reward of the finished dish. Passionate. trenchant. convivial and wise. Nigella’s prose demands to be savoured. and ensures that the joy and value of How to Eat will endure for decades to come.

Kategoria: Autor

Nigella Lawson

ISBN:

Cena: 9999

:25. ceremonia wręczenia nagród gildii aktorów ekranowych, ostatnie życzenie ebook, alexa riley pdf pl, manga pdf, monika klat, pomyślne wiatry, radwan anna, farmagedon pdf, świat zepsuty ignacy krasicki, dziecko z bliska pdf, księgarnie wysyłkowe, zapomnij ze mną pdf, mister james, dziewczyny z dubaju pdf za darmo, receptura apteczna pdf, jak znaleźć przyjaciół i zjednać sobie ludzi pdf, jerzy topolski historia polski, stadniczenko…