Blondynka. jaguar i tajemnica Majów

Blondynka. jaguar i tajemnica Majów Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki Kolejna. zapierająca dech w piersiach opowieść polskiej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Tym razem autorka udaje się do najdalszych zakątków Imperium Majów. W pogoni za Kryształowymi Czaszkami. Atlantydą i kalendarzem Majów. przemierza Gwatemalę. Jej samotna wędrówka prowadzi przez Rzekę Skorpionów. Dom Ognia. Lodu. Ciemności i Ostrzy. przez…

Published by admin in21 marca 2018
Tagi: , , , , , ,

Blondynka. jaguar i tajemnica Majów

Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki

Kolejna. zapierająca dech w piersiach opowieść polskiej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej.

Tym razem autorka udaje się do najdalszych zakątków Imperium Majów. W pogoni za Kryształowymi Czaszkami. Atlantydą i kalendarzem Majów. przemierza Gwatemalę. Jej samotna wędrówka prowadzi przez Rzekę Skorpionów. Dom Ognia. Lodu. Ciemności i Ostrzy. przez Jaskinię Nietoperzy i Krainę Strachu zwaną Xibalba. by doprowadzić ostatecznie do… celu.

„W podróży bywa tak samo jak w życiu” – pisze Beata Pawlikowska. – „Czasem wyruszasz w drogę. mając jasno określony cel. a kiedy tam dotrzesz. okazuje się. że wcale nie wiedziałeś dokąd tak naprawdę zmierzasz.”

O autorce:

Beata Pawlikowska – pisarka. podróżniczka. dziennikarka. fotograf. tłumacz. Współpracowała z wieloma stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Obecnie prowadzi popularną audycję „Świat według blondynki” w radio ZET oraz program „Podróże z żartem” na antenie TVP2.

Laureatka wielu nagród min. nagrody im. Arkadego Filera „Bursztynowy Motyl” za książkę Blondynka w dżungli oraz nagrody im. Beaty Pawlak za książkę Blondynka na Kubie.

Przez kilka miesięcy w roku podróżuje po świecie. Książki. w których opisuje swoje wyprawy. zyskały ogromne uznanie czytelników.

Autor: Beata Pawlikowska

Cena: 39.90

Beata Pawlikowska: MP3


Książka przedstawia pokrętną intrygę. Czy Katrina. po groźnych przeżyciach znajdzie wymarzoną miłość?

 

 

 

Mary Barbara Hamilton Cartland (1901-2000) pseud. Barbara Cartland. brytyjska powieściopisarka. znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera. majora Bertrama Cartlanda. który zginął podczas I wojny światowej. Ukończyła college dla dziewcząt w Malvern. po którym rozpoczęła pracę reporterki zajmującej się sprawami społecznymi i pisarki powieści miłosnych. Z początku prowadziła kolumnę plotek w Daily Express. W roku 1923 opublikowała pierwszą powieść Jigsaw. która stała się bestsellerem. W jej powieściach ukształtował się specyficzny styl. konstrukcja akcji. osadzenie w realiach historycznych. Mimo schematycznej akcji. jej późniejsze powieści cieszyły się powodzeniem. W roku 1983 jej nazwisko umieszczono

Kategoria: Powieści i opowiadania

Po śmierci rodziców. którzy zginęli w katastrofie kolejowej. Katrina Darley została zupełnie sama bez środków do życia. Wuj Katriny. lord Branston. sprowadza ją do Anglii. by wziąć pod swoje opiekuńcze skrzydła. Nie podoba to się jego drugiej. młodej żonie. zazdrosnej o urodę dziewczyny. Lady Branston jest zakochana w księciu Lyndbrooke do posiadłości którego właśnie przybywają zaproszeni na przyjęcie goście. Zjawia się także z mężem hrabina Calverton – pierwsza miłość księcia z czasów gdy nie był bogaty. Wtedy Anastazja odrzuciła jego propozycję małżeństwa. Dziś chętnie nawiązałaby romans z bogatym. przystojnym i utytułowanym mężczyzną. Aranżuje w swoim pokoju nocną schadzkę. którą przerywa przybycie męża hrabiny. Książę – zmuszony do ucieczki – trafia do pokoju Katriny. czego świadkiem jest jej ciotka. Żąda wszystkiego. żeby ratował reputację dziewczyny.

 

Autor: B. J. Hermansson

Cena: 24.99

B. J. Hermansson: MP3


Śluby panieńskie

Kategoria: Poezja

Jedna z najlepszych komedii Aleksandra Fredry w formie audiobooka.
W polskim szlacheckim dworku z XIX wieku starsi państwo – pan Radost i pani Dobrójska – postanowili doprowadzić do małżeństwa bratanka Radosta – Gustawa. z córką Dobrójskiej – Anielą. Gustaw akceptował nieuchronność tego małżeństwa. ale się do niego nie śpieszył; żył beztrosko. wieczory spędzał na hulankach. Aniela i jej przyjaciółka Klara nie chciały zostać niewolnicami swoich mężów. złożyły więc tytułowe śluby:
“Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną
Nienawidzić ród męski. nigdy nie być żoną”.
Klara. inteligentna i uszczypliwa. miała wiele okazji prezentowania nienawiści do rodu męskiego dzięki obecności w dworku zakochanego w niej Albina. młodzieńca sentymentalnego i egzaltowanego.
Sytuacja zmieniła się. gdy Gustaw dowiedział się o przyrzeczeniu panien. Dotknięty obojętnością Anieli. wymyślił on intrygę w celu wzbudzenia pożądania ze strony Anieli. utarcia nosa Klarze i pomocy rozpaczającemu Albinowi.

Autor: Aleksander Fredro

Cena: 18.74

Aleksander Fredro: MP3


Kategoria:

:

Cena: 41.99

: MP3vamp gazetka, karen hawkins, łowca snów stephen king, bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie audiobook, monika pikuła dzieci, niegrzeczny szef pdf chomikuj, witaj karolciu pdf, the business 2.0 pdf, hanka lemańska choroba, stażystka alicja sinicka pdf, suren cormudian, piotrowski sfora, więcej czerwieni pdf, miłość z wrzosowiska, cudowna podróż audiobook, detektyw pozytywka ebook, listy ojca pio pdf, beata szymańska, stanisław lem audiobook, grey oczami christiana audiobook za darmo, mikołaja doświadczyńskiego przypadki opracowanie, przepowiednie królowej saby a kościół, zabić drozda audiobook, blanka lipińska pdf, sacred 2 poradnik, piętno pdf…